VLADIMIREC T-25

Ponovo imam glupo pitanje - di se nalazi kontrolni čep za ulje u menjaču, a di ulivni, na starom tipu ?
 
Trebalo bi da bude onaj veliki šraf pored stuba volana za ulivanje. A za nivo ili ima merač ili sa strane šraf nivoa ulja obično bude šraf sa konusnim navojem bez bakarnog podmetača.
Jedino tako šta - su ovi šrafovi dole levo, ali pretpostavljam da nije to:

A uliv je ovo ovde, valjda:
 
Hvala puno! Odvio taj viši, curi ulje...znači imao sam viška...je l' moguće da mi je zato mastio gore? Iscurilo je do sad 5l, i evo još curi.... :D ja sam inače dolivao tokom ove godine, pošto mi masti gore, reko' da dolijem....
 
Poslednja izmena:
Hvala puno! Odvio taj viši, curi ulje...znači imao sam viška...je l' moguće da mi je zato mastio gore? Iscurilo je do sad 5l, i evo još curi.... :D ja sam inače dolivao tokom ove godine, pošto mi masti gore, reko' da dolijem....
Najbolje to ispusti i kupi drugo i sipaj 10 litara pa onda vidi da li curi na taj šraf. Ovo tvoje ulje je belo što znači da se pomešalo sa vodom . SAE 90 ili 120
 
Najbolje to ispusti i kupi drugo i sipaj 10 litara pa onda vidi da li curi na taj šraf. Ovo tvoje ulje je belo što znači da se pomešalo sa vodom . SAE 90 ili 120
To je žuta boja tog hipenola koji je sipan, sae 140....nije kisnuo traktor, moguće doduše od pranja pod pritiskom, ali prao sam ga svega par puta, ne verujem da bi......
No, promeniću svakako, za svaki slučaj....
 
Je l' ima neko ideju kako rešiti volan na starom tipu? Hidraulični volan jeste možda najbolje rešenje, ali, koliko čujem - ne prolazi tehnički. Ima li neko mehaničko rešenje?
 
Nazad
Vrh