Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Sta se ovo desava sa cenom?,gledam na Agroservisu svuda je na berzama uzlazna cena,jedino kod nas miruje....
Koliko Sam primetio zadnjih meseci uvek smo bili za oko nekih 3 dinara slabiji sa cenom od berze u Parizu,sada u Parizu cena 27 dinara a kod nas 22,1 ...??,po onoj razlici u ceni koja je bila do sada kod Nas bi onda trebalo da bude oko 24 din..(plus pdv).
 
Merio sam danas vlagu kukuruza iz kotarke ima vlagu 17% dobijam cenu u bcm idvor od 22,5 din sa pdv za tu vlagu. Mislim da nije lose. Kazu od petka se nesto dogadja, sad gore ili dole nisu hteli reci... Da, i platio sam amosulfan za beli luk prihranu 30,5 rsd kg kes varijanta.
i ja imam takav osecaj slabo se otvaraju sa cenama ,bice nesto
 
Данас сам почео да круним однесем узорак влага 15,1....а они примају до 16% Жито Срем, почнем да круним прва тура влага 16,5% иначе у питању је дкц 4943 бран у клипу са 28%влаге.Нема више оно тел кел јер је тамо неки жутокњунац Факултетски образован или група таквих УПИТНИХ студената страначко запослених донела такву одлуку...Е па понавњам још јдаред живило СИВИЛО 90-их ко вас јебе и вас и ваше стандарде Сивима треба роба а нама Сељацима новци!
 
16.5 vlaga pre nedelju dana ja nosio kod nas uzorak ,neki ns i zp fap 550-600.Ja bih krunio uskoro,sacekacu da prodju ovi najavljivani kisni dani kao pa bih ga okrunio da ne mislim na njega,ne mora znaciti da ce cena ici puno jos gore ili i ako ide ,to ce biti sporo nesto,po meni.Koliko ce izgubiti vlage do pred zetvu psenice,pa treba ga zastiti od moljca....
Klipovi u sredini kotarke,cardaka imaju vise vlage,ja kod mene racunam da je blizu 18% realna vlaga kad bi krunio.
 
Nazad
Vrh