Sistem pdv-a?

Jesi li nekad uplatio novac na racun, npr kada si kupio traktor ili neku vecu investiciju?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Zakomplikova ga ti totalno. Ono što mi je rečeno ja sam preneo.Nisam dobio informacije na pijaci niti u pekari već u ozbiljnoj instituciji i meni je njihova reč dovoljna.Toga dana kada sam dobio čestitku otišao bih i na Kilimandžaro po informacije, da je trebalo. 😂

Нисам ја закомпликовао него то пише у закону. Значи, цитирао сам и нагласио (болд) чланове закона...

Погледај пример када када „кажу“ у озбиљној институцији...значи није ни пекара ни пијаца али човек изгубио право на субвенцију. Реч неког службеника у некој установи (како кажеш озбиљној институцији) је "много битна" али ето и @dukej је добио информацију у институцији али изгледа није добио субвенције за те спорне површине:

https://poljoinfo.com/threads/e-agrar.19905/post-1870292

https://poljoinfo.com/threads/subvencije-u-poljoprivredi-za-2023-godinu.19938/post-1864043



ПС

Немој само оне приче Е-аграр (у вези са @dukej) није озбиљна институција и сличне трице. Па и осигуравајуће куће су озбиљне институције па имају причу службеника који ваћари људе да више плате па га као после шеф грди што је као „лоше“ поступио.

https://poljoinfo.com/threads/osiguranje-poljoprivrednih-useva.1510/post-1871714

Када би дошло до судског спора (или неке ревизије промета у случају ПДФ где је службеник нешто погрешио или офље урадио) не би се судило по савету службеника „озбиљне институције“ него по одговарајућем закону...или би решили по закону ако нема судског спора, а не по речи службеника службеника „озбиљне институције“.
 
Pomozi mi kako da izvučem pare sa računa, kako da opravdam da su to baš te pare. Verovatno da postoji zakon kojim je regulisana ta stavka
Mozda se nas dvoje samo ne razumemo
Ako imas komercijalno polj.gazdinstvo koje je u sistemu pdv-a ne vidim problem u podizanju para.
NPR. Dobijes za 20ha 360000.00 din subvencija i odes na bankomat u dignes pare,ne moras apsolutno nikome da se pravdas
Drugo je da si ZZ ili D.O.O
 
Pitao sa gde mogu da nađem član zakona po kom je to uređeno ? Knjigovođa mora da pravda svaku transakciju (podizanje je po meni transakcija) nekim dokumentom ili članom zakona.
Da znam ne bih pitao
 
Neka me neko ispravi, ali od čega će se živeti ukoliko ne podižeš te pare? Naravno da se podižu i troše bez problema. Bitno je da svoju robu prikažeš koliko toliko realno i na nju platiš pdv, , takođe i realne troškove repromaterijala.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Pitao sa gde mogu da nađem član zakona po kom je to uređeno ? Knjigovođa mora da pravda svaku transakciju (podizanje je po meni transakcija) nekim dokumentom ili članom zakona.
Da znam ne bih pitao
Transakciju zvana subvencije,pravdas prijavljenom setvenom strukturom. Knjigovodja nema nikakve veze sa subvencijama.
 
Pre svega bi rekao da je Slavko u pravu sa zakonske strane,nigde nema ni jedan član gde možeš slobodno podizati novac i trošiti .S druge strane mislim da smo u nekoj pat poziciji pa nas tolerišu. 13 g je moje i 5 g je suprugino u PDV i vadim novac kad i kako mi treba.
 
Kakav clan trazite? Zakon da mi odredi na sta cu da potrosim svoju zaradu?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Neka me neko ispravi, ali od čega će se živeti ukoliko ne podižeš te pare? Naravno da se podižu i troše bez problema. Bitno je da svoju robu prikažeš koliko toliko realno i na nju platiš pdv, , takođe i realne troškove repromaterijala.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
Možeš da podižeš platu koliko misliš da ti pripada, na koju moraš da platiš dažbine. Tako je svuda.
 
Zasto da te rebnu ako si platio porez na tu zaradu? Ne razumem...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Naravno, kada platis porez na prihod mozes da trosis na sta god hoces.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Saznaće nedaj Bože na teži način. Svi imamo više od 18 godina i odgovaramo za svoje postupke. Neznanje ne oslobađa od odgovornosti. Svega sam se nagledao u životu. Knjigovođa ne odgovara za svoje greške, a u vezi vođenja knjiga našeg PG. Poreski inspektor vidi samo nas kao odgovorno lice. Mislim da postoji dve vrste knjigovodstva za nas, ,,prosto knjigovodstvo" i još jedno.
 
Nazad
Vrh