Romanovske ovce

logo_roman2.jpg
Uši zanimljive. :osmeh:
 
ma to je samo fotka..fokusirana na oči..vidite..njuška mutna.oči bistre ...na ušima vjerojatno refleksija sunca i jednog oštećenja..sve u globalu..fotka je ODLIČNA
 
da moze se odraditi i fotografija tako ti to odlicno znas:)
ali pogledaj i druge fotke,to je sistem obelezavanja u Rusiji vec su pisali o tome...
 
Rovasenje je najprakticnija metoda obelezavanja kod selekcije i obicno se provodi u tri faze (rodjenje, pubertet, uvodjenje u priplod). Usne markice se gube kad ovce du na pasu, mogu izazvati komplikacije i povrede usiju, razumno je sto je kod vecine selekcionara rovasenje ostalo u praksi. Narocito se koristi kod crnoglavi ovaca gde je dosta tesko procitati tetovit broj. Na srecu vaseg stada Marina, kod Vas su u praksi bolusi.

Sema brojeva
image021q.gif
 
na tim starim ruskim slikama dosta ovaca je sa velikim belim poljima na glavi,dok je sada stanje skroz drugacije,uglavnom su crnoglava grla,vise manekenske nego grube gradje kao nekad
to je samo moj licni utisak na osnuvu slika koje su mi dostupne po netu
nadam se da cu jednog dana uzivo moci da vidim ovu rasu u njihovoj postojbini:)
 
e ovo je vec nesto sto na netu nema:),hvala za sliku
mogu samo zamislit kako izgleda kad mu poraste bela griva,a crna pada odozgo:)
 
13.01. imao sam prve četvorke 4 ženke (ali nisu sve preživjele) Ova ovca za 11 mjeseci i 15-tak dana mi je dala 7 jagnjadi (prvo jagnjenje bilo 29.01.2011)
danas nove četvorke 2 ženke + 2 mužjaka. Ova ovca se ojagnjila prvi put 14.02.2011. godine i za isti period mi je dala 6 jagnjadi.
Sutra idem na babine.
Ovo sam objavi samo zbog drugara koji su to tražili.
 
pozdrav drugovi imam dilemu i treba mi pomoc starijih ovcara,ovog ovnica smo dobili na poklon ali mu neznamo starost sada ima 35kg a nama treba krajem aprila da odradi 20 ovaca,sta mislite da se uzdam u njega ili da trazim nesto ozbiljnije
 
smicko nema se sta reci sem svaka cast i nastavi tako
sto se tice ovog ovnica mislim ovako od oka da bi mogao ali mora da izgura na kilazi inace kad skoci ima da pravi kolut u nazad tako da bi trebao dobiti na masi kad bude u parenju
 
Свака част Славиша за слику овог белоње! Посебно ми је драго и да су му уши беле јер је било дискусије о томе.
Честитам Смићко на приновама!
 
Nazad
Vrh