Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
čudni smo mi narod:sta:

- - - - - - - - - -

Ja sam juce bijo na kafi sa prijateljom koji uzima zitarice kod nas placa 53-54km maksimalno a u petak je uzeo u Srbiji 200.t sa svim troskoma izadje ga 52.km covjek radi naveliko sa malom marzom svaki dan proda po 1-2. slepera kukuruza + ostali zitarica da ce padat cijena nebi uvozijo toliki kukuruz saceko bi uzimo bi samo po potrebi
Prnjavor3 malo mi je niska cijena kod tebe tamo, jer dosta kukuruza ide od nas prema tebi nesto tu ne stima jeli ko provjeravo kilazu kukuruza i kvalitet
niko ništa nije provjeravo od mas seljaka ne znam za njih.Ali već niz godina predajem tu kukuruz i vozim istom prikolicom uvjek je +- 100kg.E sad dali nas gule nemam pojma vjerovatno ne jer znao sam i ja od njega vozit komšiji iz sušare pa nije ništa pipano oko vage.Ne vjerujem da bi i sebi manje vagao

- - - - - - - - - -

a kukuruz je 100000% zdrav kod mene,nije bilo ni jednog ni buđavog ni sa plijesni stoka ga jede lijepo i nema zdravstveni problema
 
Izgleda da je kukuruz ipak zdrav xaxaxaxa ala se vadi kestenje iz vatre,sad se utrkuju u izjavama da nikad nisu ni rekli da je zatrovano
http://www.b92.rs/video/videos.php?nav_category=905&yyyy=2012&mm=12&dd=03&nav_id=665700

- - - - - - - - - -

Saopstenje SGS-a:Izjavljujemo da nikad nismo rekli da je 70% zatrovano,sad tvrde da je 60% ispitanog kukuruza zdravo...joj Srbijo

To je bilo i za ocekivati samo me cudi da su rano ovako poceli da negiraju
 
Vidim da se pre neki dan pocelo provlaciti pitanje odgovornosti za te izjave ako se ispostavi da je ispravan a ko bi imao direktnu korist oko toga,odmah bi nastala afera a trenutno se nije isplativo igrati takvim stvarima,verovatno se sada razleteli da ne bi bili okarakterisani kao produzena ruka pojedinih...nije to moglo dugo opstati,previse je afera a ovo je bas bilo ozbiljno..ozbiljan pokusaj malverzacije i kradje od paora
 
prema agroservisovoj tabeli kod nas kukuruz u padu 23,77 a u madjarskoj danas poskupeo za ceo dinar u odnosu na juce i sada je 27,92 , e sad se vidi koliko ovi nasi muljaju pa je razlika kod nas i madjara cak 4 dinara
 
Presentation%204.12..jpg
Sta reci
 
Zorane nema potrebe da budemo na "Vi".
Jednom sam pogrešio kad ga nisam prodao po 27-27,5 dinara pa ne želim da pogrešim još jednom.Po meni nije ovo samo plasiranje neistina.Znam da je 5 barži vraćeno MK Komercu upravo zbog ovog problema.U celom svetu nema nekog rasta cene kukuruza.Dva dana pada pa jedan ide gore ali je svuda nedeljni index u padu.Gledajući cene u samom komšiluku i cena od 25,5dinara mi deluje dobra.Recimo samo da je u toku provera kukuruza u mnogim silosima i da se ladno može desiti da posle tih izveštaja cena ode ispod 20dinara.
Hteo sam da se našalim, ali videh da je vrag tu zanimaciju već odneo.
 
Pa znam ja da se Ti šališ i da nisi zlonameran čovek.
Više nije bitno samo biti proizvođač već i dobar trgovac.Treba sve pratiti i znati kad prodavati.Evo ja sam recimo sa sadašnjim stanjem za samo mesec dana izgubio oko 300000dinara.Sa tim parama porodice preživljavaju godinu dana.....a u svemu tome ja sam mali prozvođač.
 
Da kazem nesto i ja,posto moja majka radi u zavodu za javno zdravlje,i rekla mi je da su danas ispitivali neki kukuruz,kaze da uopste ne sadrzi nikakve stetne supstance.
 
sadrzi ili ne , zajebao sam se strava... nesmem vise ni da gledam u cenu , skoro sam sve ostavio na cuvanje, a polako ali sigurno novaca zafalilo... :sjasi:
 
Evo informacija direktno sa terena od malopre.U opštini Sečanj rađene analize na više otkupnih mesta.Nigde nije nađeno prisustvo alfatoksina preko dozvoljene granice za ljudsku upotrebu.
 
Najveća mogućnost za pojavu aflatoxina u kukuruzu kad se poklope : suša i visoke temp. , jak napad insekata , jača kiša druge polovine avgusta i pojava palog kukuruza . Prepoznaće se onaj ko treba da obrati pažnju.
Isto tako čini mi se da pročitah da je dovoljno jedno zrno na hiljadu da uzorak bude neispravan .
 
Ovolike kontradiktornosti u jednoj izjavi jos nisam video u dve recenice jedna iza druge:
"Чак и да се покаже неким накнадним налазима да је све то нетачно, мислите ли да ће они који увозе кукуруз потрчати да га увезу? Неће, то је готово", каже Ковачевић.

Болест кукуруза ипак неће драстично утицати на његов извоз.
Prvo da ga uvoznici od nas nece uzimati a odmah zatim da bolest nece uticati na izvoz.
Posle nove godine niko ovo nece ni spominjati,sve se vrti oko te dve isporuke Italiji 10 oktobra a da uopste nisu vracene nazad
 
Nazad
Vrh