Uradi sam

brankovic

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2011
Poruka
3.888
I ja imam skoro iste makaze (tako ih zovemo),vrlo korisna stvar ::super::
Moje su imale još i oprugu na zadnjem delu koja ih je držala otvorenim dok se seče meso,a na prednjem ima zakačku i tu se zakači gornji deo kad se ne koriste. Opruga sad trenutno nije u funkciji (pukla),moram staviti novu do Božića :osmeh:

john

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2011
Poruka
947
Počeo sam da pravim kompresor od zamrzivača ali da ga ugradim na bocu da imam akumulator vazduha kad treba nešto izduvati recimo oko struga ili bušilice i slično i sve znam kako ću gde šta namestiti, ali negde sam na forumu pročitao da neko otvori kompresor i ugradi cevčicu da nevuče ulje iz njega pa sad nemogu da nadjem gde je to objašnjeno kako se to radi. Ako je neko to radio ili zna gde je objašnjeno mnogo bi mi značila pomoć oko toga.

AcA OPEL

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2012
Poruka
3.722
To je objasnjavao kolega Mirosti u temi o alatima.
Hteo sam da postavim link do stranice, ali nece. Ima na strani 507 snimak kako se to radi.

mirosti

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2011
Poruka
2.181
U svakom slucaju nije lose otvoriti kompresor, i proveriti kakvo je ulje i eventualno usuti novo motorno ulje(redje).
Ima i slucajeva da ulje pocrni, a treba i proveriti pritisak koji daje kompresor. Ako daje slab pritisak, treba ili naci bolji, ili sleduje skidanje glave i provera ventilica, ali to je vec posao..
Kada se izvuce cevcica i sve proveri, mogu se polutke uklopiti i zalepiti jakom lepljivom trakom.
Opet, napominjem, ako se nema automatski regulator za iskljucivanje, treba biti oprezan da nesto ne eksplodira, jer ako je sve u redu ovaj kompresor nabija i do 40 bara..
Dakle, obavezno manometar i pratiti pritisak i iskljuciti ispod 15 bara..

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.034
A može li to ulje da se istoči kroz usisnu cevčicu i da se istim putem uspe novo, dakle bez sečenja i skidanja poklopca. (Tj. znam da može ali ne znam da li će isteći svo ulje i ima li efekta tako raditi.) Imam jedan takav mali kopresor skinut sa nekog starog frižidera. Jednom se prevrnuo i malo ulja je isteklo. Sad bih ja da istresem i preostalo ulje i da uspem novo ali ne znam koliko, tj. mogu izmeriti koliko će isteći starog ali ne znam koliko je izašlo kad se bio prevrnuo (mada, ako se dobro sećam izašlo je baš malo ulja).

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.034
Hoće li faliti nešto ako toliko uspem i u ovaj od frižidera, tj. ako ima malo više ulja od propisanog?

Vrh