Servisiranje traktora

oldtimer je napisao(la):
Ljudi, jedno pitanje za MTZ 820!
Kad menjam horizontalnu i vertikalnu osovinu na prednjem mostu, jel dovoljno da odvijem ovih sest srafofa na slici oznacenih sa br 20

2q2lks1.gif



_________________________________________________Post je spojen: [time]1245267461[/time]_________________________________________________
mislim naravno, skinem tocak, raskacim polugu za navijanje...

to i jos .ja sam to davno radio ali me secanje vara.kada odvijes njih cizma ce malo pasti dole i onda izvuces horizontalnu osovinu pa onda vertikalnu skidas sve dok ne ispadnu.secam se da na osovinama postoje kontra matice ali sam zaboravio dali one smetaju.
i cini mi se da sam skinuo dole 49 51 52 da bih udario osovinu odozdo na gore ali opet davno to bese.
obavezno proveri lezaj 50 posto svi opiljci dodu do njega i redovno crkne
 
Lezaj i semering obavezno.Pokusao sam ja da nalijem ulje, i zatvorim to kuciste, ali odmah iscuri ulje, opiljci su sjebali semering....

Koji broj bi trebale biti te kontramatice?
 
Dali moze gušcim uljem da se podigne pritisak ulja u motoru. Konkretno na kombajnu motor perkins s46. Sta da mu sipam. Ne radim puno zemlje pa mi se ne isplati raditi generalnu, barem ne još.
 
evo rupe na saksiji ali meni puno znači.
spoljna komanda za hidrauliku.
pošto često kačim sam mašine moram da malo podignem poluge pa odem unutra pa podignem mnogo pa se vratim....itd.
ovako na licu mesta pomerim za 1 mm ako treba.
inače toliko je prosto da je smešno.
ručica od mašine za paradajz i parče armature,zar za to u fabrici nemaju ideje.
čak i mnogi noviji traktori to nemaju.


donji položaj
11u9l55.jpg


2ef5ky8.jpg


gornji položaj

25r1evs.jpg


169f6uu.jpg
 
taj patent je odlican ali ja se kad kacim plug ili nesto gde treba podici ili spustiti poluge a da se ne ulazi u kabinu stalno,jednostavno otvorim zadnji prozor na traktoru popnem se na poluge hidraulike i podignem ili spustim kolko treba :D
 
Bravo majstore! :D prosto da prostije nemoze biti a strasno korisno! :D :D ::svaka cast:: ::svaka cast::
@ Janko

pa i ja koristim taj nacin, ali ovo je mnogo bolje!
 
cao ljudi...
Imam jedan problemcic, ustvari ne ja vec moj kolega. Kupio je nekompletnog DEUTZ-a 25 KW. Zapravo traktor radi samo sto mu nedostaje jedna polugiva za gas koja se kaci na nekom elementu pre pumpe. Trebala bi da je original ili pak da napravimo istu takvu prema slici( mora biti srazmerna). Ukoliko neko od vas ima ovakav traktoric, zamolio bih da slika taj deo oko pumpe i posalje na moj mail ili ovde. Ovo su podaci sa motora
KLOCKNER-HUMBOLDT DEUTZ AG KOLN
F2L 712 type SS
D25.1S Nk 60
2617417

Unapred zahvalan. Pozdrav
 
Nazad
Vrh