Toplotna izolacija kuce

Stavljena je parna brana dole i odozgo folija ali verovatno nije idealno upakovana ta gornja folija pa se voda sliva u ćoškove i kvasi.
 
Kako je najbolje izolovati betonsku plocu na prizemnoj kuci, ako je ikako moguce sa unutrasnje strane? Iznad je tavan koji se koristi. Od kada sam uveo centralno isto se pojavljuje budj na plafonu jer je ploca hladna a vazduh i zidovi (izolovani) topli. Iznad jedne sobe imam nabacanu kamenu vunu i tu skoro duplo duze drzi zadatu temperaturu u odnosu na ostale sobe. Ps kod mene su cene izolacije (ruke) 6-8 evra sa dve ruke lepka i 8-10 evra skroz gotova.
 
Ja sam po celoj ploči (koja je bila jako tanka - mala monta) sam stavio mineralnu vunu 10cm. A pošto je ona iz dva dela od po 5 cm onda se išao da je postavim na krst. preko nje je otac iskoristio palete (malo ih prepravio - bez onih stopica) i napravio daščani pod. Grejanje mnogo bolje a i leti baš baš prijatna temp. I nemam problem sa vlagom odnosno da se stvara kondenz. Dakle koštala me samo vuna a ostalo smo nas dvojica sami radili. Uz naravno nešto eksera.
 
Ja sam kod mene na tavanu stavio kamenu vunu i stiropor gde je zafalilo vune. Izolacia je 8 cm i kuca je oko 100 kvm i u podu je stirodur stavljen . Jako malo drva trosimo za grejanje. Prosle zime sam potrosio ok 12 kubika. A temperatura ne pada ispod 22 stepena do oko podneva.posle podne palimo grejanje i oko tri lozenja i to je to.ima i kod mene u ćoskovima malo buđi gde nije dobro zatvoreno sa vunom ali resavam to sa nekim sprejem protiv buđi koji skida veoma lako i ne pojavljuje se otprilike posle spreja oko mesec dana .
 
Kako je najbolje izolovati betonsku plocu na prizemnoj kuci, ako je ikako moguce sa unutrasnje strane? Iznad je tavan koji se koristi. Od kada sam uveo centralno isto se pojavljuje budj na plafonu jer je ploca hladna a vazduh i zidovi (izolovani) topli. Iznad jedne sobe imam nabacanu kamenu vunu i tu skoro duplo duze drzi zadatu temperaturu u odnosu na ostale sobe. Ps kod mene su cene izolacije (ruke) 6-8 evra sa dve ruke lepka i 8-10 evra skroz gotova.
Sa unutrašnje strane nikako,dobiješ konta efekat i samo si bacio materijal,jer nemaš mediji koji će da se zagreva i drži toplotu.

Ja sam izolovao tavan i ako se koristi,stiropor 8 u dva sloja preklapani spojevi,preko OSB,izmedju pravljena konstrukcija od šrafni za koje su šrafvljene OSB.OSB 22mm.Uredno se gazi,stavljena i folija gore i dole,sve zatvoreno da nešto ne udje.
 
Možeš da spustiš plafon ako na to misliš.Bitno je da imaš mediji koji će da se zagreva pre izolacije.Bilo da je ploča ili gips.

Ako recimo na plafon zalepiš stiropor,nemaš nikakvu izolaciju jer nema šta da se zagreje i drži toplotu.

Mnogi su pogotovo,po zgradama lepili stiropor unutra misleći da će da izoluju,a dobiju suprotno,jer stiropor ne može da se zagreva i kasnije da zrači kao što se klasičan zid zagreje.I onda se čude što se stan brzo ohladi.
 
Kod izolacije s unutarnje strane je hlađenje po prekidu grijanja jako brzo, ali se i brzo ugrije kod početka grijanja. Ako je grijanje kontinuirano (plin ili akumulator topline) može se koristiti izolacija s unutarnje strane. No, osjet ugode je ipak bolji kad je izolacija s vanjske strane.
 
Kako je najbolje izolovati betonsku plocu na prizemnoj kuci, ako je ikako moguce sa unutrasnje strane? Iznad je tavan koji se koristi. Od kada sam uveo centralno isto se pojavljuje budj na plafonu jer je ploca hladna a vazduh i zidovi (izolovani) topli. Iznad jedne sobe imam nabacanu kamenu vunu i tu skoro duplo duze drzi zadatu temperaturu u odnosu na ostale sobe. Ps kod mene su cene izolacije (ruke) 6-8 evra sa dve ruke lepka i 8-10 evra skroz gotova.

Ja sam kod mene stavio na plocu stiropor 15cm i preko toga kosuljicu 4cm. I koristim tavan za razne stvari. Nemam budji nigde. A u garazi i na terasama sam zalepio stiropor i od dole 5cm. Tako da nema sanse da vuce od negde preko betona hladno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Човек у селу на таван (плоча) просејао пепео,пар предности има
Није запаљив
Миш у прашину неће
Добар изолатор
Мала тежина
Јефтин
Ком треба таван ту је трошак даске
 
Ja sam kod mene na tavanu stavio kamenu vunu i stiropor gde je zafalilo vune. Izolacia je 8 cm i kuca je oko 100 kvm i u podu je stirodur stavljen . Jako malo drva trosimo za grejanje. Prosle zime sam potrosio ok 12 kubika. A temperatura ne pada ispod 22 stepena do oko podneva.posle podne palimo grejanje i oko tri lozenja i to je to.ima i kod mene u ćoskovima malo buđi gde nije dobro zatvoreno sa vunom ali resavam to sa nekim sprejem protiv buđi koji skida veoma lako i ne pojavljuje se otprilike posle spreja oko mesec dana .
Koji sprej je u pitanju? Imam i ja problem pa bih probao sprejom
 
Ako kome moze koristiti iskustvo iz prakse ,potpuno subjektivno al iskreno , od jednog od rijetkih izoli-protivnika kakav sam bio .
Kuca prizemna , stotinjak kv .
Centralno na drva
Bio sam protiv izolacije vanjske , al eto uradili prije pet,sest god , stiropor 10ka. Proslo par godina i , situacija tako tako . Realno ne primjecujem neki abnormalan napredak . Potrosnja drva mozda nesto manja , al dal opravdava ulaganje ? Mozda na duug period .
Pozitivno ljeti jest. Imamo spavacu prema jugu , a prozor na istok . Prije izolacija ljeti nocu bilo tropsko , kasnije bolje .
Sto se tice zime i grijanja , skoro pa isto . Nov ,dec ,jan i feb , toplije i manje se lozi , ali mart,april,maj , oktobar... hladnije nego u kuci bez izolacije tako da razlika nije tako ogromna .
ALI ZATO , uradimo prosle godine izolaciju odozgo , na tavan, vuna 10cm . E to je efekat . Evo dosad , znaci ni slucajno loziti nakon 19h , jer se zivjeti nemoze . Temp je 27,28 pa i 29 na ovom vremenu
Kad se ne lozi nakon 18h,19h ujutro je 22 c .
19c ujutro bilo kad je vani bilo minus 4.
Znaci ukratko izolacija gore , mnooogo vise vrijedi nego okolo .
Preporuka , ko je kratak sa finansijama , izolacija odozgora i prozori mozda prvo , a okolo ako moze,moze
 
Nazad
Vrh