Unutrašnjost štala

Зоран0230, нешто слично смо имали на послу( ако не грешим) да одржава притисак воде и да појилице не цуре и не губи се лек који иде кроз воду. На крају је био промашај.
 
Зоран0230, нешто слично смо имали на послу( ако не грешим) да одржава притисак воде и да појилице не цуре и не губи се лек који иде кроз воду. На крају је био промашај.
Nisu u pitanju pojilice nego ozidana mesta gde je konstantan nivo vode koji se reguliše iz centralnog bazena po sistemu vodokotlića.
 
Ja sam po istom sistemu uradio kao i RatkoPa odlicno mi se pokazalo.samo sam ja radio na gotov beton pa sam morao neka ojacanja da radim ali sistem kao sistem po meni extra.kod mene su cevi fi 200 okiten.
 
Ja sam po istom sistemu uradio kao i RatkoPa odlicno mi se pokazalo.samo sam ja radio na gotov beton pa sam morao neka ojacanja da radim ali sistem kao sistem po meni extra.kod mene su cevi fi 200 okiten.
To ti je na samom pojnom mestu a sa koliko si išao od mesta do mesta.
 
Fi 50 kanalizaciona.od kotlica do svake pojilice.moze i fi 75 kontam da je jos bolje.ako se neko odluci da radi imam viska nekih cevi tog veceg precnika pa ako je neko zainteresovan neka se javi.
 
Fi 50 kanalizaciona.od kotlica do svake pojilice.moze i fi 75 kontam da je jos bolje.ako se neko odluci da radi imam viska nekih cevi tog veceg precnika pa ako je neko zainteresovan neka se
Tako sam i mislio.Kako se rešava da ne zapuđe pojna mesta -slama i detelina će plivati a zob (koncentrat) ili nema potrebe.
 
Samo ko moze da ubetonira cevi.ja nisam mogao pa sam ankerisao.i desavalo mi se da voda nadje put kroz beton koji se nalazi u samoj pojilici.to sam resavao godisnjim premazivanjem hidroizolacionim premazom.
 
Samo ko moze da ubetonira cevi.ja nisam mogao pa sam ankerisao.i desavalo mi se da voda nadje put kroz beton koji se nalazi u samoj pojilici.to sam resavao godisnjim premazivanjem hidroizolacionim premazom.
Ja bih radio kao odvod,tako da bi i u samoj pojilici bila cev a a posle sve izbetonirao.
 
Ako su cevi fi 50+ ne bi smelo da se začepi, odnosno lako se ispere-izduva.
Bio to problem recimo pe 50+ godina, materijali skupi, te se radilo sa 1/2 cole cevima, tamo se zaglavilo i jedno zrno kukuruza, nekad si jedva otčepio.
 
Sto se polica za pustena goveda tice termopoilice su zakon
Mada i one jeftine za ovce zavrsavaju posao,ja ih imam kod junica vec par godina i nisam imao problema,cak nije nista ni dirano na njima.Ventil sa njih je kvalitetniji od onog sa vodokotlica a i mnogo manjih dimenzija je pa se lako uklapa svugde
9b3873c63620afa1534783d753bbf806.jpg
4e6810dc7c462bf25d3b7e6ba30f7347.jpg


Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh