Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Mislio je na one "strance" koji uvoze kukuruz iz Srbije ,al ipak u pravu si kad bolje pročitam.
 
Ima li neko info kakva je situacija sa kukuruzom u okolnim zemljama? Kada sam prolazio letos kroz Madjarsku, njihov kukuruz mi je delovao mnogo jadnije nego nas, a zemlja mi se cinila kao da nije videla kise isto kao kod nas.
 
Kod nas u Slavoniji, i Baranji koma. Ti kuruzi su bili osuđeni na propast već u 7om mjesecu. Već su svi dobili od suše.
U unutrašnjosti puno bolja situacija, tu je bilo nešto kiše preko ljeta, pa se nekako izvuklo.
 
pa neko im je mamu maminu... SGS grupa je na nivou cele MK grupe dobila nogu i ovim izjavama oni pokusavaju da nanesu stetu istoj.
Da li je moguce da SGS namerno talasa, samo da bi im platili da analiziraju sav kukuruz? Te analize nisu jeftine.... Nisam cuo da se Jugoinspekt oglasio u vezi kukuruza.
 
Nije se oglasio ali je deo kukuruza koje je trebao da uđe iz Ukrajine u Srbiju on odradio i nije dozvolio ulaz.
 
Kukuruz je trebao da bude uvezen iz Ukrajine u Srbiju.Jugoinspekt nije dozvolio uvoz određene količine.
 
Presentation%205.12..jpg
evo malo skoka cene
 
Sada sam prosao pored velike kolone kamiona koja ceka na utovar kukuruza kod Barisica,verovatno krece izvoz a onda ce i cena gore.
 
Đorđe Jocković sa novosadskog Instituta za ratarstvo kaže da bi predstavnici pomenute laboratorije trebalo da objasne na osnovu kakvih saznanja su došli do tog zaključka.
- Mi nemamo takvih saznanja, nemamo nijednu pritužbu radnika koji koriste ovogodišnji kukuruz - rekao je Jocković, navodeći da pomenutih gljivica ima gotovo uvek, ali u različitoj meri.

Marinko Ukropina, generalni direktor kompanije SGS, nedavno je objavio da su dve trećine ovogodišnjeg roda kukuruza zatrovane kancerogenim jedinjenjem koje se može naći u hrani. Nekoliko dana kasnije, u ovom preduzeću su istakli da je 60 odsto ispitanog kukuruza upotrebljivo. Na pitanje „Blica“ koji je od ova dva podatka je tačan, odgovor na ovoj adresi bio je: „Nećemo davati nikakve komentare“.
SPEKULACIJA
 
Nazad
Vrh