SPORT-Opšta tema

Taj smajli je odgovor??
Ne , smajli je reagovanje na jos jednu lepu pricicu. Ovaj put o lepim snaznim muskarcima . A sto se tice grobara to stvarno nemam pojma jer iako navijam (nisam zaludjen ) za Partizan nikad sebe nebih nazivao tako niti bilo kojim drugim imenom da navijam za bilo koji drugi klub. Bez ljutnje ,malo mi je to debilski pogotovo matori ljudi .
 
To su sami sebi nadenuli.Otkad ja znam za Partizan i Zvezdu bilo je Grobari i Cigani.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Pa daje pare i partizanu,zar ne.Znamo mi čije su to pare.Partizan je slabo kupovao igrače iz EL ali zato sada kupuje NBA igrače.
Znam da ces se sloziti sada . Ali ta davanja nisu fer prema recimo Cukarickom , Topoli i ostalim privatni klubovima . Zamisli da u Engleskoj , Engleska vlada daje pare Citiju i Junajdetu .
 
Tacna definicija reci ,,delija" bi bila,vojnik,konjanik u ceti kod delibase koji je bio podredjen i koji je cuvao mahom velike vezire ili zvanicnike slicnog polozaja,poneki veziri su imali njih kao licnu strazu od 500 delija a poneki paša i preko 2000 delija,tj lakih konjanika i koristili su se i kao izvidjaci i prethodnice glavnine turske vojske. ,,deli"sa turskog znaci ludo hrabar,mahnit ili srcani ratnik koji ide bezglavo na kaure tj hriscane,a takodje se prevodi( sto je kod nas najvise prihvaceno i odomaceno) kao muskarac stasit i stamen,atletski i krupno gradjen. I turci je isto prevode tj kao vojnik konjanik a i kao stasit momak jer ni oni nemoju tacno vidjenje te svoje reci jer je i kod njih pozajmica od stanovnika srednje azije,ne znaju tacan koren. A i steta je stvarno (ovo sad bez trunke podjebavanja),pored toliko nasih lepih reci koje bi imale slicno znacenje izabrano je ime ,,delije". Imali su recimo i rec zatočnik, koje kada bi se prevelo sa starosrpskog bi imalo znacenje viteza bez gospodara,koji se bori da pronese svoju slavu,nije duzan nikome zakletvu i odlucuje sam o svom putu kojim hoda. Izvinjavam se za off.
 
Znam da ces se sloziti sada . Ali ta davanja nisu fer prema recimo Cukarickom , Topoli i ostalim privatni klubovima . Zamisli da u Engleskoj , Engleska vlada daje pare Citiju i Junajdetu .
Naravno da se slažem.Čak bih zatvorio i Zvezdu i Partizan na par godina jer to više nisu ni Zvezda ni Partizan.Sve strani plaćenici.Vratiti zakon da se u inostranstvo ide od 27 godina pa da vidimo gde smo.Ne može stranac da shvati naš mentalitet.Jebeš ti to kad se kod nas u klubovima izbacuje srpski jezik.
 
Nazad
Vrh