Toplotna izolacija kuce

Sta se dobija time, a sta se gubi ako se uradi suprotno?
Kada se prozor postavi u ravan sa zidom, onda se termoizolacija postavlja tako da preklopi prozor bar 2-3 cm. Na taj način delimično izbegavate pojavu hladnog mosta.

Po JUS-u, minimalna debljina stiropora kao izolacionog materijala, za naše klimatske uslove iznosi 8 cm.

Sremac88;
Kuću ste obložili stirodurom ili stiroporom?
 
Stirodur našli ga na nekoj građari koja je propala pa ga prodali ispod cene, debljina 5 cm, a tvrdo ko đavo majsti su morali ubodnom testerom da ga seku.
 
Osnovna namena stirodura jeste za izolovanje svih onih zidova koji su u kontaktu sa zemljom. Takodje koristi se za izolovanje podova. Nije preporučljivo koristiti ga za izolovanje fasadnih zidova zbog izuzetno niske propustljivosti vlage. Da li vam je sparno leti u kući, bez obzira na visinu temperature u prostoriji?
 
Treba postaviti prozore ravno sa zidom , zato sto posle kad se lepi stiropor . Moze se preci stiroporom preko profila , sve do luka ili preloma na profilu. A u toj situaciji je najbolja izolacija. Ako se ne uradi tako , onda stiropor ide do ivice zida , pa se okvir prozora uradi sa jedinicom ili dvojkom . Sve to moze , ali nije to savrseno , jer odma u tom predelu je slabija izolacija.

---------- Poruka napisana u 23:19 ---------- Prethodna poruka je at 23:16 ----------

Darko je vec bio odgovorio na isto pitanje na koje sam i ja odgovorio. Nema veze.
 
Osnovna namena stirodura jeste za izolovanje svih onih zidova koji su u kontaktu sa zemljom. Takodje koristi se za izolovanje podova. Nije preporučljivo koristiti ga za izolovanje fasadnih zidova zbog izuzetno niske propustljivosti vlage. Da li vam je sparno leti u kući, bez obzira na visinu temperature u prostoriji?

Ma jok nema nikakvih problema, čak šta više pre nego što smo uradili izolaciju zimi smo imali problema pojavljivala se buđ u ćoškovima u sobama pogotovo na severnoj strani, a sad ništa.
 
Onda odlično. Dobro je što ste napisali koliku ste uštedu u ogrevu ostvarili nakon postavljanja termoizolacije. U našoj zemlji ljudi i dalje ne mogu da shvate koliko se brzo vrati svaki dinar uložen u izolaciju, naročito na ovako niskim temperaturama.
 
Kod nas se isplatilo da ne kazem odma . Ali za 3god sigurno. mi smo lozili na 3 mesta po ceo dan , plus 2 kvarcne grejalice. A sad lozimo parno grejanje uvece pa ponovo uvece. kotao nam trosi manje nego sto smo trosili sa 1 sporet kad smo ga lozili ceo dan.
 
Zna li neko objasniti prednosti i mane izolacije iznutra?U principu se to ne praktikuje,ali nekad nema drugih mogucnosti.
 
Meni je letnja kuhinja izolovana iznutra.
Mnogo se brže greje nego kuća ali isto tako kada ugasiš grejno telo brže se hladi .
faktički zagreje samo vazduh u prostoriji ali ne i zidove.Tako da dajem prednost unutrašnjoj izolaciji samo tamo gde je potreba za brzim grejanjem kao kod mene u letnjoj kuhinji (koristimo je samo za obroke).
A kod spoljašnja izolacija zagerje su i zidovi kuće pa je toplota prijatnija i jako sporo se hladi.
Npr. ložim oko 1 posle ponoći zadji put i ujutro oko 6-7 h ima žara ponekad i vatre (zavisi kako je napolju) a temperatura je 1-2 stepena niža nego kad je loženo zadnji put.
 
Meni je letnja kuhinja izolovana iznutra.
Mnogo se brže greje nego kuća ali isto tako kada ugasiš grejno telo brže se hladi .
faktički zagreje samo vazduh u prostoriji ali ne i zidove.Tako da dajem prednost unutrašnjoj izolaciji samo tamo gde je potreba za brzim grejanjem kao kod mene u letnjoj kuhinji (koristimo je samo za obroke).
A kod spoljašnja izolacija zagerje su i zidovi kuće pa je toplota prijatnija i jako sporo se hladi.
Npr. ložim oko 1 posle ponoći zadji put i ujutro oko 6-7 h ima žara ponekad i vatre (zavisi kako je napolju) a temperatura je 1-2 stepena niža nego kad je loženo zadnji put.

@SAMA
Delim ovo mišljenje i nikad se ne bi odlučio za unutrašnju izolaciju sem možda ploče (tavanice).
 
SAMA citaj redom i od pocetka temu . Ja sam objasnio razliku izmedju spoljnje izolacije i unutrasnje.
 
Zna li neko objasniti prednosti i mane izolacije iznutra?U principu se to ne praktikuje,ali nekad nema drugih mogucnosti.

U principu najveći problem je to da je stiropor taj koji iz zidova uzima i daje vlagu, a kad ga staviš iznutra pa preko njega zvekneš lepak pa mrežicu pa jupol ta njegova osobina se gubi i dobićeš ono o čemu mnogo znaš - kondenz.
 
Zna li neko objasniti prednosti i mane izolacije iznutra?U principu se to ne praktikuje,ali nekad nema drugih mogucnosti.

Izolaciju spoljašnjeg (fasadnog) zida sa unutrašnje strane treba izbegavati. Ovakav način izolovanja je preporučljiv samo onda kada je nemoguće to izvesti sa spoljašnje strane. Pored toga, ovako se mogu izolovati oni objekti koji se povremeno koriste jer se prostorije brže zagrevaju, kao što je napisao član Talianu. Takodje, prilikom izolovanja sa unutrašnje strane mora se voditi računa o izboru izolacionog materijala jer on mora biti negoriv.
Ako ipak morate na ovakav način da izolujete objekat ili neku prostoriju, savet je da izbegavate stiropor kao materijal. Najbolje je da koristite kamenu vunu a preko nje gipskartonsku oblogu. Obavezno postaviti parnu branu i to sa toplije strane termoizolacionog materijala.

Prednosti:
Teško je, gotovo nemoguće, za ovakav vid izolacije naći neku prednost u odnosu na standardni način termoizolovanja objekata.
Mane:
Termoizolacioni sloj je sa unutrašnje strane a zidna masa sa spoljne. Zbog toga, masa zida ne može da akumulira unutrašnju toplotu i istu da postepeno vraća nazad u prostoriju nakon prestanka grejanja. Tako je onemogućena ušteda energije.
Dalje, pri ovakvom vidu izolovanja, ostaje dosta neizolovanih delova na objektu na svim mestima spojeva zida koji se izoluje i ostalih elemenata konstrukcije (tavanice, otvori...). Usled toga, na tim mestima obrazuju se hladni mostovi na kojima dolazi do velikih gubitaka energije, kao i do kondenza i formiranja budji.
Pošto je zid sa spoljne strane, njegova masa izložena je velikim temperaturnim promenama spoljašnje sredine. Te promene mogu biti toliko velike i opasne da dugoročno mogu da uzrokuju različita oštećenja na zidu.
 
Приучени мајстори, а њих је понајвише, не умеју да постављају стиропор као изолатор на кућу. Наиме, они што су до јуче малтерисали куће, углавном лепе стиропор на зид помоћу "погача", то јест, нанесу лепак на четири или пет тачака и тако га лепе на зид. Од тог посла нема ништа, ту нема ни "и" од изолације пошто хладан ваздух слободно циркулише између зида и стиропора. Дакле, када бирате мајстора, само га питајте да вам опише како лепи стиропор. Ако чујете реч "погача", захвалите му се и замолите га да затвори улазна врата са спољне стране.Стиропор се лепи тако што се комплетна ивица плоче намаже лепком, а не тако што се направе две три тачке од лепка на њему. На тај начин се ствара ваздушни џеп сваком залепљеном таблом посебно. Уколико се лепи тачкама, довољна је пукотина од делова милиметра да цела фасада као изолатор изгуби смисао.
 
Stole77 mozda je tebi na oko ruzno sto sa tako lepi , ali to sto se tako lepi sa te pogace nista ne utice na izolaciju. Jer bas vazduh je taj koji izoluje kucu. Vazduh ne prenosi ladnocu. A to sto oni lepe pogacama, nece ta fasada da padne , jer posle oni kucaju placticne klinove . klinovi idu u svako cose po jedno i jedno u sredinu. A to sto kod nas neznaju da rade to stoji. Nejbolje znaju da rede oni sto su radili po Austriji taj poso. E ako na takvog majstora naletis veruj mi da taj zna da radi.
 
ja mislim da je stole to bas dobro objasnio i da tu nema komentara,ako prodre hladan vazduh izmedju stiropora i zida na nekom ostecenju fasade ili slicno oda ceo taj zid bude hladan kao da nema izolacije,a ako se maze lepkom svaka ploca u krug sprecava se cirkulacija tog hladnog vazduha,i normalno isto ima taj medjuprostor
 
E ako ga bas tako lose zalepe onda to nisu majstori. Nisam dao odgovor na to sto Stole kaze da se stiropor lepi po ivicama. Ideja je odlicna po meni. Ne znam sta na to kazu izvodjaci?
 
У селу не знам, али то што ја причам сам научен од људи који познају материју. Верујем им.
 
Nazad
Vrh