Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Zahtev možete da menjate sve dok ne bude pisalo Prihvaćen ili Poslat na isplatu
483ea4cd0f1ac56d0.png


1bb5b142279768f94.png




274276afd746ffab2.png


31680270485d42a2f.png



Jedna mala napomena sada umesto da vam piše Primljen pisaće vam Izmenjen



Inače nema potrebe da čekirate jednu po jednu parcelu dovoljno je da kliknete na Uključi sve


Hvala puno, jedino što kod mene nema sivo dugme da izmenim zahtev (crvena strelica).

 
Da li neko pouzdano zna sledeće. U bodovanju za subvencije grada postoji stavka - BROJ ČLANOVA PG.
Moje pitanje je, da li se u taj broj uračunava i NOSIOC, ili samo ostali članovi PG?
Hvala na pažnji





Ni to mi baš nije jasno. Imaš svoju zemlju i ostvaruješ neki mali plus i onda uzmeš tuđu zemlju u arendu, gde ćeš verovatno imati minus i samim tim umanjuješ onaj plus sa sopstvene zemlje i pri tome se još više naradiš i raubuješ svoju mehanizaciju. Umreću, jednog dana, a neće mi ovo biti jasno.

Nisam ratar, nemam taj problem, ali MISLIM da razumem neke situacije...
Ušao si u kredite, radiš 200ha, 150 u arendi, dobre su cene, lepo zarađuješ, ulažeš još kupuješ još, uzimaš još kredita.
Eee, onda, 2-3 godine naiđe katastrofa... Užas, neisplativo, minus. Logično je da (bar) odustaneš od onih 150ha pod arendom, zar ne? Al ne lezi vraže, ne može. A znaš zašto? Zato što imaš godišnje obaveze (recimo) 5 miliona dinara. To MORAŠ da servisiraš. Ako odustaneš (zbog minusa) od onih 150ha, nećeš imati dovoljno novca da to i uradiš. Onda banka radi šta mora. A ti onda, svesno ideš u minus da bi imao dovoljno priliva novca da bi mogao da namiriš dobre čike u banci. Eto. Nije sve baš ovako, ima mnogo raznih situacija, ali ovo je jedna, da bi se razumeo taj neobični fenomen.
 
Poslednja izmena:
Kako rešiti sledeći problem? Krenuli smo sa unosom biljnih kultura, izađoh iz sobe na minut a za to vreme dete klikne i preda zahtev a ja uneo samo jednu jedinu parcelu. Da poludim. :eek: Kome se obratiti da bi se otključala mogućnost unosa ostalih parcela i biljnih kultura?
Trebaju detetu pare a roditelji zatežu pa ko veli, da malo to ubrza.
 
Da li je neko podnosio već zahtev za refakciju nafte? Šta mislite o sledećem? Hipotetički primer, Kupio sam recimo prekjuče 1000 litara nafte i juče 500 litara, a imam 10ha prijavljeno u e agraru. Znači moje pravo ta refakciju kad označim svaku parcelu bi bilo 1000 litara. E sad recimo da na 9 ha imam prijavljen suncokret, a na 1ha pšenicu. Da li u tom slučaju odmaj označavate svih 10ha i iz cuga tražite povrat za 1000 litara, ili ga cepkate mesecima? Ako se prijavi odjednom sve da li postoji mogućnost da mi neko dođe i kaže e a kako ste to 7. februara potrošili 900 litara nafte na parcele suncokreta? Ili je to tako i zamišljeno da odjednom tražiš sve?
 
Ja malo pre predao za refakciju i kad sam tražio u parcelama , ukapiram da mi nema državne parcele od 8 h . Uzeta je na licitaciji pre 3 godine. A na zahtevu za subvencije je bila na listi. Na ugovoru piše da je katastarska kultura njiva. Pre 30 godina tamo bio pašnjak .
 
Vanjor, to je odlična situacija. Jedan zahtev i gotovo. Ja sam počeo da sipam po malo na pumpi, pa će biti računa more jedno.
 
Da, sačekaš da pristignu svi računi na E-Agrar i onda sve pod jedan zahtev. Prva tri sam, zbog ispitivanja i kontrole, uradio svaki zahtev pojedinačno i sad stižu tri rešenja, pa još u tri puta, poludeo. Sledeće računa samo pregledam da li su stigli i čekam bar do polovine količine i onda podnosim zahtev. Ako budu svaki pojedinačno isplaćivali, a moraće tako, ima da izvod iz banke bude na dve strane.
 
Ma sigurni su mi ko vrbov klin.... Jes da sam izbacio pašnjaka kod mene i kod ćaleta oko 1ha, al ajd. Žao mi komšinice, njoj sam od 6ha izbacio skoro 1ha....
Trazio sam sve i svasta,nalazio takodje da i moze a i ne moze pre nego sto se promeni u katastru.....primer
vrsta zemljista-gradjevinsko zemljiste izvan gradjevinskog podrucja
Kultura-pasnjak 1 klase
To pasnjak bi trebalo da je ne obradivo po nekoj logici


Kod mene cak ni nemam nigde pasnjak ili livada vec mi je zve zemljiste pod pomocnim objektom itd,iako to nepostoji 20godina
qRwCRko.jpg
 
Prijavio sam kulturu šume na nekoj maloj parceli koja se jednom polovinom vodi kao neplodno zemljište, a na njoj i jeste šuma.
Nisam siguran da li je ovo problem.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Da pitam ponovo, možda neko zna...
@Srđan01?

Da li neko pouzdano zna sledeće. U bodovanju za subvencije grada BG postoji stavka - BROJ ČLANOVA PG.
Moje pitanje je, da li se u taj broj uračunava i NOSIOC, ili samo ostali članovi PG?
 
Nazad
Vrh