Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pada i kod nas.I juce i danas,sa prekidima.Ne znam količinu,kišomer je na godišnjem,zbog smrzavanja.
 
Temperaturu (subjektivni osecaj, tacku rose), padavine, vetar, vlaznost, pritisak, osvetljenost, uv indeks. Unutra meri temp i vlaznost.
Pitanja za tebe kolega ili kolega ,@Kimi ako moze da pojasni, da li ova stanica ima daljinsko ocitavanje.
Tj ako bi mesto stanice bila njiva ,vocnjak,da li bi mogli da se logujemo u nju i da ocitamo vrednosti. Ili za to trebaju neka druga stanica koje imaju vec u sebi mogucnost preko mobilne mreze pristup internetu.
Jasno je meni kada je stanica kuci gde vec ima wifi i mobilne konekcije sa svojom displey jedinicom.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Unutrasnja jedinica mora da hvata wifi da bi slala podatke, a spoljna (stanica) moze biti do 100m od unutrasnje. Tako da ne moze u njivi.
 
Malopre sam zatvarao kapiju ,na visini od 2 m kiša koja paducka se ledi a pri tlu ne.
 
Nisam ja pravio projekat, vec nas sugradjanin Vladimir koji se meteorologijom bavi iz hobija. Posto je jednim delom to i moja struka, ucinio mi je to zadovoljstvo da stanica bude kod mene.
 

 

Evo je na meteoforumu.
 
Ово дрво трешње је пукло и срећом сам везао ланцем гране. Колико видим следеће године месо ће бити димљено трешњиним дрветом.
057085bae5ee36ac91037e66ae061ea3.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh