Servisiranje traktora

Kako se zove deo na bloku motora imt 560 na koji se prišrafljuje jedan deo sajle za obrtomer.Obrtomer i sajlu imam ali mi taj deo fali.Molim za pomoć.
 
Ma samo tako reci tamo gde budes kupovao.
didi je napisao(la):
Kako se zove deo na bloku motora imt 560 na koji se prišrafljuje jedan deo sajle za obrtomer.Obrtomer i sajlu imam ali mi taj deo fali.Molim za pomoć.
 
Ma meni bi trebao naziv jer sve naručujem preko interneta sa jusel sajta.Tamo ga nisam mogao naći pa mi je malo čudno.
 
Kod 560 postoji dva tipa pinjona, sa dve i sa četiri rupe. Moj 560 (84. godište) je ovaj sa dve rupe i takve originalne pinjone je jako teško naći. Doduše postoji zamena ali nije sasvim identična (malo je duži leptir pa je potrebno podbacivati klingerit da bi se to neutralisalo). Ja sam prošle godine na sajmu sasvim slučajno kod jednog Engleza našao takav pinjon (on kaže da je to original od Perkinsa) i bio je nešto malo skuplji od ovog sa pijace (tog što je malo duži). Taj Englez koliko sam shvatio, jer slab sam sa engleskim (učio sam ruski), ima ovde firmu za servis i uvoz Maseja iz Engleske. Imao sam i njegovu vizit kartu al' ne mogu sad da je nađem. Evo ti nekoliko slika koje sam uslikao sad u sitne sate (stari originalni i novi - stari je ovaj mastan :cao: ). Čim sam sad slikao novi pinjon jasno vam je da ga još nisam namontirao (da ne bude zabune, ovaj stari nije iz mog traktora ali je identičan).

img77511.jpg


img77601.jpg


img77541.jpg


img77571.jpg


img77611.jpg
 
kombajner je napisao(la):
pa isti su na prvi pogled

:sta:

Očigledno nisam bio jasan. Naravno da su ovi sa slika isti jer je to originalni pinjon. Ovaj, za kojeg kažem da se prodaje po pijacama (kažu da je Teleoptikov), ima malo duži ovaj deo gde je leptir i taj nije na slikama. Ovaj originalni (sa slika) se teško može naći, ja sam tražio to dosta dugo i jedino kod tog Engleza sam našao. On kaže da takav ide na Perkins motore a ako pogledate serijski broj, vidi se da je isti kao i na onom skinutom sa IMT-a 560.

:ppozdrav:
 
pozdrav ekipa evo ja vas molim ako neko nešta zna o torpedu adriatic td 55 zanimaju me radionički priručnici i sve vezano o hidraulici.molim vas pomoć
 
opaliti80 je napisao(la):
pozdrav ekipa evo ja vas molim ako neko nešta zna o torpedu adriatic td 55 zanimaju me radionički priručnici i sve vezano o hidraulici.molim vas pomoć
Tvoj torpedo ima hidrauliku K 35
u8n68.jpg
a treba ti ovaj prirucnik
11mc6t1.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]Fri Jun 5 23:59:13 2009[/time]_________________________________________________
didi je napisao(la):
Kako se zove deo na bloku motora imt 560 na koji se prišrafljuje jedan deo sajle za obrtomer.Obrtomer i sajlu imam ali mi taj deo fali.Molim za pomoć
Zove se pogon obrtomera
koyeq.jpg
.
15q5b9t.jpg
 
Majstor je majstor! Mada se to u zargonu ipak zove "Pinjon"
@Meshter Svaka cast na izlaganju! :cao:
 
Ljudi, jedno pitanje za MTZ 820!
Kad menjam horizontalnu i vertikalnu osovinu na prednjem mostu, jel dovoljno da odvijem ovih sest srafofa na slici oznacenih sa br 20

2q2lks1.gif



_________________________________________________Post je spojen: [time]1245267461[/time]_________________________________________________
mislim naravno, skinem tocak, raskacim polugu za navijanje...
 
Nazad
Vrh