Romanovske ovce

pa kako svi ostanu zivi sve mora na flasicu da se rane do duse sad imaju kofe sipas mleko i doje

Вероватно да сви који гаје романовску имају спремљених бар 10 флашица са цуцлом за колострум, да све задоје одједном......
 
Negde sam procitao da je osam rekord , ovo je prosto neverovatno.Jedna ovca celo stado,sa jedne strane toje dobro a sa druge kako covek da uziva gledajuci samo jednu ovcu.
 
Romanov Sheep - "Lambs by the Litter"

The Romanov sheep are from the Volga Valley, northwest of Moscow. Genetically unique to North American and British breeds of sheep, the Romanov (a "pure gene" -not a "cross" of anything) used on traditional ewes, will produce a "hybrid" - high performance ewe for the flock of the future and a top gaining market lamb.

Quadruplets, quintuplets and even sextuplets are normal performance for a Romanov ewe. The North American record for a Romanov ewe is seven live, healthy lambs in a litter. The Romanov breed record is a litter of nine.

 
Poslednja izmena od urednika:
Девет живоојагњених јагњади код романовке јесте званичан рекорд, али за тај рекорд нема слике , бар не овакве у боји јер су ти подаци из Митићеве књиге из осамдесет и неке. Што се тиче ове слике са 9 јагњади, ваљало би још неки коментар од Славише. Не мора бити ово ни обрада у фотошопу већ само повољан моменат за сликање групе јагњади где је у кадар упала и овца.
 
Ko kaze da rekord ne moze biti dostignut a jednog dana i oboren:)?
ovo je 21. vek i napredak je ogroman,genetske modifikacije,kloniranje,znamo mnogo vise o ishrani nego ranije....
ne verujem da bi se neko bas javno time hvalio(i kloniranje su jedva progurali u javnost uz velike osude naravno) a to svi rade...
 
Pozdrav kolege ovcari. Retko sam "u civilizaciji", pa nemam priliku da sednem za komp. Sneg je "do ociju", a jagnjenja su u punom jeku. Za sada sam veoma zadovoljan, jer od 8 ovaca imam 18-oro jagnjadi, a imam jos 4 za jagnjenje. Za dva-tri meseca stizu za prodaju; mislite o tome.
 
Jos jedna dviskica mi se ojagnila i dvojke a ona je ojagnjena 15.02.2011.godine.
Do sada su mi se ojagnjile 4 ovce i ojagnjile su 12 jagnjadi, stim da dvije ovce imaju 12 mjeseci, a dvije su starije ovce.
Mozeli mi neko reci koliko je clanova naseg foruma imalo do sada cetvorke.
kao sto kolega rece za 2-3 mjeseca bice na prodaju a od toga dva momka iz cetvorki.
 
Zaboravih da napomenem da mi je jedna od njih sa 11 meseci i 9 dana starosti ojagnjila dvoje; njena godinu dana starija sestra, u prvom jagnjenju, prosle godine, takodje je dala dvojke, a ove godine trojke. Njihova majka je takodje ove godine ojagnjila trojke, a u 6 dosadasnjih jagnjenja je dala 16-oro jagnjadi.
 
koliko ja znam do sada cetvorke u cisoj rasi su imali forumasi Slavisa(dobijao i petorke),Medolina,Mikica i ti Smicko
 
smicko, ovo su moje cetvorke proslogodisnje, a ovogodisnje nisam stigao da slikam, dvoje mi je propalo jer su se dve odjednom ojagnjila 20. janura na dan moje slave i nisam ispratio sve a uz to i ovan i dvisak su bili medju njima................... jbg. moja je greska sto nisam obratio paznju pa da ih razdvojim jer sam imao spremljene boksove. svaka se skola placa, a ja sam platio debelo. od tri ovce sam dobio 11 jagnjadi, a ostalo mi je iz tog mravinjaka sestoro.
 
Poslednja izmena od urednika:
Uredniče, dozvolite ako je slika baš sa desetak jaganjaca kao ona Slavišina da bude veća da bi mogli svi da stanu:haha:
 
Nazad
Vrh