Uradi sam

To sa žiroskopom ili samo-nivelisanjem ima u nekim Jeep vozilima. Ali mislim na Jeep kao brend. Neke varijante Cherokee-ja imaju tu neku varijantu da se sedište ispravi donekle ako auto ide postrance uz/niz breg...

No, da ne razvodnjavamo temu, jesmo došli do nekog rešenja za kolegu na kraju? :)
 
Dva pneumatska cilindra sa spojenim vodovima hoda napred i namestiš ih da su u sredini ispod sedišta spojeni a svaki kraj klipnače na po jednu stranu sedišta. U slovo V
Spojiš hodove napred i dovedeš im vazduh. Našteluješ neki mali pritisak da dobija a povrate spojiš na kugla ventil. Otvoriš ventil za povrat malo i kad dobiješ željenu niveliciju ti ga zatvoriš. I amortizacija i nivelisanje odjednom.
Na brzinu iz glave.
 
Čitava nauka oko sica,a vecina nas neradi više od 20 hektara.Problem je 4 dana sediti malo nahero? :haha:
 
2ebcuc9.jpg
[/IMG]
Pre mesec dana sam napravio kantu za smece,plasticna je bezveze polomise posle nekog vremena
 
Sto menjas ako je dobro...i sto nisi zvao na pivo da castis? ali me vise interesuje ovo drugo:osmeh:
 
I ja imam skoro iste makaze (tako ih zovemo),vrlo korisna stvar ::super::
Moje su imale još i oprugu na zadnjem delu koja ih je držala otvorenim dok se seče meso,a na prednjem ima zakačku i tu se zakači gornji deo kad se ne koriste. Opruga sad trenutno nije u funkciji (pukla),moram staviti novu do Božića :osmeh:
 
Nazad
Vrh