Servisiranje traktora

ma imt 533 ima najjači on gura peeko 5 bilo hladan ili kad se ugreje provereno
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242765225[/time]_________________________________________________
ma što veći bolje jer nema šanse da zariba
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242765264[/time]_________________________________________________
slavonac je napisao(la):
što se tiče pritiska ulja u motoru nebi trebalo da je veći od 4 barasto znači da može bit i 4.
ali nesmije past ispod pola bara-tada je motor na izdisaju-ili je pumpa loša ili rasipa na letećim ležajevima-ili je začepljen negdje
kod Matica je moguće da se negdje začepilo,ili kod sata ili na indikatoru ako ništa nepokazuje na leru :ppozdrav:
ili daq mu sat laže
 
todore -GREŠKA ako je pritisak prevelik -odnese ležajeve na radilici zato i postoji na uljnoj pumpi ventil za pritisak da pumpa netjera svu količinu ulja kroz sistem nego ventil odmah višak propusti u karter
 
pramdeda ima 533 od 84 nije rađena generalna i stalno mu je 5 bara pritisak zato su ti motori jako dobri jer ima bolje podmazivanje
 
jeste to je tacno samo neki misle sto veci pritisak to bolje ali nije . i to moze da se steluje kod svakog traktora :bravo: ikod 533
 
kod 539 nema kako da se šteluje a 533 ima i stalno radi sa 5 ,pa šta treba da je 0,8 pa da je to bolje kako da ne
 
ako sam dobro razumio ti si rekao da je bolji što veći pritisak ako je to dobro zašto novi traktori nemaju veći od 4 do 5 bara
 
pa šta sad po tebi što je novije treba da ima veći ajde slavonac pričaj nekom drugom to
 
todore zasto onda u hidrauliku ne povecas na 300 bara ako je bolje veci pritisak zato sto bi sve popucalo i riknula bi pumpa . zato postoji nominalni pritisak da bi masina sto duze trajala :cao:
 
pa to si ti rekao na prošloj stranici
ŠTO VEĆI PRITISAK TO BOLJE a ja kažem da je to dobro bio bi na novim traktorima puno veći
 
kod mene je na 560 od 1.5 na leru kada je vruc do 5 na punom gasu kada je hladan.
jedino mi je ursus 1224 malo cudan kada je hladan moze da natera i 6-7 bara
a koliko god da je vruc nema sanse da padne ispod 3.5.
e sad neki kazu kao dobarrr drzi ulje. hmmm
 
geza je napisao(la):
todore zasto onda u hidrauliku ne povecas na 300 bara ako je bolje veci pritisak zato sto bi sve popucalo i riknula bi pumpa . zato postoji nominalni pritisak da bi masina sto duze trajala :cao:
ej kakve sad veze ima pritisak u pumpi hidraulika šta se praviš pametan a nisi to ,kako na traktoru u motoru može daq pukne nešto ako je veći pritisak ajde sad a ležajeve nema šanse da preokrene
 
ja se slažem da je gornja granica 5 bara, jer veći pritisak loše utiče na zaptivke motora, a nema neku funkciju. Često su motori koji imaju veliki pritisak ulja masni na razvodu, poklopcu ventila, umeju i semerinzi da stradaju, pa i da troši ulje ili ga izbacuje na auspuh jer dobija previše ulja u deklu/poklopac ventila. Evo probajte da zamenite ventil pritiska ulja u motoru novim (ili na uljnoj pumpi ili na filteru ulja), videće te da su svi oni naštelovani da propuste između 4,5 i 5 bara. Isto tako, zamenom ventila može da se dobije veći pritisak kod zagrejanog motora jer se vremenom istroše površine ventila i ne mogu da zadrže razbijeno ulje.
 
Normalne vrednosti pritiska ulja nebi trebalo da izlaze iz granica0.8-4.5 bara! Bar tako sam ja ucio u skoli!
 
Stavio sam ovu sliku u temu o uljima, al evo je i ovdje. Dakle IMT-533, temperatura antifriza je oko 85 C, pritisak ulja oko 3,5-4 bara i to pri oko1950 o/min. A na novom motoru IMT-549 je pritisak puno lošiji nego u 533. U 549 sipam INA Super 5, a u 533 mi je sad INA Super Turbo.

 
konacno gotovo i radi perfektno.
uhhh bas se namucih.

2eku6ph.jpg
 
Nazad
Vrh