Servisiranje traktora

savoris je napisao(la):
moze li mi neko dati detaljno uputstvo za stelovanje ventila na motoru od rusa 52jke , motor je D-60

znaci gledao sam kako se to radi i mogao bi to sam samo me interesuje u kom polozaju i kada i koji ventil se steluje :sta:
vrtis radilicu i kada ti budu 1 i 2 ventil na vagi stelujes 7.8,opet vrtis kad budu 3 i 4 na vagi stelujes 5 i 6, i obrnuto 7 i 8 stelujes 1 i 2, 5 i 6 stelujes 3 i 4.spijune stavis na 30.
 
izvini sto laicki pitam
"vaga" je onaj momenat kada se izduvni ventil zatvara a usisni pocinje otvarati

BTW hvala na odgovoru
 
da, ili ti je još lakše zapamtit da kod parnog broja cilindera uvijek ide recimo (1. i 6 ) (2 i 5) (3 i 4.)
što znači kad je 6. na vagi prvi je na paljenju i njega šteluješ odnosno 2 na vagi 5 na paljenju i tako redom
 
Ja okrecem radilicu i pratim rad ventila, u taktu kompresije su oba ventila van pogona i taj cilindar stelam. Uopce ne gledam u kojem su polozaju ostali cilindri, nego idem redom. Nisanim radilicu, kako ste i opisali, jer treba bregasta osovina biti u "mrtvoj tocki" (vagi), al ne pratim rad ostalih cilindara.
 
ja sam dobio niz razlicitih informacija tako da nisam pametan

od 13 do 22 kile , sad sam dosao iz Kuzmina gdje sam isao po dihtung kod onoga lika sto popravlja ruse i prodaje dijelove i ona mi kaze da se steze na 22 , ja kad sam mu rekao da sam je stegao na 15 kila covjek se samo neasmijao i rekao "pa zato ti je i prosvirao"

od predhodnih informacija koje sam sakupio kretalo se od 13 do 16 , pa ja rekoh ajde da stegnem onako optimalno na 15

ali ipak ovo 22 mi zvuci malo nevjerovatno

inace i celo stubline nije bilo dobro ocisceno izgleda , onaj dio gdje lijeze dihtung jer sam primijetio nakon sastavljanja da mi je tu malo ali samo malo mjehurao

provjerio sam i visinu stubline , ne razlikuje se od ostalih nikako
nisam stavljao teflonske podloske jer je ovaj dio na koji lijeze teflon bio ostecen malo vise , sada sam kod ovoga lika kupio jednu polovnu stublinu u super stanju i jos jedan dihtunh pa ako mi opet prosvira zamijenit cu stublinu

za sada cu samo malo da ispoliram onaj kriticni dio i da zamijenim dihtung posto mi traktor treba nemam se sad kada zajebavati sa detaljnijom popravkom
 
Savoris taj lik te nije zajebavao slobodno stezi glavu barem na 20 kg nista nece ni da pukne ne boj se bice dobro :ppozdrav:
 
Kod zetora isto ide na 22 kile tako da to nije puno.... Kod zetora su vijci M 18 ili 20 nisam siguran sa finim navojem koraka 1.5mm Ovo sam pisao zato da mozes da uporedis.
 
savoris je napisao(la):
majku mu , prosvirao mi dihtung glave :zli:
na koliko se steze glava na 52ki ?

HITNO ?
20-22 kp. Predhodno videti dali je blok ''porozan'' - sa dubinskom korozijom odozgo,[nositi na ravnanje] i izravnati glavu.Samo tako ispadne pouzdano i dobro. :cao:
 
uradjeno :D
stegnuto na 21kp , nista nije puklo

blok jeste malo porozan ali nije strasno , vise su mi nekako ostecene stubline sa cela ali sam ih ispolirao sredio i stavio one teflonske uloske na dihtung tako da sada ne bi trebalo biti problema

danas sam cijeli dan orao sa njim , stvarno sam ga przio nisam ga zalio danas gas je bio nonstop preko 2/3 skoro pun , posle toga rotodrljaca 2.5m e tu je bio pun gas i sve odradjeno :D
 
prijatelju tefloni neidu na pedesetku provereno zbog komora za sagorevanje koje ima u glavi.
 
ma ko ih sisa , ako su suvisni ispast ce kroz auspuh :haha:

inace zasto ne idu , vecina ih preporucuje ako je celo stubline osteceno :sta:
 
neznam ni ja al su mi rekli majstori koji kod nas popravljaju samo ruse i kazu da neidu na pedesetku valda zbog komora tako bar oni vele dje god su stavili teflone na 50 produvo ponovo.
to ti samo kazem sto sam cuo al da bog da pa nemenja dihtung dok nebudes mora raditi generalku.
 
generalka ako bude srece je podaleko :D

a ebem li ga nesto ne bih rekao da tefloni smetaju , mada nije ih bas lako uklopiti da se ne pomjeri neki

uglavnom da se njemu svira prosvirao bi on odmah kako sam ga przio , uf nije mu odavno bio muka kao neki dan sa LEMIND 2X14cola :zli:
 
molim pribliznu dijagnozu, t40 istero ulje valjda sve sto je bilo u njemu za 2-3 sekunde.Motor do sada nije trosio ulje malte ne ni kapi,nije dizo temperaturu, nije dimio na auspuh pritisak ulja oko 2 na leru.Jedino sto je duvao malo na iber lauf.Cemu da se nadam kad otvorim?
 
Nazad
Vrh