VLADIMIREC T-25

bogoljub

Novajlija
Učlanjen(a)
23 Feb 2009
Poruka
1
Pozdrav svim forumasima,od novog clana.
Interesuje me koliko ima konja t-25?

~Kiki~

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2008
Poruka
2.480
savoris je napisao(la):
snaga nije fixna kod tog traktora :nono:

moze da se istjera iz njega MAX 35 konja ali to je vrh optimalno je do 31
inace ima strasno ogroman obrtni momenat i to ga cini nevjerovano jakim
zamajac je toliko tezak da ga jedva podignem :sta:

to je za mene snaga - obrtni momenat
Zamajac 2 cilindričnih je veći nego kod mašina sa 4 i više cilindara , a manji nego na mašinama sa jednim cilindrom .Iz razloga što zamajac mora da skuplja "zalet" u "radnom" taktu , da bi motor mogao da prođe u ne radnim taktovima (usisavanje , sabijanje , izduvavanje) . A obrtni moment ne zavisi u velikoj meri od "veličine zamajca" tj. momenta inercije zamajca .OM je više k-ka motora !
Moment inercije u obrtnom kretanju je ekvivalent masi u pravoliniskom (translatornom kretanju) .

Rastislav

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2008
Poruka
478
Jeste, ali logicno je da se povecava sa velicinom zamajca.Uostalom zato se zove "moment".Meni nije logicno da OM pokrece traktor,traktor pokrece snaga motora tj konji a OM je po meni inicijalna sila motora.

savoris

Član
Učlanjen(a)
23 Feb 2009
Poruka
3.977
sad odoste malo vise u datelje skolske koje ja bas i ne poznajem
ja samo znam da u praksi taj traktor krece nezaustavljivo kada pustis kvacilo skoro nema veze u kojoj je brzini, recimo kada zapadnem u blatu svakim pustanjem kvacila on mora da krene bar metar i posle toga gubi snagu , znaci zamajac ga toliko prenese
ako to isto uradim sa fergom u istoj ili slicnoj situaciji u istom stepenu prenosa razlika je toliko primijetna da je za nepovjerovati

i velicina (masa) zamajca igra veliku ulogu u tome

velicina zamajca naravno da ima veze sa brojem cilindara ali postoji zamajac dovoljne velicine za nesmetan i normalan rad motora , a postoji i malo veci (tezi) zamajac kao kod T25
a faktor od koga isto zavisi velicina zamajce je i kubikaza po cilindru i odnos provrt-hod klipa

moje misljenje nemojte misliti da nekoga ocu da isprovociram :D

Rastislav

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2008
Poruka
478
@savoris
Nisi odgovorio kako povecavas snagu na t-25.On ima dva klipa ali su to 110mm kao na t-40 a t-40 ima skoro koliko ja znam 5000 kubika tako da t-25 bi trebalo da ima oko 2500 sto je isto kao i ferguson.

savoris

Član
Učlanjen(a)
23 Feb 2009
Poruka
3.977
Manufacturer: Belarus
Fuel: diesel
Cylinders: 2
Valves: -unknown-
Bore/Stroke: 4.13x4.72 inches [105 x 120 mm]
Displacement: 127 ci [2.1 L]
Horsepower: 31 hp [23.1 kW]
Cooling: -unknown-
Compression: 16:1
Rated RPMs: -unknown-
Starter type: -unknown-

vidis i sam on je 105 mm klip moze da se ide i na vise nije problem
zapremina 2100ccm , pola motora od T40 i pola snage

samo mu malo cacnes ugao paljenja i dodas kubikazu na bos pumpi ,
moj je bio najslabiji od svih vladimireca po komsiluku , sad je neuporedivo jaci od svih ostalih

uposnao sam nekoga rusa sto radi tu kod nas u jednoj firmi , cojek zna ruske masine u mali prst , malo nase brske rakijice malo prsuta i traktor bukvalno "KIDA"
nemam problema sa pregrijavanjem niti sa prevelikom potrosnjom

Rastislav

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2008
Poruka
478
Jbg,ja sam to lenjirom merio a valjda sam malo pogresio a u nekom katalogu je pisao da LTZ60 ima 4.94 dm3 pa sam tako i t-40 predpostavio da ima.Sad vidim da su tvoje informacije pouzdanije jer VTZ jos dan danas pravi motore sa takvim klipovima i hodom.
Da pitamo forumase kako se to povecava snaga ako taj rus zna,valjda i ovi nasi znaju.

Šošara

Član
Učlanjen(a)
5 Jan 2009
Poruka
1.459
Rade Rusi jos uvek traktore sa D-144 motorom vazdusarom ali za njihovo trziste.
To su mi na sajmu rekli ljudi iz VGP Novi Sad(konkretno majstor koji im je sef servisa). I moze se naruciti takav LTZ kod njih samo treba vremena da stigne iz Rusije.Ne ide sa opremom kao Tornado(plasticna hauba i sl.) vec sa klasicnom metalnom haubom.Znaci LTZ 60 sa motorom D-144.

Rastislav

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2008
Poruka
478
Znam da ima par tih LTZ 60 u selu pored B.Petrovca sa motorom D-144.Jos rade posto ljudi ih bas ne hvale-mislim na Tornade.

Šošara

Član
Učlanjen(a)
5 Jan 2009
Poruka
1.459

Na ovoj
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235513168[/time]_________________________________________________
Rastislav je napisao(la):
Znam da ima par tih LTZ 60 u selu pored B.Petrovca sa motorom D-144.Jos rade posto ljudi ih bas ne hvale-mislim na Tornade.
Rastislave Tornado i LTZ 60 AB ima motor MTZ D-243-vodeno hladjenje i auspuh sa desne strane.Na njih se ljudi zale.

LTZ 60A i LTZ 55A ima motor D-144 kao na T-40 vazdusno hladjenje.

Rastislav

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2008
Poruka
478
Znam,mislio sam i na Tornade da se zale a o ovima nisam cuo nikakve komentare.Meni se licno ovi vise svidjaju,na Tornadu ima dosta plastike sto mi se bas ne svidja a i ljudi se zale da je motor prejak za prenos.
Menjac i sasija je od T-40.Ma to je isti T-40 samo malo predizajniran.

Vrh