Udruženja poljoprivrednika

i sta ste se dogovorili danas ?sto to sto ste danas pricali niste rekli proslom ministru,,kakav je rezime sastanka da li postoje neki zakljucci..?
 
provac je napisao(la):
i sta ste se dogovorili danas ?sto to sto ste danas pricali niste rekli proslom ministru,,kakav je rezime sastanka da li postoje neki zakljucci..?
Bogu plakati...ja sam samo nemo posmatrao celu situaciju.Bili su i gosti iz 100p+ Malesv i prof.Lazic.
Uglavnom,jako lose.
 
roberte to su samozivi ljudi koji su na kontu vas koji ih podrzavate( ne mislim da ih neko od vas licno podrzava vec samim uclanjenjem u tu i takvu asocijaciju) mnogo toga usicarili jer ni mi ni vi nista ne znamo sta se sve dobijalo i delilo kako od eu tako i od ministarstva a zna se ko je dobio...e za to ce sto kaze Sojic neko morati u corku.moja asocijacija i ljudi u njoj mirno spavaju ,, najzalije je to sto nako na tudjoj grbaci zaradjuje ,, nikada nisam bio protiv niti ljubomoran kad covek svojim radom zaradi , a kada zaradjuje na tvojim i mojim ledjima ,,, e to nece mocii
Post je spojen: [time]1300922157[/time]
_________________________________________________
Samo da obavestim i Forum i sve poljoprivrednike da znaju sa kim imaju posla jer nije cudo kad kazes nekome,, sto se ne udruzujete,, e pa zbog takvih kao sto su gospoda iz pomenutih asocijacija.svi ama bas svi treba i mora da znate ko stoji ispred vas ,,,dana 16.03 kada je osnivana APS pozvani su u hotel Slavija svi predstavnici postojecih udruzenja i asocijacija ( mislim da tada nije bila jos ni jedna asocijacija)sa ciljem da se svi udruzimo i osnujemo krovnu organizaciju sa samo jednim ciljem ZAJEDNO SMO JACI U BORBI ZA INTERESE SALJAKA.i pored ideje da to tako i bude i da nije bitno ni kako ce se zvati ni ko ce biti na celu ni gde ce biti sediste , vec je poenta bila u udruzivanju ,, na sta su kolege iz pomenutih udruzenja( koja su juce imala sastanak)pristale na sve ali samo je postojao jedan uslov ? da moraju da pitaju clanstvo ( sto je po meni i normalno i korektno )a u stvari to nije bilo da pitaju clanstvo vec TATU ( min Dragina ) koji im to nije dozvolio tako da ta udruzenja nisu pristupila APS-e koja im je pruzila ruku i ponudila sve uslove koji oni izaberu samo da ZAJEDNO krenemo u borbu za bolje sutra seljaka,,, ne to da nisu prihvatili, vec su po nalogu TATE koristili svaku mogucnost da nas ignorisu ili cak da nas omalovazavaju ,, cak se islo do toga da je na licno insistiranje pokusano da se rasturi APS od strane savetnika min dragina podmicivanjem jednog od clanova APS-e a taj je zavrsio kako i dolikuje svakom izdajniku..Voleo bih da pojedini clanovi pomenutih udruzenja iznesu stavove po ovom postu i da otvoreno kazu da li su ih ikada njihove vodje pitale i konsultovale u vezi udruzivanja u jednu krovnu organizaciju poljoiprivrednika ( tada nije bilo pitanje kako ce se to zvati jer mi smo se kasnije opredelili da se to zove APS - cak smo im i to ponudili da sami izaberu i naziv samo da se udruzimo).poz za sve postene seljake, polj i ratare iz cele srbije
 
Teško oni mogu uništiti APS jer će ona u budućnosti biti jedna vrsta modernog "Valtera" jer će uvek biti radnih i poštenih seljaka koji će biti za dobrobit svih poljoprivrednika
 
tako i treba stevo sedi kuci i cekaj da ti rode donesu bolje sutra ,,ako se sam ne angazujes niko ti u zivotu nece pomoci jer po onoj staroj ,,dok dete ne zaplace majka sisu ne vadi,,
 
To nece nikom nista znaciti ako ja naprimer udjem u neko udruzenje sem ravnanja atarskih puteva i jeftinije nafte sta mi vredi kad ni vi mocni nemozete nesto posebno da uticete na stanje u poljoprivredi.Cak su se zalili clanovi omanjih udruzenja da im drzava otezava strasno u svemu.
 
U principu ljudi mnogo ocekuju od udruzenja a malo daju od sebe da bi ta ocekivanja bila iole realizovana, ...cekaju da s'neba dodje, uclanim se u udruzenje, i cekam da mi neko odradi pos'o, bori se za rabat... itd, ne shvataju da je u udruzenju vazan svaki clan...

Losa iskustva kod nas ::lose::, ali verujem u udruzenje sa pravim ljudima, oni koji sebe ne vide tu, znaci da im svest nije proradila .
 
stevo pogresan ti je pogled na zivot uopste,,pa sta ti ocekujes od udruzenja? udruzenje se ne pravi da bi ti ili ja sutra postali miskovic ili kostic vec da bi sutra zajednicki napravili silos i sacuvali psenicu i prodali je po 30 din a ne po 12 ili da bi napravili zajednicku hladnjacu i sacuvali voce do dobre cene ili da bi zajedno kupovali djubrivo po manjoj ceni ili da bi pritisli drzavu pa da placamo gorivo kao hrvati po 60 din e to je cilj udruzivanja, a nije cilj da sedis kuci i da cekas da ja uradim nesto za sebe a ti sutra u kafani da kazes ,,u mamu mu kad je dao meni ,,koliko li je tek uzeo sebii...e zato sluze udruzenja da svako radi podjednako i da ocekuje i da zaradi ,,,mi smo pre mesec dana osnovali zadrugu ,,blueberry coop,, ima nas 14- NEMAMO DIREKTORA,, vec svaki clan zadruge ima svoje zaduzenje pocevsi od nabavke logistike menadzmenta ,,zastite itditd ,, e tako mogu funkcionisati zadruge ali kad je tu neko glavni a jos nema ni saksiju zemlje kao onaj metuzalem Zaharije e to je unapred osudjeno na PROPAST.-STECAJ ali tek kad maznu pare onda zadruga ide u stecaj i ljudi zato ne zele da se udruzuju jer imaju unapred los stav prema tome ali ako se udruzenja osnivaju na zdravoj pocetnoj osnovi gde ce svaka zloupotreba biti sprecena e tu ima sanse da bude rezulatata.pozzz
 
E pa ja takva cekam udruzenja kao sto si ti objasnio ali nista se tu nemoze uraditi ako drzava nesto nepreduzme i malo to nepogura kroz zakone.Jer ako krenu takva udruzenja da guraju ove nase biznismene nece po njih da valja.Svi su politicari o tome pricali posle 5 oktobra i svaki novi ministar o tome prica ali se vrlo malo uradilo.Gledao sam jednu emisiju zaharijevu otisli u austriju da vide kako tamo funkcionisu udruzenja vrlo je komplikovano i zapetljano a daje odlicne rezultate u korist farmera(seljaka).Bice mi cast da udjem u takvo udruzenje ako pojavi u mojoj okolini
 
Stevo onda pokreni akciju da se osnuje takvo udruzenje kakvo zelis. Mi smo kod nas u selu osnovali udruzenje, samo ljudi bas nisu nesto zaintresovani
 
Isti slucaj i kod nas kako ovde udruziti ljude da zajedno izgradimo silos ili neko skladiste.Svi su se rastrkali kod privatnih otkupljivaca.Moramo imati nekog ko ce da vodi ljude.
 
Procice jos godina, zaguzice jos seljak dublje nego do guse, e kad bude pocelo da mu preliva u usta i da se davi, tad i nikako pre, ce Balkanac stvoriti udruzenje..., jer voli da oseti na svojoj kozi, ne daa da se nauci, zna on sve... dok ne pocne da se davi u dugovanja,... e posle drzi nedaj.

Ne vole se oni na zapadu mnogo, nego imaju zajednicki interes.A ponos su sakrili iza interesa sto nije slucaj u nasem narodu...
 
..a da imamo udruzenja mogli bi se boriti protiv ovoga!

Srpske njive pokupovaće stranci
UTORAK, 19 APRIL 2011 20:15 POLJOPRIVREDA DANAS - SRBIJA
Za koju godinu će biti moguće prodati poljoprivredno zemljište inostranim kupcima. Mogućnost data ugovaranjem Prelaznog trgovinskog sporazuma sa EU.

Zabrana prodaje poljoprivrednog zemljišta strancima u Litvaniji i Slovačkoj, koju su odavno usvojile članice Evropske unije, a uskoro će moći u potpunosti da koriste evropski agrarni budžet, produžena je, nedavno, do 2014. godine.
Hrvatska će zemlju ponuditi tek kada istekne 15 godina od njihovog proglašenja za kandidata za EU. Srbija je, međutim, ispregovarala da su oranice dostupne strancima već posle četiri godine od potpune primene Prelaznog trgovinskog sporazuma.

Od tog trenutka, nećemo imati način da zaustavimo strance da za male pare pokupuju zemljište. A taj će rok počinje onog trenutka kada ovaj sporazum ratifikuju parlamenti svih zemalja EU.

To do sada nije učinilo 16 članica, ali hoće veoma brzo. "Potrebno je da izdejstvujemo prolongiranje zabrane prodaje poljoprivrednog zemljišta strancima", objašnjava Vojislav Stanković, saradnik Naučnoistraživačkog centra PKS.

http://www.mojafarma.rs/index.php/2...as/Srbija/srpske-njive-pokupovae-stranci.html
 
Treba stvoriti uslove da i mali poljoprivrednici mogu da prežive, pa da ne dodju u situaciju da moraju da prodaju zemlju.
 
Zoki pravo u centar, no rade na tome da ce morati na dobos samo je to fino upakovano sa masnicom :(
 
Nazad
Vrh