Servisiranje traktora

Dragane, mislim da je u pitanju pumpa, verovatno je oslbila. Koliko ima radnih sati traktor.
 
pa princip je potpuno isti ali kod rusa je mnogo duži put do glavne ručice i ima mnogo krivina i limova
 
Dragan18 je napisao(la):
Sta je uzrok tezeg okretanja volana kad se zagreje ulje na Belorusu 820 volan je Danfos ? ulje je SAe 30

prvo dali ima ulja i dali je to stari sistem sa stubom volana ispred hladnjaka

drugo postoji jedan ventil koji se šteluje 14 15 16 17 18 19 20 21
ali to treba da radi neko ko zna

45ee31074264d5203be443cd338060c0.jpg



treće sto se meni desilo na novom rusu da su šrafovi na pumpi 15 bili labavi samo sam ih stegao.
kada skineš pumpu i nebi trebalo da možeš rukom da okrećes osovinu 7 ako ide lako onda ima lufta.

c560a7652a6d7a3bca7566358c3d5b36.jpg



četvrto možda ti je propala gumica 5
d3bc0ccc6a3a7a94a19c22c76655aeee.jpg



i naravno može da bude jos 100 drugih stvari
 
džabe sam pisao al nek stoji možda nekom zatreba.

tu nema šta da misliš:pumpa orbitrol gumica klipa i verovatno ima neki ventil za regulaciju pritiska.
stim da je pumpa potpuno ista kao kod starog sistema.
 
Ajd kad ste vec krenuli o orbitrolama....
I kod mene na MTZ 820 malo curka ulje na orbitroli(isti traktor kao Draganov).Ne smeta mi posebn sa finansijske strane(dolijem 2-3 litre ulja godisnje), ali je traktor jako mastan, pa to malo bode oci...

Uglavnom, vidi se da onaj kardan sto spaja orbitrolu i volan ima malo "lufta" na ulasku u orbitrolu...
Ima li ko iskustva sa tim, koliko bi takva intervencija bila komplikovana i skupa?
Tj, da li je mozda samo neki semering, ili kvar zahteva neki ozbiljniji remont:haha:


PS, uputstva koja su mi dala clanovi foruma za popravku prednje vuce su bila odlicna, sve je proslo u najboljem redu!
(A sad mi se cacka jos :cool:)
 
nečačkaj dok curenje ne postane nepodnosljivo.
orbitrol je malo zajeban za rasturanje.
polako skupljaj ::novac:: servis
 
curi vec 3 godine, i nije uopste nepodnosljivo....Za remont su mi u Agropanonci rekli da ne verujem majstorima, vec iskljucivo u Lifam da nosim, i tu je ishod pod znakom pitanja....Nov orbitrol je oko 18000din(bio pre godinu dana), pa kontam kad budem svakako resio da kupim nov, da ja to ipak rasturim, ne moze da skodi.....
 
A i nije bas toliko zaj...no samo ako nepazis na neke sitnice nece hteti da radi kako treba :haha: :haha:
A mislim(nisam 100% siguran) da je tamo oring i da za njega nrtreba ceo orbitrol rastavljati! Ja sam to vec radio na zetoru pre dve godine i jos radi super od popravke!
 
Bitno je da ako ga rastavljas obavezno obelezi kirnerom delove da znas isto tako da sastavis(kuciste) jer ako zaokrenes samo za jedan polozaj rupa nece raditi kako treba...
 
ne da nece radit ako treba nego bi i ruke mogao da ti otkine :D
ja sam prvi put rasklopio orbitrol onako laicki i kada sam ga sastavio cim sam pipnuo vlan on je poceo da se okrece k'o hidromotor umalo ruke da mi otkine
joj koje su muke bile da se sastavi , pa ja sam njega najmanje 100 puta rastavio i sastavio
mamu mu **greška a sve izgleda simetricno i rekao bi covjek da nema veze kako se sastavi al' ima mamicu mu njegovu

ni sada mi ne radi najbolje ali ipak radi , problem je u tome kada okrecem volan u jednu stranu i klip dodje do kraja ti mozes jos volan okretati do mile volje , mada sam se vec navikao na to
ne rastavljam vise ni za zivu glavu bez obiljezavanja
kod nas ima jedan majstor za te stvari , moj komsija mu nosio orbitrol isti slucaj kao kod OLDTIMERa i ovaj mu zamijeni gumicu i podesio orbitrol za 10 ilil 15 evra nisam siguran
moracu i ja da u odnesem nek' to covjek sredi i ne mislim vise o tome
 
Soyacorn je napisao(la):
Dali moze gušcim uljem da se podigne pritisak ulja u motoru. Konkretno na kombajnu motor perkins s46. Sta da mu sipam. Ne radim puno zemlje pa mi se ne isplati raditi generalnu, barem ne još.

Ovo bi i mene zanimalo, za moju Z-142, kao da je poceo malo da gubi pritisak ulja, pa reko da izguram sezonu pa cu da joj radim motor za sledecu godinu, (sezonu i suncukret i kukuruz)!
 
Pa probaj da nabavis negde sae 50 motorno ulje! Menjacko nesme da se sipa u motor, ni slucajno! Ili mu uspu metabond ili neku od tih specija koje su guste kao med....
 
mislim da i kod vas ima aditiva za motore -likvi moly
pa pokušajte snjima,nije pretjerano skup a neki moji prijatelji su rekli da pomaže. :cao:
 
Nazad
Vrh