Unutrašnjost štala

milan971

Član
Učlanjen(a)
2 Jun 2011
Poruka
3.656
Na 2,4m ce odlicno izguravati .
Kod mene je 2.3 pa im fali tih 10-15cm kad predju 550kg , dok su laksi (250- 300kg) racunaj da ce vise tabati nego izbacivati jer nemaju masu da razbiju djubre ispod sebe.

Surdonja

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2011
Poruka
1.130
Hvala Milane! Znam da ce tabati ali do tih 250kg nije ni problem uci medju njih i pocistiti, ima mesta da se kreces medju njima, a u nisu jos toliko jaki. Imam ja vec boksove bez kosune koje cistim tako, ali posle ih povezem u stalu, jer ciscenje postane izuzetno tesko. Interesuje me jos je l' ok da razlika na podu bude 14-15cm, da ne bude suvise ostro, a da ne bude ni blag pad.

CetojevicM

Član
Učlanjen(a)
7 Sep 2012
Poruka
658
Da li ubacujete slamu pod bikove na kosoj ploci?
Ovde blizu mene jedan drzi bikove na kosoj ploci ali ne stere nista, nagib onako na oko nije veci od 10cm na oko 3m sirine

milan971

Član
Učlanjen(a)
2 Jun 2011
Poruka
3.656
Surdonja@
Pa to je odprilike to, kod mene je pad oko 5% i to je dovoljno za izgurivanje a nije previse koso da se klizaju.
CvetojevicM@
Ja licno ubacujem ,ima i kod nas koji ne ubacuju i onda moze da bude blazi pad poda.

PG Jovanovic

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Sep 2019
Poruka
17
Ako moze pomoc oko vezova dal je dobro. Ostalo nam je da to radimo i planirali smo ovako da odradimo dal je dobra visina od zemlje do cevi.
1. Visina od zemlje do cevi 170cm
2. Svaka krava ce imati 120cm svog prostora i sa strane kao cevi za boks.
3. Na 75cm planiramo da stavimo pojilice.
4. Zidic koji bi trebao da spreci raznosenje hrane pod kravu 35cm

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

Vrh