Servisiranje traktora

gagi je napisao(la):
samo na 533 imas onaj ventil pa mozes da mu namestis pritisak koji hoces

Tako je, a pritisak između 2-5bara je ok, sve ostalo je štetno, bilo više (odnosi ležajeve, izbija semeringe, uništava pumpu) ili manje (nepodmazuje kako treba). E sad tu ima i još jedna stavka ''protok'', može biti i 1 bar ako ima dobar protok (ispravna pumpa, potrošeni leteći).
Na ursusu sam imo problem, čim se zagrije lampica se pali ispod 1000okr/min a razlog bio puknuta matica što spaja cijev i uljnu pumpu ::lose::, majstoru što je radio (izmjena jedne stubline s klipom jer je pukla na gumicama) pukla pa zavario (ali nismo znali, pa kad smo skinuli vidi čuda) pukla pod pritiskom. Išlo je tako 5 godina, dok nije osto u 4 ujutro bez vode (pumpa propišala) i ponovo generalna (istopio gumice na stublinama).

A 533 koji je okrenuo sat (10000), ako se vozi punim gasom poslje nema pritiska bez 1100 okr, i išao je, i još ide... Dok na ovom sad pritisak nikako nepada ispod 2 bara.

Te još nešto, otkad sipamo super 5, pri 150h ulje i dalje negubi svojstva i negubi motor pritisak kao što je bio slučaj s ininim super 3 uljem.
 
Ventil pritiska ulja na mom 533 je original i nije diran. Ima skoro 800 rh od generalke, a i prije generalke je imao dobar pritisak. Predprošle zime me uhvati noć dok sam orao sa fergusonom i sva sreća skužim da mi je na punom gasu pao pritisak ulja na sam rub zelenog, a na leru zakuca u crveno. Reko zapo komad strugotine pod kuglu u ventilu i ja odem kući, izvadim stari ventil i brzo odem kupit kod kolege novi ventil pritiska koji košta pišljivih 36 kn što mi je odma bilo sumnjivo. Stavim novi i odem orat ,a pritisak ulja katastrofa. :sta: ::lose:: ::lose:: ::lose::

Završio oranje i pročistio stari ventil te ga vrtio nazad. Tolko o kvaliteti jednog od vitalnijih djelova motora. Užas jedan.
 
nije traktor ali je slično
treba mi radionički priručnik za motor s44/v (tamić)
hvala
 
Treba mi pomoć oko skidanja glavčine točka sa zetorovog diferencijala sa planetarcima.
Skinuo sam poklopac planetaraca, zupčanik na poluosovini i zadnji poklopac semeringa glavčine. E sad, postoji zvezdasta navrtka koja pretpostavljam drži ležaj glavčine, ali do njega ne mogu da dođem. Ako neko znam šta se i kako rastavlja da bih došao do semeringa koji treba da zamenim :bravo: ako treba postaviću i slike.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243977586[/time]_________________________________________________
@simivan imas u forumu katalozi i priručnici katalog od IMT-577, razlika je samo u usisnoj, izduvnoj grani i karteru motora
 
ooo 'de si komšija :cao: ma nije na traktoru, nego na kombinirci (bageru) koja je rađena po licenci Zetor-Ursus i svi delovi su njihovi, a oni katalozi od u 'teh.dokumentaciji' ne funkcionišu
 
Dali netko ima iskustva sa imt-om 533 sa fiatovim motorom , naime zanima me gdje mogu spojiti obrtomjer i temp tekučine , kod mene samo radi pritisak ulja ( to je i jedini sat koji ima)
 
Imao sam 540 sa fijatovim motorom i imao je sve parametre na jednom satu sve preko struje.
 
Nazad
Vrh