Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Ja malo pre predao za refakciju i kad sam tražio u parcelama , ukapiram da mi nema državne parcele od 8 h . Uzeta je na licitaciji pre 3 godine. A na zahtevu za subvencije je bila na listi. Na ugovoru piše da je katastarska kultura njiva. Pre 30 godina tamo bio pašnjak .
Da li ce biti refrakcije onih drugin 17000 za drzavnu zemlju? Posto je trenutno nema.
 
Na zahtevu za 18000 parcela se našla na listi za razliku od prošle godine kad na državno zemljište nije se moglo dobiti subvencije. Kod mene nije mi jasno zašto na zahtevu refakcije za gorivo nema parcele u ponudi da se štiklira gorivo . A dal će biti onih 17000 za sertifikovano seme , to ko zna . Nadam se da hoće i da je ovo samo greška slučajna.
 
Ni kod mene nema drzavne zemlje za refakciju goriva.Zvao sam e-agrar kazu da je do njih neki problem.Sad nemogu da ih dobijem na telefon.
 
Jel unosite i ako stoji žuti znak pored računa onaj žuti uzvičnik da je na proveri? Prihvata i tako?
 
Juče sipao 50l za probu.Danas racun usao u eagrar i odmah podneo zahtev za refakciju.
 
Neko je napisao da nije moguće iskoristiti i poljoprivrednu (179din) i refakciju istovremeno. Da li je došlo do neke promene?
 
Na pumpi platiš 179, a onda kroz refakciju dobiješ povrat 50 dinara po litri, kad uplati država.
 
Hoce li ikad krenuti te isplate za refakciju ? Bilo je price da ce se isplata vrsiti 15 dana posle slanja zahteva ali izgleda nista od toga..
 
Sreca pa mi ne zapinje ali mnogi ulaze u prolecne radove sa kreditom i njima bi znacilo i tih 50 din/l da se isplati u kratkom roku..
 
saopstenje3-1.jpg


Nabavka sertifikovanog semena nije uslov za podnošenje zahteva za podsticaje po hektaru

12. februar 2024.​


Obaveštavamo poljoprivredne proizvođače da se podnošenje zahteva za podsticaje po hektaru biljne proizvodnje i za refakciju akcize odvija nezavisno od podnošenja zahteva za subvencije za nabavku sertifikovanog semena.

Neophodno je da pre podnošenja zahteva za podsticaje po hektaru biljne proizvodnje u elektronskom Registru poljoprivrednih gazdinstava poljoprivrednici urede podatke o površinama i biljnim kulturama na parcelama i da izvrše obnovu registracije poljoprivrednog gazdinstva. Za podnošenje zahteva za subvencije za ovu meru nije potrebno posedovanje fiskalnih isečaka (računa).

Takođe u toku je i podnošenje zahteva za refakciju akcize putem portala eAgrar. Pri kupovini goriva neohodno je da proverite da li fiskalni računi sadrže potrebne podatke broj poljoprivrednog gazdinstva (BPG) i jedinstveni matični broj građana (JMBG) odnosno poreski identifikacioni broj (PIB) ukoliko se radi o pravnom licu.

Sve neophodne informacije o procesu prijave, načinu i uslovima za prijavu za podsticaj za sertifikovano seme biće blagovremeno objavljene na sajtu Ministarstva Poljoprivrede Šumarstva i Vodoprivrede i Uprave za agrarna plaćanja, kao i na društvenim mrežama Fejsbuk, Viber i Instagram.
 
Ништа није прописано за рачуне за семе. Тако да и ако буде требало да се унесе БПГ, то би требало да важи од дана ступања на снагу правилника који би то тражио. Не могу ретроактивно да траже.

Е сад, ако каса то подржава, не видим шта смета да се унесе.
 
Imaju problema i sa sređivanjem situacije oko verifikacije pojedinih parcela, sa rgz, za gorivo ( državna zemlja) tako da su precizna definisanja o računima za seme - jako jako daleko, na žalost.
 
Nazad
Vrh