Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 200 € po toni ??

• Da

Glasovi: 122 61,6%
  • Ne

Glasovi: 76 38,4%

• Ukupno glasača
    198

coci064

Član
Učlanjen(a)
13 Nov 2013
Poruka
4.668
Kod nas terminska 125E sa PDV.
Post je od prosle godine krajem jula. Tada sam i prodao znatnu kolicinu. Posle 10 dana sam dobijao ponudu od istog otkupljivaca po 17, ali nisam imao vise slobodnih kolicina, a i to je bilo svega par dana. Kasnije u zetvi cena je bila slicna po kojoj sam prodao. Lager nije doneo neku veliku razliku u ceni. Sa tih 125E sam bio zadovoljan, jer je prinos bio vrh, a troskova susenja nije bilo.

tesla

Član
Učlanjen(a)
29 Maj 2011
Poruka
2.380
Već se vidi da za jesen ima prostora za rast cene, zbog problema kod najvećeg svetskog proizvođača kukuruza.

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
5.761
Jeftinije je kući lagrtovati u zrnu, plus nema kaliranja na težini, jedino je nešto zahtevniji utovar-istovar, i čuvanje, da se nebi pokvario.
Neka moja računica je, da od zarade na kukuruzu, polovinu uzme skladištar, pa ko razume, sve mu je jasno.
Bogami meni je lakše u zrnu istovarati i utovarati nego u klipu. Nas dvojica maksimum, ponekad i sam. A za klip minimum nas 4.

coci064

Član
Učlanjen(a)
13 Nov 2013
Poruka
4.668
Jel moze neko da postavi nasu tajkunsku berzu, jer kod nas samo ta vazi i za zitarice i za voce i za stoku?

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
2.444
Ruma, pijaca, danas, dzakiran, trgovalo se po 20 dinara za kg...
A bilo je i takvih koji su, bukvalno, "dali" po 16, nakupcima...::lose::
Ja "držao" cenu, prodao 5 džakova (od osam) po 20 dinara...

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
2.444
Jutros, Pijaca Ruma, 20 dinara, džakiran...
Prodalo se nikad bolje, nosio sam opet 8 džakova, da sam imao još toliko, sve bih prodao...
Izuzetno mala ponuda je bila, u odnosu na potražnju, na Pijaci sam bio oko 6 ujutru, sav kukuruz, svih 8 džakova sam prodao za bukvalno pola sata...
I posle stajao do pola 9 k'o kreten, sa 3 džaka preostalog tritikala, koji nisam prodao...
Zadovoljan sam...

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
23.362
Danas zovem svercera jednog sto tovari na kamion nudi 17din/kg tel kel, nekako mi malo a opet mi se zbog ove vrucine i ziska ne drzi duze ni kuci. Jos je u klipu.

Vrh