Romanovske ovce

Ta opcija je i ponudjena na forumu,ako nije dobra popravite ili iskljucite,zamenite...pozz
Kolega Petrovo,kada sam ja naucio i ti ces,samo pazljivo prati uputstvo i probaj nekoliko puta ici ce pozz.
 
Poslednja izmena:
Baš me zanima koliko bi mogao da izmeri ovan od ove gospođe izgleda da je vrlo blizu stotke
 
ljudovi cemu ste se smzli daj malo izvjestaja sa terena kako se borite sa snjegom i jagnjenjem, i tema nam se zahladila do kraja
 
Nisu neke al su moje, dviske stare 9 meseci.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Danas sam dobio još dvoje jagnjadi. Ova ovca za 12 mjeseci i desetak dana ojagnjila 5 jagnjadi (prvo jagnjenje 29.01.2011).
Evo da sumiram rezultate od ove godine.
5 ovaca = 14 jagnjadi, prosjek 2,8 prošle godine prosjek je bio 2,6, što pokazuje da sam malo napredovao.
Dvije ovce ojagnjile po četvero tj. jedna za nepunih 12 mjeseci ojagnjila sedmero, druga šestero, a treća petero jagnjadi i
dvije dviske sa približno 12 mjeseci starosti dale četvero.

To je moja priča za ovu godinu.
 
Kolega koliko su kod vas, mislim u srbiji priplodna jagnjad romanovske ovce? Kasnije sam mislio uzeti par jagnjadi ( naravno ovde negdje), pa cisto pitam koja je cjena tu.
 
Kod mene su f1 bele sa ponekom crnom tačkom na glavi. F2jagnjad ima koji su skroz crni a ima i šarenih. F1 su se već parile a jagnjile se oko 20decembra. Danas se pari i romanovska koja se ojagnjila drugog januara znači 40-i dan po jagnjenju.
 
e doslo vrijeme da i ja mogu nesto napisati jutros stigle i prve trojke,prvojanjka,rodjena 12.8.2010 malo zaksnila sa prvim jagnjenjem al opravdala kasnjenje,i sada stigli i prvi problemi jedno jegnje je sitnije i donio sam ga u kucu da ga grijem i prihranjujem malo pa me interesuje koliko ono smije popiti mlijeka od jutros je popilo 300ml kozijeg posto mami jos nije nadoslo pravo jel to malo puno sta nocas
 
nek je sa srecom prinova @berke,nocas da spava u kuci obavezno na toplom a i sl par dana,da smanjis rizik od belaja
ako ima malo ga stavi pod majku da popije svaka kap mu znaci...
ako kazes da je malo kolicinu si mu pravu dao,ako rado pije i normalno se ponasa samo tako nastavi,nemoj mu davat ako nece da pije...
bit ce to sve ok...
 
svu srecu ti zelim nema problema ali obavezno da posasne kolostrum i posle ga polako stavljaj pod majku pa ga ponovo vrati u kucu neka spava
 
Slazem se sa mladim kolegom Tomom, jagnje ima brz metabolizam i cesto uzima mleko. Ovca je fizioloski spremna da ga odgoji. Proteklih noci je bilo dosta hladno i imao sam dosta jagnjenja i velikih legala, hvala Bogu sve funkcionise besprekorno. Ne trebate se plasiti da nece biti dovoljno mleka za trojke, potrebe za mlekom su jako male, ali jako ceste. Razgovarao sam ovih dana i sa ruskim kolegama kod kojih se ovce jagnje na jos nizim temperaturama, nemaju nekih problema. Ipak je rasa prilagodjena niskim temperaturama.
 
evo bas sad sam gledao prilog o farmi ovaca Boska Pilica ovce sve sredjene jagnjadi dosta ima ali mu je plodnost kako on kaze 2,8 sto ne umanjuje njegove kvalitete ali mozda bi moglo i bolje stim sto jedno jagnje kosta 300 eura stvarno previse po meni
 
Nazad
Vrh