Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

sto se tice goriva bas nista nije komplikovano kao sto se prica cak sto vise najlaksa stavka od svih ovih peripetija izjava,ugovora,notari,zakupac ne zakupac i ostalo sto se radi u e agraru

a ako ce tako biti i seme znaci vrlo je jednostavno,svakako si prijavio za odredjenu parcelu soju pa samo i potvrdis racunom na koji se kuca nosilac gazdinstva i broj gazdinstva,to se slika licno ubaci i reseno(primer dajem kako bi moglo)

e sad ovo sto kazes da je rizik hoce li biti ili nece i kako na koji nacin,to si u pravu

rizik jeste
 
sto se tice goriva bas nista nije komplikovano kao sto se prica cak sto vise najlaksa stavka od svih ovih peripetija izjava,ugovora,notari,zakupac ne zakupac i ostalo sto se radi u e agraru

a ako ce tako biti i seme znaci vrlo je jednostavno,svakako si prijavio za odredjenu parcelu soju pa samo i potvrdis racunom na koji se kuca nosilac gazdinstva i broj gazdinstva,to se slika licno ubaci i reseno(primer dajem kako bi moglo)

e sad ovo sto kazes da je rizik hoce li biti ili nece i kako na koji nacin,to si u pravu

rizik jeste
Slažem se.Čak bi i dodao inače što se tiče e agrara,mislim da je dovoljno minimalno poznavanje rada na računaru i samo malo početnih informacija tj blagi brifing da čovek malo upozna platformu.Mada i to malo predstavlja problem starijim generacijama,bar u mom okruzenju...ljudi imaju strah da nece odraditi proces kako treba usled manjka provedenog vremena na računaru.Lično sto se mene tiče,ovo je gospodski posao(bar taj deo što se tiče same platforme e agrara) :)
 
Ček ,ček ovo je tek početak ako vas zanima šta nas u budućnosti očekuje ko je u mogućnosti neka pogleda današnje plodove zemlje na hrt1.
 
nece to jos kod nas ihahaj

nismo mi EU i nazalost necemo ni biti

primer hrvati nas siju sa semenima lg sortimenta kao prvo,pa i rwa

ono sto se u francuskoj ukida od lg u hrvatskoj je bar 2 godine a kod nas tek onda stize

a i sto se tice pdv-a kod nas morace da spuste na 2miliona promet,neznam koja je granica kod hrvata?


da dodam bas cu pogledati ali pre 2 godine u francuskoj je jos uvek bio u opticaju cuveni APAC

kod nas je stigla prosle nova sorta na takodje A ime a u francuskoj je ukidaju


pogledao upravo
Apac jos uvek u opticaju

Asterion,Absalon i Ascona su kao nove kod nas(mozda neke da su druga godina eventualno)

sto se tice jecma kod nas je Casting nov a kod njih vec odavno
o Zebri da ne govorimo
 
Poslednja izmena:
Neće uvesti savremena semena i tehnologije to je normalno ,ali zavrzlame papirologiju i ograničenja će stići izneneđujuće brzo.
Za koji dan će verovatno prilog biti na you-tube pa ću ako se setim postaviti.
Nije u pitanju pdv već preopterećenje administracijom protiv čega se između ostalog bune poljopr.širom evrope.
 
Neće uvesti savremena semena i tehnologije to je normalno ,ali zavrzlame papirologiju i ograničenja će stići izneneđujuće brzo.
Za koji dan će verovatno prilog biti na you-tube pa ću ako se setim postaviti.
Nije u pitanju pdv već preopterećenje administracijom protiv čega se između ostalog bune poljopr.širom evrope.
uf dugacka je ovo emisija da bi sad imao vremena gledati sto je kolega postavio

neznam sto se mene tice te administracije,papirologije i treba kad tad da se rese mada mislim da je to za nas kasno

pa ljudi su na osnovu muljanja kojekagvog i napredovali a ne od sopstvenog rada sa iste te zemlje,stocarstva itd

koliko samo poreza na dobit je ostalo u sopstvenom dzebu tkz velikih jer su prebacivali pare na svoje radnike,a opet taj isti radnik zadovoljan jer mu ovaj da vecu platu a taj radnik ne konta da sam sebe ukopava sa tim i da ce doci do toga da tom istom gazdi kojem trpa pare u dzepove od kojeg mu daje cak i platu nece trebati


pa evo ko je bio u madjarskoj na sajmu,nemora dalje do nemacke itd...pa ono je sve za parcele od 50kj i vise
 
odgledao sam za sad petnaestak minuta emisije i otprilike ide ovako....

kad neko hoće da baca stajnjak po njivama, pre početka rada treba da parkira traktor sa stajnjakom na njivu i onda mu neka aplikacija na telefonu pokaže gde tačno treba da stane i slika mašine sa kojima će raditi, i još jednom da slika kad završi, da se vidi da je stvarno taj dan pobacao đubre i onda to treba da unese u taj njihov sistem, da bi na kraju imao prava na pomoć države

i tako za svaku njivu, svaka radnja treba da se slika pre i posle posla... tako sam ja shvatio to geotagiranje
 
bilo bi odlicno da imamo nekog iz austrije,nemacke,fra,hol naprimer pa da nam kaze da li to sto ce ici za hrvatsku(primer ovo sto si naveo za stajnak) ima i kod njih
 
na kraju krajeva nije realno upoređivati hrvatsku/srbiju i holandiju, naše države su na dnu lanca ishrane + nenormalno se zadužujemo, samo za onaj EXPO će uzeti 17 milijardi eura kredita, a zauzvrat verovatno nude rudnike, poljoprivredno zemljište... zato se i trude da što više otežavaju bavljenje istom, da bi ljudi odustajali i prodavali zemlju

samo moje mišljenje
 
uf dugacka je ovo emisija da bi sad imao vremena gledati sto je kolega postavio

neznam sto se mene tice te administracije,papirologije i treba kad tad da se rese mada mislim da je to za nas kasno

pa ljudi su na osnovu muljanja kojekagvog i napredovali a ne od sopstvenog rada sa iste te zemlje,stocarstva itd

koliko samo poreza na dobit je ostalo u sopstvenom dzebu tkz velikih jer su prebacivali pare na svoje radnike,a opet taj isti radnik zadovoljan jer mu ovaj da vecu platu a taj radnik ne konta da sam sebe ukopava sa tim i da ce doci do toga da tom istom gazdi kojem trpa pare u dzepove od kojeg mu daje cak i platu nece trebati


pa evo ko je bio u madjarskoj na sajmu,nemora dalje do nemacke itd...pa ono je sve za parcele od 50kj i vise
Prilog je na samom početku .
Inače jedina prava poljoprivredna emisija na ovim prostorima.
 
pa ljudi su na osnovu muljanja kojekagvog i napredovali a ne od sopstvenog rada sa iste te zemlje,stocarstva itd
Ne vredi pisati ovde o tim rabotama. Oni koji nisu upoznati sa situacijom u našem ataru će misliti da si ljubomoran, zavidan i šta ti ja znam. A ovi koji su upoznati.... Eeee ti mudro ćute i.... Umalo da napišem otimaju. Nameštaju je lepša reč.
Naravno, čast izuzecima na pošteno stečenom kapitalu!
 
Zahtev za subvencije mi je prihvaćen još 28.o2. Od tada do danas mi nije omogućeno da se odreknem prava na žalbu. Jednostavno nema ta opcija, ili ja nešto ne umem. Jel ima još neko takvu situaciju?
 
Zahtev za subvencije mi je prihvaćen još 28.o2. Od tada do danas mi nije omogućeno da se odreknem prava na žalbu. Jednostavno nema ta opcija, ili ja nešto ne umem. Jel ima još neko takvu situaciju?
Da li ste dobili Rešenje ?

Sve dok ne dobijete rešenje nemate mogućnost da se odreknete prava na žalbu na doneto rešenje.

P.S Da napomenem samo Rešenje morate ali morate da prihvatite na eUpravi (Tačnije u eSanduče).
 
Nazad
Vrh