Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Pa nemoraju uzeti tvoj ako nedaš.Evo uzeće ovaj iz Srbije .Eto i ja nedam svoj za 53 km to ti je oko 27 e. metar.Pa kako bude. Ali znam svake god. kako sam na forumu ISTA PRIČA....eto i da ga uzme u Srbiji po 27 rsd.a nemože ga na kugli naći jeftinije ni bliže opet sa carinom ,pdv. gorivo + vozač nemože doći za ove pare .Znači gore nemože.
50 km 100kg u bispromu danas pitao

- - - - - - - - - -

ma ja sam sitan i ne kažem alo ga ja ne prodam da će biti kolaps ali jednostavno mi je dodijalo svake godine isto i mi smo na kraju uvjek donji e to me boli
 
Već smo pre par dana pričali o njemu kad je bio 22e, smešno.Kod nas u posavini u sve jednoj apoteci 60 km na vreće.Stvarno se moraju otvoriti četvore oči. Svi nastoje da te nategnu i mi koji živimo isključivo od toga moramo naročito da budemo obazrivi.Zadnje dve god. sam uspeo da prodam polovinu u onoj sedmici kad je bila rekordna cena.Nešto mi došlo da prodam sad polovinu a polovinu na leto pa šta Bog da. Vuče me nešto.:sta:@ dolovac@ Gluvo bilo, triput sam se prekrstio.
 
Poslednja izmena:
Ja sam juce bijo na kafi sa prijateljom koji uzima zitarice kod nas placa 53-54km maksimalno a u petak je uzeo u Srbiji 200.t sa svim troskoma izadje ga 52.km covjek radi naveliko sa malom marzom svaki dan proda po 1-2. slepera kukuruza + ostali zitarica da ce padat cijena nebi uvozijo toliki kukuruz saceko bi uzimo bi samo po potrebi
Prnjavor3 malo mi je niska cijena kod tebe tamo, jer dosta kukuruza ide od nas prema tebi nesto tu ne stima jeli ko provjeravo kilazu kukuruza i kvalitet
 
Presentation%203.12..jpg
 
Kod nas je cena 25 dinara i po mom misljenju nema sanse da ce ici dole kako neki predvidjaju,spekulaciji je kraj za 10-tak dana i kod koga je proslo proslo je,sav moj kukuruz je zdrav,zut i nece ici ispod cene pa da je ne znam sta.Cim fali gospoda se dosetila da pusti clanak kako je kancerogen,otrovan i slicno...pa sto ga onda i dalje otkupljuju po 25 dinara????Cist minus za izvoznike ako je to istina a nije...
 
Nisu rekli odakle je uvezen ali ranije je bilo govora na tu temu. Nije mi jasno zašto im treba 15 dana verovatno da pokupuju i ovo malo kukuruza štoje na lageru po nižoj ceni.
 
Ako su bili nemocni da obore cenu soje i suncokreta onda bi svakako zarko hteli bar sto se tice kukuruza da nas posteno za...bu! Do kraja Maja ne razmisljam prodati ni 100 kg pa kud pukne nek pukne! Ove god. prodao sam ga 30 Maja za 20.20 din a mesec nakon toga je bio 25 din.
A sto se tice Aflatoksina vise njih misle da je samo neka manipulacijau pitanju!
http://www.poljopartner.rs/VestDetaljno.aspx?id=25269&grupa=6

[h=1][/h]
 
@pidikanac
Evro od skidanja kukuruza pa na ovamo nije bio ispod 110din za sredji kurs. Za kupovni 0.5-1din vise.
 
Moje licno misjenje, da je najverovatnije neko ima ugovor za izvoz vece kolicine do nove godine, pa prave svakakve dezinformacije samo da dodju do te kolicine sto brze i sto jeftinije. A svi znamo da ove zute robe nema ili jako ga malo ima. Sto se toxina tice sigurno ima ali ne u tokvoj razmeri o kojoj novinari pisu (jer tacnu cifru , niko nezna samo nagadjaju), posle idu praznici pa nikom se ne prodaje .Nece biti 38 din/kg (koju cenu cekaju moji prijatelji neki) ali jako je daleko novi rod jer tek smo njive uzorali , po jos ima ohohooo do sledeceg roda.Niko ni u maju nije znao da cemo imati takvu susu sto smo imali, i na forumu samo je Miki pisao kako ce cena da pada( izvini Miki iz perleza nista personalno nemam protiv tebe) a na kraju zna se kako smo prosli oni koji su sacekali jul-avgust mesec!

p.s. cena ovde Gebi 24 din/kg + PDV = 25.92 Din/kg pozdrav svima!
 
moje licno misljenje je da se forsira prica o tome zarad visih interesa ::novac::pojedinaca koji su ugovorili izvoz po mnogo nizim cenama od trenutne pare uzeli i iskoristili ( a nisu ugovorili proizvodnju ) a sada hoce da podelimo gubitak.Moj savet je da odete do skladistara kod kojeg vam je uskladjen kukuruz i trazite izvestaj o kolicini mikotoksina u silosima .da vam nebi prodavali mu.. za bubrege .i onda ce te znati sta je dobro za vas.Ja sam to uradio i nisam zabrinut uopste zbog ovakvih nenormalnih izjava pojedinaca koji mozda ni neznaju sta pricaju (sav kukuruz u srbiji zatrovan) dali su ti ljudi uopste svesni sta pisu i koje posledice mozemo da trpimo zbog tih neistina (da je bilo loseg kukuruza bilo je ali nije sav, mozda oko 20% loseg i to su uglavnom odvajali,a ako nisu e onda je problem sa skladistarom a ne sa kukuruzom. )? Verovatno da smo mi imalo normalni bi tuzili te iste novine ,novinare,i ljude koji iznose takve neistine, za nanosenje loseg imidza izvoznog artikla, gubitka kojeg mozemo imati itd.Gde su te asocijacije,udruzenja ? mozda su zaspali (utonuli u zimski san)?
A svake godine su po neku barzu vratili zbog loseg kvaliteta (zelja da se zaradi koji euro vise uvaljivanjem nekvalitetne robe ali nisu oni blesavi, a ovim nasim ako neprodje tamo onda to sto je barza vracena iskoriste kod nas medijskom kampanjom i proture pricu kako je kukuruz loseg kvaliteta i cena ode dole i oni su u svakom slucaju uzeli exta profit).
 
Poslednja izmena:
Na terenu je opšti haos.Svuda kontrolne kuće rade analize.Ubrzo ćemo čuti i videti šta nas čeka.
 
REzultati će biti ko zna a izveštaj diplomatski.Eto pronadjeno je nešto ali nije u toj meri da bi bilo alarmantno .bla bla bla.itd itd.
 
Nazad
Vrh