Servisiranje traktora

:D i ti radis snjim !! moja rakovica malo popusta hidraulik!! torpedo 90 nikako! torpedo 40 malo na motoru i star je a ovaj svajcarac kao ludak nigde!! a iz 68 god je!!
 
Kombajner šta je tu strašno ako negde ima malo masnoće na traktoru?Moji traktori svi curkaju negde sem JD-a on je suv kao barut jer mora takav da bude da bi mu sve radilo,kada je došao kod mene curio je baš mnogo a sanacija me koštala najviše živaca.Jedno rešiš drugo počne i tako u krug dok ne prestane
 
abro je napisao(la):
JOHNY'89 ~*
Nemozes uporedivati traktor koji radi jedva 100sati godisnje sa traktorom koji radi 300-500 godisnje i ne radi sa masinama za traktor od 65-70ks nego ohoho. :cao:
kraj........
abro ja radim sa svim mojim traktorima(zetor torpedo i kejs) u proseku 150rs po traktoru godisnje a kejs radi sa masinama za koje treba uglavnom 90 ks (mislim na spremac i plug) dok zetor radi lakse poslove a torpedo najlakse,i do sada nisam imao problema sa curenjem ulja ni na jednom traktoru ali jest da svaki traktor kad je vec u godinama negde pocne pustati ulje ili malo rositi na spojevima posebno leti kad su temperature visoke,ali na novim traktorima bi se nesmelo desiti da negde pustaju ulje sem rusa naravno koji oce cesto da procuri( video sam licno kako pod rusima cesto ima lokve ulja kad stoji pod supom a nije slucaj ni sa imteom)ali jbg to je rus nije on kao kejs ili JD pa ih netreba ni uporedjivati ::namigivanje:: :cao:

kiraj je napisao(la):
Dzoni ipak je foton imao neki problem sa hidraulikom .
kiraj moj bivsi foton nije imao vecih problema sa hidraulikom i sa curenjem ulja,samo mu je neki ventil na razvodniku bio stelovan jer je sporo dizao teret a posle stelovanja je sve radilo ok :D ali moram da priznam da je i foton(odkako smo ga kupili) malo pustao ulje na srafu za ispustanje ulja na diferencijalu(jer je gumica bila oslabljena) i na motoru ali to nije bilo strasno to sam resio tako sto sam nekim kitom zakrpio i onda nije bilo ni traga od ulja na cepu za ulje ispod diferencijala ali je na motoru cesto pomalo curkao jer je i tamo mesingasta plocica na cepu popustala ulje pa je malo curkao ali jbg na spojevima nije bilo ni traga od ulja :D takav je bio kinez mada ima i kineza koji su masni i curkaju kao i rusi,ali sve zavisi kako su sklopljeni ::traktor:: ali moj kejs jos jos ni miligram ulja nije pustio nigde i to je znak kvalitetnog traktora :D
 
Moj Rujan ima 900 sati i nigde ne curka! Stariji 539 ima 3000 sati i nigde ne curka, Rakovica ima :sta: sati i nigde ne curka, 560 ima 2300 sati i cist je ko sunce. Izgleda da nije samo Case dobro zadihtan... :nono:
 
Au, Milose pa ko ce to docekati. Njemu ce trebati 6-7 godina da nagura te sate.
 
@ Dragane 18

Pušta ti na davaču pritiska ulja od orbitrola.Zameni ga i ako bude i dalje puštao stavi zavrtanj sa bakarnom platnom dok doduše tu je navoj konusan pa ti platna možda neće ni trebati.
 
dok sam imao rusa pukla mi je cev davaca pritiska ulja u motoru negde ispod table i kvasila je ispod .proveri i to ako ti je mehanicki davac.
 
ljudi pazljivije citajte vec sam napisao da je zamenjen davac pritiska ulja i sad nigde ne curi ali bas nigde suv je traktor kao barut ima 850 radnih sati .... ni kap ulja na sebi
 
moze li mi neko dati detaljno uputstvo za stelovanje ventila na motoru od rusa 52jke , motor je D-60

znaci gledao sam kako se to radi i mogao bi to sam samo me interesuje u kom polozaju i kada i koji ventil se steluje :sta:
 
Velika je tema i nisam sve mogao da pregledam, a prvi put sam danas na ovoj temi, pa me interesuje ima li kakve diskusije vezi redovnog servisa novokupljenih IMT traktora ( znaci servis u garantnom roku). Naime u mom kraju servis vrsi jedan privatnik koji kaze da mu IMT nista ne placa i nece vise da radi za njih.
Kako da ostvarim prava iz garancije jer imam i nekih sitnih reklamacija.
 
draganpan je napisao(la):
Velika je tema i nisam sve mogao da pregledam, a prvi put sam danas na ovoj temi, pa me interesuje ima li kakve diskusije vezi redovnog servisa novokupljenih IMT traktora ( znaci servis u garantnom roku). Naime u mom kraju servis vrsi jedan privatnik koji kaze da mu IMT nista ne placa i nece vise da radi za njih.
Kako da ostvarim prava iz garancije jer imam i nekih sitnih reklamacija.

Po logici stvari treba se obratiti najblizem ovlascenom servisu ako ne onda pozovi direkno u IMT -BG servisnu sluzbu sef je Trisic , ako ne evo privatni br. tel jednog od servisera 063-618-398 Ljubisa
 
kroky je napisao(la):
Ja sam za to, da nakon paljenja što pre voziti i to NAJOPTIMALNIJE, znaci ne opterecivati, ni ne voziti na velikim obrtajima..Tako će motor mnogo brže postići radnu temperaturu, nego ako ide u mestu. A motorom sa turbo punjenjem svakako treba izbegavati velike obrtaje dok nije zagrejan, da ne bi turbo kvario zbog lošeg podmazivanja

Točno, samo da se nadovežem, potrebno je postići što prije radnu temp. jer ''grijanjem'' na leru se negriju svi sklopovi jednako, klipovi brže od cilindra (pa se klip brže širi od cilindra i zajeb, još kad se uzmu u obzir različiti koeficijeni rastezanja materijala u ovisnosti na temp. (klip=alu, cilindar=...) i sl. pidarije svašta ispane).

Zato motor bez termostata nije ok, jer se konstruira da pri određenoj temp. (radnoj) budu određeni zazori, pri višoj ili nižoj temperaturi zbog različitih koef.rastezanja mat. dolazi se i do kritičnih vrijednosti.

Naravno 10s, nek odradi u leru da ''dobije'' ulja, a kasnije je bitno ne u visoke okretaje, i s što manjim opterećenjem (jako bitno, jer možeš i iz niski okr. stiskat gas ko majmun i samo šaltat, a motoru teško), a kad se dobro zagrije ''cepaj'' do mile volje..
 
drugari, ako neko ima iskustva sa ovim zekom7245 neka mi objasni dali je moguce ostvarivati pritisak na poluge hidraulika, kao bjelorusi, ili ga bar blokirati da se nedizu kod koristenja daske za razgrtanje zemlje, pijeska i sl. ili kod koristenja utovarivaca jer mi bosanci ne kontamo najbrze :sta:
 
Ja radim odnosno servisiram elektronik box hidraulike na Maseyu,fendtu..,zanima me ima li jos neko u toj oblasti, da li neko zna neki link vezan za elektroniku traktora?
 
zetor7245 je napisao(la):
drugari, ako neko ima iskustva sa ovim zekom7245 neka mi objasni dali je moguce ostvarivati pritisak na poluge hidraulika, kao bjelorusi, ili ga bar blokirati da se nedizu kod koristenja daske za razgrtanje zemlje, pijeska i sl. ili kod koristenja utovarivaca jer mi bosanci ne kontamo najbrze :sta:
Teoretski je izvodljivo ali je prilicno skupo i pomalo komplikovano...
 
zetor7245 je napisao(la):
drugari, ako neko ima iskustva sa ovim zekom7245 neka mi objasni dali je moguce ostvarivati pritisak na poluge hidraulika, kao bjelorusi, ili ga bar blokirati da se nedizu kod koristenja daske za razgrtanje zemlje, pijeska i sl. ili kod koristenja utovarivaca jer mi bosanci ne kontamo najbrze :sta:
Staviš jedan ili još bolje 2 dvoradna cilindra vanjska, kao noviji traktori što imaju, ovjesiš ih na postolje što drži polugu za vuć prikolicu, samo duži klin.. Drugi kraj direkt na ''ruke'' što dižu poluge.. Nešto slično je složio komšija na ursusu kad mu je otišao razvodnik i samo kipa radila, baja stavio cilindar i gas...
 
petarHR je napisao(la):
zetor7245 je napisao(la):
drugari, ako neko ima iskustva sa ovim zekom7245 neka mi objasni dali je moguce ostvarivati pritisak na poluge hidraulika, kao bjelorusi, ili ga bar blokirati da se nedizu kod koristenja daske za razgrtanje zemlje, pijeska i sl. ili kod koristenja utovarivaca jer mi bosanci ne kontamo najbrze :sta:
Staviš jedan ili još bolje 2 dvoradna cilindra vanjska, kao noviji traktori što imaju, ovjesiš ih na postolje što drži polugu za vuć prikolicu, samo duži klin.. Drugi kraj direkt na ''ruke'' što dižu poluge.. Nešto slično je složio komšija na ursusu kad mu je otišao razvodnik i samo kipa radila, baja stavio cilindar i gas...
izvodljivo
 
Nazad
Vrh