Udruženja poljoprivrednika

Kod mene su ljudi toliko sjebani i imaju strašno loša iskustva sa zadrugom/bili smo u novinama jer je direktor zadruge prodao sa jabukarom i jezero/, da svi moji pokušaji i nagovaranja ne uspevaju. Zašto ne bi mogli da iskoristimo nove tehnologije/internet/ i da se organizuje online učlanjivanje? Prvi stajem u red!
 
Zanimljiv predlog.Isti slučaj i ovde kod mene.Većina se plaši ne znam ni ja čega a neki gledaju samo svoje d... tako da je veoma teško nešto uraditi po tom pitanju.
 
Требамо и морамо да гледамо унапред. Зато сматрам је идеја Провца изузетна, како и "чуканеце" да се омогући нпр онлајн (опет енглески ћирилицом) приступ - ово је век технологије и омасовљења. Лакше можемо да комуницирамо преко нета са свима у целој земљи. Дакле, ако може СВАКО да постане члан АПСа, па још када смо стално преко нета у контакту - е, онда смо на доооообрроооооооом путу да постанемо фактор који се не може тек тако прескочити у многим причама које се нас тичу.
 
eто зашто вреди полемисати , па макар што рече неко малопре била и свађа, мада ја мислим да није било , ал ајде нека је тако , увек из дискусије изнедри нешто што је ДОБРО и то јако добро , ово што је изнео ЧУКАНЕЦА је стварно супер предлог , ја данас идем у С.митровицу на неко делтино предавање па ћу се видети тамо са лидерима (мада код нас нема таквих, све сам го паор) где ћу им пренети предлог који је по мени одличан и конструктиван, што би се људи јеб...ли по неким администрацијама итд ако дође до тога да треба нека озбиљнија кампања или сакупљање потписа лако ћемо то организовати, само морамо да консултујемо( на нашу срећу имамо правника волонтера ), па морамо и њега да консултујемо( јер ови ГОРЕ једва чекају да направиш неку грешку па да те сј...бу) у сваком случају идеја је СЈАЈНА .БРАВО ЗА ЧУКАНЕЦУ.
Post je spojen: [time]1298538016[/time]
_________________________________________________
Људи моји Иван је сто посто у праву нама се приликом последњих протеста пола чланова придружило путем интернета ( ПОЉОФОРУМА) и сами организовали протесте у својим местима што нас је јаккккккоооо позитивно изненадило и обрадовало.браво и зА ИВАНА КОЈИ ЈЕ ОД ПРВОГ ДАНА ПРЕПОЗНАО ШТА ЈЕ ,,АПС,, лако ћемо даље направити боље, кад хиљаде глава мисли ,мисли много боље него једна , позззз и чим се вратим јављам вести одох да не закасним поззз
 
Kolko se sećam usvojen je zakon o elektronskom potpisu. Pa ako mogu online da plaćam račune stvarno ne vidim razlog zašto se ne bi mogli učlanjivati isto tako. Postavite lepo formular koji ćemo skinuti, popuniti i poslati na koju adresu? Nisam pravnik ali pretpostavljam da bi se pre toga u statutu APS-a trebala napraviti takva mogućnost. Znači evo moja malenkost u svoje i u ime onih koji misle slično, vas moli da nam omogućite da postanemo članovi APS. :ppozdrav:
 
provac je napisao(la):
на вама је да се одлучите .видите рад асоцијације пољопривредника војводине и асоцијације пољопривредника србије, ја као представник АПС могу само да вам кажем да код нас могу да се учлане само удружења, за сада а можда ћемо нешто и мењати после годишње скупштине у марту, ја не желим и нећу да вас наговарам где да се приклоните али у сваком случају то увек можете и да промените,, позззз за Кулу
nisi me razumeo nas trojica smo pre 10tak dana osnovali udruzenje ratar kula(nista ne kazite za ime bilo je i gorih predloga) za sada imamo 20ak clanova i 3 zadruge , i mislim da je ispravno da udruzenja ulaze u asocijacije a ne pojedinci iz razloga sto aps moze da zastupa prava poljop. na nivou drzave i pokraine ali je fizicki nemoguce da ti aps ili neka druga zavrsava sa lokalnom samoupravom ili preradjivacem ja sad vijam za udruzenje pa nisam stigao zito da prehranim . mislim da se ovakav model poklapa i sa idejom
decentralizacije i da smanjuje mogucnost korupcije sami znate kako to ide kod nas i da bilo koji lobi moze sa malim parama da udje u jednu asocijaciju da je okrene protiv druge i da blokira bilo kakav napredak. ovako udruzenja mogu da migriraju u koliko asocijacij3e nisu iskljucive :sta:
 
Имама питање за представнике АПС:Од оснивања до данас шта је АПС или АПВ конкретно урадила за своје чланове ? А тиме посредно за све пољопривреднике.
Хвала на одговору.
 
за чуканецу поз. и ја сам пренео ову твоју одличну идеју и мислим да ћемо до вечерас добити одговор још само и ово да им пренесем што се тиче формулара тако да ујединимо одговор.иначе сви су рекли ::svaka cast::
што се тиче севера71,, кад будеш прочитао једно 1000 постова онда можемо да причамо на тему коју хоћеш а не да се појавиш јуче и да сада ти нас питаш ,, а шта смо ми то урадили,, ја ћу да питам тебе,, а шта си ти то урадио ,, е кад ми одговориш и ја ћу теби ..поз за чланове добре воље а увек је било оних који нису добронамерни али што кажу лале то нас не једи
 
sever71 je napisao(la):
Имама питање за представнике АПС:Од оснивања до данас шта је АПС или АПВ конкретно урадила за своје чланове ? А тиме посредно за све пољопривреднике.
Хвала на одговору.
Jedino sto je naftu jeftiniju za nekih 5 din.obezdedila za clanstvo!

A drugo NISTA!
Konkretno APV!
 
Роберте немој да ме пограшно схватиш , мирослав киш се са тиме поноси као да плаћате нафту 50дин, по мени лично отиђи на сваку приватну пумпу и реци да ће твоје удружење узети 10-20 тона нафте и свако ће ти дати попуст тих 5 дин,, не желим ничим да потценим ваш успех што сте се изборили за то али ја лично мислим да је успех оно што су урадиле наше комшије хрвати,,плави дизел ,, и крај приче.то стоји у нашим захтевима са протеста и ми од тога нећемо одустати , , ма било ко да дође као нова влада или нови министар АКО ЖЕЛИТЕ ЈЕФТИНУ ХРАНУ МОРАТЕ ДА НАМ ДАТЕ ТО И ТО и крај приче овако док све сами финансирамо имамо и право да продајемо по тржишној утакмици,,ми смо успели да дигнемо свест произвођача и потрошача по питању увоза неконтролисане хране, модификоване хране,вршене су опсежне контроле по маркетима, успели смо да се изборимо да се пшеница не откупи по цени коју су они диктирали (знам да ће многи рећи да то није наш успех већ да то диктира тржиште али да ми нисмо направили протесте све би било другачије ), успели смо да се покрене питање сузбијања монопола,успели смо да се састанемо 50 пута са гдином мин драгином и његовим помоћницима и да увек добијемо лажна обећања да ће се порадити на томе и томе и кад су видели да више не могу да нас лажу више нас и на зову већ су нас само звали да дамо подршку гдину драгину коју наравно није добио од нас, успели смо да пошаљемо једно 50 так дописа што гдину премијеру, што гдину тадићу и добили уверавања да ће извршити притисак на министарство - успели смо да се изборимо за цену малине , јер смо били запретили протестима ( пре жетве) ,успели смо да ступимо у контакт са министром пољопривреде хрватске и бившим мин пољ словеније и да покупимо нека искуства, успели смо да из домена воћарства пошаљемо наше стручњаке на сајам у италију и берлин, и успели смо у томе што смо очистили у старту АПС од шљама и ђубрета ( по мени највеци успех) а још већи такорећи највећи успех је што је АПС остала чистог образа и многоструко увећала чланство баш због тога.има ту многобројних ситнијих делованја али требало би много висе и времена и простора.поззз
 
za gospodina provca vi ste u aps nase udruzenje bi prislo asocijaciji dali aps postavlja neke uslove po pitanu velicine i organizacije udruzenja
pozdrav :cao:
 
не постоје никакви услови да будете члан АПСа само да будете упорни и да имате воље и наравно мало времена нормално када дође време пољо радова онда се сви посветимо њиви осим ако је неки годрући проблем као прошле године кад су сељаци из жетве изашли тракторима на протесте .ајде послаћу ти на пп број тел па да се чујемо позззз за КУЛУ
 
Udruzenje stocara Ovcar iz Sakula organizuje 26 marta ovcarske dane-izlozbu ovaca i krava u svim kategorijama.Ovom prilikom pozivam clanove foruma i druge da posete moje selo i prisustvuju ovoj manifestaciji koja se vec 14 godina odrzava. :cao:
Pozdrav pa izvolte u Sakule!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
ivane ja cu biti malo slobodniji da te upitam? da li je to ista ona manifestacija na kojoj je i ona trka magaraca jer sam ja prosle godine u ovo doba godine bio u sakulama bas na toj manifestaciji ali nisam znao da je to posveceno bas ovcama jer su mediji najvili upravo kao trku magaraca pa je to meni bilo interesantno i bio sam bilo je prelepo sa svim kulturnim drustvima bas je lapo organizovano pozzzz
 
Naravno da je to ta manifestacija ali je osnovni cilj izlozba najboljih grla stoke ali udruzenje je uspelo da organizuje i niz drugih desavanja medju kojim je i cuvena trka na magarcima!!
Ako dolazis ponovo ja sam jedan od clanova pa idemo na :ppozdrav:
 
Bili na skupstinu Kluba 100P+ u N.Sadu.Sutra sastanak sa novim ministrom Klub,Vojvodina agrar i APV......
Bila je dobra debata.... ::svaka cast::
 
Farmer Bob je napisao(la):
Bili na skupstinu Kluba 100P+ u N.Sadu.Sutra sastanak sa novim ministrom Klub,Vojvodina agrar i APV......
Bila je dobra debata.... ::svaka cast::
Jel su se dogovorili,koliki ce im rabati biti?
 
Nazad
Vrh