Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Psenicu mozes levom rukom prodati na 23-24din. Ne vidim razlog da prodas na 17din.
 
Znam čoveka koji ima malu farmu, 20muzare. Prošle godine je ostao bez kukuruza. Uzimao je od otkupljivača na zajam dok ne stigne pšenica. Kukuruz ga zadužio na 20din a razdužio ga pšenicom na 12. Pa tako platiš 4din skuplje i prodaš 4din jeftinije. Zelenašenje je u modi.
Džabe da sam sačuvao svu količinu. Sada bi još gore prošao.
Kod nas se nema gde, mora da se poštuje otkupljivač. U žetvi sam naljutio klinca koji mi ponudio 11,5 za pšenicu pa mi na kraju rekao da neće ni po 9 da mi uzme, nema mesta, puni silosi.
Kad bolje razmislim, veće je iznenađenje to što kukuruz plaća 16.
 
Kako to tacno mislis?

Tako sto nije jedini kupac silos koji te ucenjuje. Zasto ne okrenuti 10 brojeve telefona od milinova neko ce se naci kome treba. Posalje kamion ti utovaris i eto.

@dejja
Meni to nije jasno. Morali su imati neki ugovor o paritetu da taj kravar bude unapred upoznat koliko ce ga to kostati. Po toj logici mogao je kukuruz da mu racuna 50din a psenicu 5din.
 
Po toj logici ispadne da je povecana potraznja za GMO kukuruzom :osmeh: I Pariz i Srbija imaju pad u odnosu na februar,a Amerika poveci rast.Ovde neko nekog pravi ludim.Jel moze neko da mi objasni zasto nema Budimpeste na AgroServisu.Ako je to neko objasnio,moz bit da nisam pratio na casu.:haha:Nekako bi Budimpesta mogla biti realniji pokazatelj cenovnog trenda,ili je bas iz tog razloga nema.:ppozdrav:

Pa nego sta nego je GMO hit, svi veliki prehrambeni lanci koriste GMO sirovine.Tako da nije nista cudno.

Budimpesta vise ne trguje.
 
Prihvatio je mp cenu džakiranog kukuruza a nisu mogli da preciziraju paritet jer se još nije znala otkupna cena pšenice. U žetvi, kod nas, retko ko je izvuko preko 12 pa tako da je kravar i sada ubeđen da mu je otkupljivač finansirao proizvodnju bez kamate. U neku ruku i jeste. Kada većina tako uzme na crtu đubrivo i hemiju, otkupljivač se obezbedi sigurnim otkupom pa posle i nas samofinansirajuće uceni i kaže ne treba mi tvoja roba, pun sam. Sve više ima viškova kod nas, trgovci sve bogatiji a knjige za veresiju su sve veće.
 
Juzna Bačka, današnja cena 16 din. Kazu mozda ce ici gore, ne znaju...

- - - - - - - - - -

Od danas 16,5 kukuruz lager.

- - - - - - - - - -
 
ide cena gore kukuruzu i soji!!a ono sto cemo sad da skinemo sa njive psenica ,zob,jecam, ULJANA REPICA drasticno pada cena!!

- - - - - - - - - -

repici juce bila cena 42 din za danas pre podne pala cenana 41 dinara ,a od 14 sati je vec ispisana cena 38,4 dinara!!!!! u farkomercu
 
Danas zavrsio sa kukuruzom iz cardaka, otislo po 19 din dzakiran. Sada se sabiram, na silosu sto sam imao prodao pre nekih mesec dana po 15 din, odbili mi na sve zivo otisla cetvrtina roda. ZAKLJUCAK. Nece od mene da dobiju vise ni kilogram.
 
Kolko si ti sebi imao odbitaka ? Ovo u čardaku , jesi vagao pred ulazak i prodano ? Ili ako nisi , možda znaš sa kolko ha npr si napunio čardak , a sa kolko ha si odvezo na silos pa da imaš prestavu , a ne kilogrami osušenog i odbici.
 
Svaki hektar kukuruza koji sam ostavio u cardacima je imao za naplatu oko 500kg vise, jos i 4 din razlike u ceni meni nije malo i na kraju cokanji 6000din po prikolici. To je neka moja racunica, jedino sto plate ledja.
 
Nekada se racunalo da šapurike ili čokanji treba da pokriju trošak utovara i istovara (krunjenja) kukuruza iz čardaka.Jednostavna matematika se moze napraviti samo u odnosu na vlagu kukuruza i tablicu sušenja.Mnooogo je jeftinija kućna varijanta jer nema u računici energent (gas,naftu)koji se koristi za sušenje kukuruza.
 
Jeftinije je kući lagrtovati u zrnu, plus nema kaliranja na težini, jedino je nešto zahtevniji utovar-istovar, i čuvanje, da se nebi pokvario.
Neka moja računica je, da od zarade na kukuruzu, polovinu uzme skladištar, pa ko razume, sve mu je jasno.
 
Stizu ponude za terminsku prodaju kukuruza novog roda.14,53din+pdv za jus kvalitet kukuruza.To mu dodje 15,7din/kg sa 8%pdv.Sta kazete za tu cenu?
 
Čujem da kod nas nude 16 din (sa pdv) za terminsku prodaju.

Što se tiče rinfuz vs čardak, rinfuza znam koliko sam imao za naplatu (kg po kj) posle svih odbijanja skladištara. Iz čardaka još uvek nije ni klip okrunjen tako da ću tačno znati koliko je bilo kg/kj za naplatu posle berača. Pa ću uporediti... Šapurike koje će mi ostati bi trebalo da pokriju trošak istovara, prevoza klipa, krunjenja, veće cene berača od kombajniranja. Pošto je jesenas kukuruz imao manju vlagu od 14% tipujem da je više ostalo za naplatu na kombajniranom kukuruzu. A najisplativije je sigurno rinfuz čuvan kod kuće (ko ima uslove za to i vlaga bude prigodna za čuvanje bez sušenja).
 
Nazad
Vrh