VLADIMIREC T-25

Sipao sam 3 - štetiti joj valjda neće....
Nego, baksuz....iz PVP pumpe ima onaj izlaz za polugu gasa, kod mene je to na šraf...i slini tu, curka dizel, rek'o da promenim maticu i da zategnem - puče...a nisam koristio preteranu silu...skarabudžio sam nešto da može da ide, šta ću...
Slini jer si je napunio sa uljem. Nesme da bude mnogo ulja jer onda regulator obrtaja se okreće u ulju i motor slabije reaguje na gas. Drugo kada je nafta ona je retka i neotiče na rad regulatora . Odvij šraf za nivo ulja da višak iscuri.
 
Da li se neko seća: šraf koji služi za ispuštanje ulja iz PVP - je l' ima neki poseban oblik, ili neku dodatnu platnu, sem bakarne? Kod mene je nešto već bilo budženo, ne mogu da napravim nikako, uspeo sam ga začepiti kako tako - ali kaplje....
Ako nije do šrafa, moraće PVP i pre zime da se skida, zbog urezivanja novog navoja 🙄
 
Na PVP otvori onaj donji šraf gde se ispušta "sadržaj" pumpe, sacekaj da se iscedi, pa nalij nanovo na taj gornji šraf (sa rupicom) gde ti izbacuje, 0.3 litre SAE30 ulja...
Evo ti slike....
Ispusti SVE iz PVP pa naspi 1 decilitar ula (jbm ti pamet, ovu moju, omatorio sam, nema priče)....
Ispuštaš na najnižem (a obeleženom) šrafu...
Ja sam napravio "kožnu" platnu, od komada kožnog vojnog opasača, nema da slini, a kamoli da kaplje...
 
Evo ti slike....
Ispusti SVE iz PVP pa naspi 1 decilitar ula (jbm ti pamet, ovu moju, omatorio sam, nema priče)....
Ispuštaš na najnižem (a obeleženom) šrafu...
Ja sam napravio "kožnu" platnu, od komada kožnog vojnog opasača, nema da slini, a kamoli da kaplje...
To sam već i odradio, da bih izmerio tačno decilitar, međutim, šraf ne vata kako treba (pri kraju, kad treba da stegne platnu), taj koji sam skinuo je već neko "budžio", pa zato pitam, da li postoji možda neki poseban šraf, 10ka sa nečim, ili je definitivno kod mene otišao navoj, što je posebna lepota.....
 
Kažem ti, napravi platnu od prave goveđe kože, materijal, vojni (JNA) opasač...
Naulji je malo, namesti na šraf , pa uvrni na pumpu i zategni....
Pa ćeš videti na čemu si...
A možeš i malo teflonske trake na navoj, pa ušrafiš, jbg, malo kreativnosti, pokušaj, ništa ne košta svakako...
 
Navoj je otišo to je sigurno. Moraš urezati sad sledeći po standardu a to je M12. Sada probaj duži vijak 10 x 30 navij na njega navrtku pa ga zavij do kraja u pumpu da vidiš da li ima još malo zdravog navoja i navrtku navrni da dodirne pumpu pa sve odvrni i namotaj teflon i opet sve zavrni nazad i nemoraš da stežeš prejako. Šraf nesme da uđe dublje u pumpu samo koliko je telo pumpe debelo.
 
Uspeo sam nekako zapušiti, onako kako ste mi objasnili...za sad drži!
Nego, kupio nov obrtomer, stari zeza, promenio - i vidim da je mal'ko drukčije...bacim se na guglovanje - za T25 ide ruska oznaka "TX136", a ovo što prodaju ovde je "TX135" - za veće ruske traktore, pretpostavljam MTZ
 
Nazad
Vrh