Selo V.S. grad.

pa tebi kokoška snese jaja =nisi ništa uložio
onda ona leži na tim istim i izlegu se pilići=ništa te nekošta
idu po dvorištu kljhuc tamo kljuc vamo =ništa te nekošta
poraste ti ga zakolješ i hrana je tu =đabe
a on u gradu to mora da plati ako hoče pile ali i to što kupi nije kao tvoje domače jedino što ti na selu moraš da ih učiš da kljucaju :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
NA@ ne daj se provocirati .

I grad i selo imaju svoje prednosti i nije svako selo selo. Nemoze se porediti selo u Backoj i Sremu sa selom u Sumadiji ili Raskoj.
 
North ARMY je napisao(la):
Da li mi mozete navesti koje su to po Vama finansijske olaksice zivota u selu ??

Na primer pivo je u seoskoj birtiji jevtinije nego u gradskoj birtiji. Samo jedan primer.
 
naravno da se šalim i nikoga nisam imao nameru da uvredim ja živim na selu igrom slučaja sam prinuđen da radim u gradu ali najviše bih voleo da mogu živeti na salašu kao što se ranije živelo bez struje mobilnog itd i meni kažu na sam odlepio ali za mene je život u i sa prirodom nešto najlepše :sreca:
 
Zasto ne mozete otici na salas ??
Moj deda ima salas i tamo zivi,tako blizu a tako daleko od sela sa sve tv-om i mobilnim.


Ako u Adasevcima za dorucak mogu da pecem jaja i sunku moci cu i u gradu,ne moram uvek doruckovati sendvic,pljesku 150-200din. :cao:
 
North ARMY je napisao(la):
Ako u Adasevcima za dorucak mogu da pecem jaja i sunku moci cu i u gradu,ne moram uvek doruckovati sendvic,pljesku 150-200din. :cao:

Posto su jaja u Adasevcima a posto u NS a da ne spominjem posto je sunka.
 
Budimo realni jako lako moguce ako imas kucu,ali ko je otisao iz sela u grad taj je pobegao od svinja i svinjaca... :cao:
Da je hteo to da radi otisao bi u selo,a kad stigne kriza da li nostalgije, ::novac:: ,briga o odrastanju dece onda se svi sete sela i pricaju bajke,ali niko ne prodaje stan za kucu na selu. :nono:
 
NO @

Upravu si donekle , sve vise ljudi koji zive u gradu traze mogucnost da idu na selo .
U Srbiji je to za sada i problem pogotovu u centralnoj Srbiji. Nema puteva, struja slaba o internetu da ne pricamo. Skole itd.
Fakt je da se na selu moze dobro ziveti ako imas love da ulozis u posao u gradu i ako imas love imas mnogo vecu konkurenciju za ulaganje love u posao , bilo koji biznis.
Nasa drzava je jadna i cemerna o tome ne treba ni diskutovati.

Ljudi imaju naviku iz komunizma da zele siguran posao i redovnu platu , toga vise nema :nono: :nono: i to je dobro tako.
Nisu ni svi ljudi stvoreni za grad , mnogo njih nece zbog sramote da se vrati u selo , da ne bi bili gubitnici --luzeri :zli:

Kada pogledas po centralnoj Srbiji svi koji odu u penziju a imaju male penzije se vracaju u selo ( ako nisu prodali ocevinu )
i vecina njih ima par koki , svinja i malo baste .

U selu imas prednosti nad gradom ako hoces da radis mozes da prezivis u gradu ako nemas posao a hoces da radis NEMOZES DA PREZIVIS !
 
Evo ti primer mog jednog ujaka otisao iz Adasevaca za Sid pre mnogoje ljet,sin mu se ozenio i naravno hoce zivot za sebe ujak i ujna sami u ogromnoj kuci a sin u podstanarima jer njegov sin NECE u kucu,sad ujak hoce da menja kucu za 2 stana,a ni on ne pomislja o povratku u selo iako ima solidnu kucu.
Drugi je u BG-u ima ogroman stan i 2 sina jos nisu ozenjeni a mogu svakog dana da se ozene on ne moze da se vrati na selo jer je oboleo i svakodnevno je po bolnicama...ovde ima novu kucu spratnicu,on ne moze da se vrati a sinovi nece da zive na selu.
Stric i jos njegova 2 sina zive u Sidu i tamo imaju 2 kuce jednu sredjenu a druga samo pod krov i kad mu se ozenio sin kupio je stan jer nece da sredjuje kucu i ima obaveze vec hoce da zivi od svoje plate a ne da bude sluga kuci iako bi finansijski mogao 2 kuce da odrzava.Ni drugi brat nece da sredjuje kucu pa ce on ili sa stricem ziveti ili ce i on stan kupiti,a stricu je zadnja odluka povratak u selo iako ima ovde lepo sredjenu kucu.
MNOGO ljudi znam na gradu koji imaju para i umesto da prodaju stan pa kupe kucu oni kupe jos jedan stan da im stoji ili ga izdaju u kiriju iako im te pare nisu neophodne.
 
Svi koji žive u okolini gradova su u prednosti što pogodnosti grada su im na 20-30min vožnje kolima, a ipak imaju prostranost seoskog života, sa sve kučićima, mačićima i pilićima koji trčkaraju po dvorištu i lepom baštom iza kuće.
 
a sta bi bilo da putujete na selo svaki dan da radite a zivite u gradu ko ja :haha:
 
Nazad
Vrh