Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
I naš iz čardaka otišao u ponedeljak po 16.5 din.
 
Setite se prognoze kako se pisalo u ovoj temi, kako kukuruza nema, izgoreo je po Evropi, kako ga treba cuvati i kako cena ide sigurno na 20+ dinara.

Momo, sta se desava sa Amerima? Jesu li uspeli da poseju kukuruz, ili odustali od setve zbog poplava? Znam da je bilo da je samo 50% povrsina posejano a rok setve vec prosao.
 
Ja sam docekao sa 14,00 na 15,7. Imao sam predatih 27 tona. To cekanje mi je donelo dodatnih 45.000 din. Mogu samo da zamislim koja je cifra kod vas velikih sto je svakako dobro.
 
Po mojoj racunici sam pukao 300000 zato sto nisam prodao sav kukuruz jesenas po 16+pdv, nego sam cekao 7-8 meseci, i prodao po ceni od 15 -15,9+pdv.
Zato sam sada terminski prodao skoro sve po 15,3, samo jos da rodi....:svinja:
 
Ja ne prodajem nista terminski jer iskustvo kaze da ispod 14% vlage necu imati 50% robe. Na tih 50% neuslovne (preko 14) ce me oguliti i zaradu koju treba da imam uzeti cike sa Dzipovima ne starijim od 3g.
 
A kome si prodao terminski?
Jel terminska prodaja, kada iporucis robu dobijes novac, samo sada dogovorena cena.
 
Almex je za jedan dan kupio po 15.5 +pdv terminski neverovatne kolicine i sutradan kupovao po 15+ pdv, prodao 60t po toj ceni . Ostalo se kockamo kao i so sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh