Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Juce pricao sa jednim otkupljivacem,rece da ce psenica brzo na 20+din, a da kukuriz tesko ide u zetvi preko 15-16din.... Kaze psenice ima malo,a nije los kvalitet,mada ce se kaze i kukuriz dosta traziti zbog deficita psenice koja ide u izvoz

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
I danas sam bio vredan, otišlo pola tone, sve po 20, džakiran...
Mada je bilo ponude u Rumi na pijaci, ali je pratila i tražnja, bilo je onih što su cenili i po 22 i prodali !!!
Dosta se tražio Ječam, ali nije bilo ni zrno, a ne džak !!!!
Tritikal isto otišao po 20, imao sam 6 džakova...
Za (pret)poslednju rečenicu(e) se izvinjavam za :off_topic:...
 
Najnovije vesti direkt sa tržišta, "Rumskog Vašarišta"...
Ponuda kukuruza u zrnu, džakiranog, jutros bila NEVEROVATNA !!!
Cena se kretala od 18-20 dinara...
Simptomatična pojava u vidu "mini-ponude", prodavci s putničkim vozilima, uglavnom tipa "karavan", natrpanih sa 6-8 džakova kukuruza, koji su uglavnom prodavali po ovoj nižoj ceni, i to kukuruz zaista diskutabilnog kvaliteta, do koga su, verovatno, došli preko "tudjih" ledja, pa je zbog toga i ta cena...
Ali, bilo ih je bukvalno, preko 20 !!!
To još nisam video...
Dosta je bilo i prodavaca poput mene, sa traktorom i prikolicom natovarenom, ili tzv.korpama i bikarama...
Desetina nakupaca sa Tamićima i kombijima...
Moje se zna, držao sam se svoje cene od 20 dinara, nov džak i striktna mera od 50 kg u džaku, stabilan kvalitet ponuđene robe, i uspeh, u takvoj konkurenciji, nije izostao...
Prodao sam 8 džakova od 12...
4 će sačekati iduću Subotu, ako pre toga ne nađu kakvu mušteriju...
Evidentan je rast ponude, koju prati pad cene...
Naravno, izgledi za ovogodišnji rekordan rod su sve verovatniji, pa ljudi kreću da se rešavaju starih zaliha...
Moje neko razmišljanje...
Jes ti siguran u ovo štos napisao?
 
Pošto vidim da je Tema cena kukuruza, a zalepili ste se za moje mišljenje, a napomenuo sam da je to MOJE NEKO MIŠLJENJE i počela je kuknjava, brišem moje Postove, i neću više pisati po kojoj sam ceni prodao, a Vi nastav"te da komentarišete moje mišljenje i kukate !!!!

- - - - - - - - - -

Šteta što ne mogu da obrišem sve...??????
 
Pošto vidim da je Tema cena kukuruza, a zalepili ste se za moje mišljenje, a napomenuo sam da je to MOJE NEKO MIŠLJENJE i počela je kuknjava, brišem moje Postove, i neću više pisati po kojoj sam ceni prodao, a Vi nastav"te da komentarišete moje mišljenje i kukate !!!!

- - - - - - - - - -

Šteta što ne mogu da obrišem sve...������
Jeste, prepusticemo ceo forum i koncepte diskusija na volju ko kako hoce da pise i brise.
 
Po meni,do polovine avgusta je rod kukuruza pod znakom pitanja.Neki dan sam išao za Novi Sad i vidim gde su dolje da je usev loš-i kukuruz i suncokret.Uglavnom većina obećava ali još je rano za prognoze.Treba da napuni ovo što je napravljeno.Bila bi potrebna kiša bar oko Svetog Ilije.
 
Nazad
Vrh