Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
To su budalastine,navlakuse,manipulacija...kako god da ih nazovete.
Od proleca ima kukuruz da ozdravi samo ce da zvoni.
No...manimo to sad,mozda ovo citaju neki opaki igraci koji su tu foru sa bolescu kukuruza i smislili,pa vole kako sve vreme pricamo o tome,vole kako su nas zabunili,pobedili... :osmeh:
Ej vi opaki,ako citate,evo vam i cena. Da napomenem,cena je niska,ajde bre mogli bi malo uleteti sa nekim vasim igrarijama posle ove fore,pa da skoci cena...malo i mi da uzmemo neki dinar :osmeh: stvarno ste nezasiti. :osmeh:
Cena kod nas je 23din. (kukuruz je zdrav,prav,doduse malo ima problem sa glasom,ali vec prvom prilikom ce poraditi na tome s obzirom da je i kondiciju uspesno popravio pred vaznu utakmicu) Joj...
 
ljudi pa kakve zrtve?pa vecina je prodala kukuruz,i mislim da ako prave ovakvu reklamu prave nastetice samo sebi.Ako je vise od 80 posto kukuruza prodato vec,sto bi to radili.Kukuruz je stvarno bio sav pokvaren,
 
Zorane nema potrebe da budemo na "Vi".
Jednom sam pogrešio kad ga nisam prodao po 27-27,5 dinara pa ne želim da pogrešim još jednom.Po meni nije ovo samo plasiranje neistina.Znam da je 5 barži vraćeno MK Komercu upravo zbog ovog problema.U celom svetu nema nekog rasta cene kukuruza.Dva dana pada pa jedan ide gore ali je svuda nedeljni index u padu.Gledajući cene u samom komšiluku i cena od 25,5dinara mi deluje dobra.Recimo samo da je u toku provera kukuruza u mnogim silosima i da se ladno može desiti da posle tih izveštaja cena ode ispod 20dinara.
 
a đe piše da ga i moram prodat nedam ni džabe ispečem komadaru i odem u alkose:ppozdrav:
pa ti možda i možeš u alkose ali deca nemogu njima treba i hleba i uz hleba pa čizme i jakne itd.....svi se ovde po malo zezate ali nije vam lako kada čujete ovakve priče pa bile one istinite ili ne što se mene tiče ja sam ga prodao po 26,5 din. a evro je bio ako se nevaram 107 din.
 
kod nas su ove godine izmenili odnos za procenat susenja tako da za 100kg na bazi vlage od 16% nista ne skidaju i onda lagano se dize odbitak uporedo sa vlagom..
 
Znači, ova njihova žvaka već uzima prve žrtve. U cenu ispod 20 din lično neverujem, jer i oni sami znaju šta u tom slučaju sledi...::traktor::
 
Bilo je i ovde sličnih varijanti...sve s ciljem da se otkupi što veća količina kukuruza,jer je suša prepolovila rod,a sad kada je već polovina otkupljenih količina izvežena ili preradjena,kukuruz je odjednom zaražen,nije za ishranu,izvoz...mislim da će do leta ono malo kukuruza "ozdraviti"!
 
To,to ::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::

- - - - - - - - - -

Slazem se kolega tesla.
Samo nek nastave da se sprdaju,pa cemo se videti kod skupstine vrlo brzo.
Pa nismo mi budale majku mu...
 
pa ti možda i možeš u alkose ali deca nemogu njima treba i hleba i uz hleba pa čizme i jakne itd.....svi se ovde po malo zezate ali nije vam lako kada čujete ovakve priče pa bile one istinite ili ne što se mene tiče ja sam ga prodao po 26,5 din. a evro je bio ako se nevaram 107 din.
nisam ni ja nekakav tajkun i moj euro ke velik ko tepsija ali nedam se više zezat jbt ovi jašu non stop a ne plaćaju pa dosta više
 
Pa nemoraju uzeti tvoj ako nedaš.Evo uzeće ovaj iz Srbije .Eto i ja nedam svoj za 53 km to ti je oko 27 e. metar.Pa kako bude. Ali znam svake god. kako sam na forumu ISTA PRIČA....eto i da ga uzme u Srbiji po 27 rsd.a nemože ga na kugli naći jeftinije ni bliže opet sa carinom ,pdv. gorivo + vozač nemože doći za ove pare .Znači gore nemože.
 
nisam ni ja nekakav tajkun i moj euro ke velik ko tepsija ali nedam se više zezat jbt ovi jašu non stop a ne plaćaju pa dosta više
hteli mi da priznamo ili ne mi zavisimo od njih a ne oni od nas jer su pare kod njih a ako se mi recimo i složimo pa im i nedamo kukuruz hoće li ih to naterati da nam plate više kad je trgovina u pitanju tu nema sentimentalnosti samo je pitanje koliko mi možemo da izdržimo da čuvamo naš proizvod i čekamo bolju cenu a to zavisi koliko smo finansijski jaki i jako je malo onih koi mogu da izfinansiraju novu proizvodnju bez da prodaju prošlogodišnju robu i da vas pitam kada vi krunite kukuruz kada vam trebaju pare ili kad žena nema gde da suši veš pa praznite ambar a ubeđen sam da svi krunimo kada nam ponestane para bez obzira koja je trenutna cena čast izuzecima .
 
Pa nemoraju uzeti tvoj ako nedaš.Evo uzeće ovaj iz Srbije .Eto i ja nedam svoj za 53 km to ti je oko 27 e. metar.Pa kako bude. Ali znam svake god. kako sam na forumu ISTA PRIČA....eto i da ga uzme u Srbiji po 27 rsd.a nemože ga na kugli naći jeftinije ni bliže opet sa carinom ,pdv. gorivo + vozač nemože doći za ove pare .Znači gore nemože.
moze gore uvek moze,eto da kod nas spadne na 20 i eto da vidis...
 
Nazad
Vrh