Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Ja imam jednu kaznu na koju sam uložio žalbu i istu kada su saobraćajci pisali nisam hteo podpisati . Radi se o sledećem . Traktor sam kupio od komšije , Da bi izbegao kupovinu možda ukradenog traktora isti sam kupio od komšije koji je traktor uredno registrovao i ima tablice . Nisam odma pravio kupoprodajni ugovor nego sam traktor registrovao sa njegovom ličnom kartom u ams . Da bi prije dve godine to bilo neizvodljivo pošto na traktoru ima dva reda , red slova i dole red brojeva od 7 brojeva , zadnji broj je u saobraćajnoj upisan 8 osmica a na traktoru je 3 trojka . Sve ostali brojevi i slova su tačni . Pomislio sam daje greška ljuski faktor prilikom upisivanja . Otišao u sup uplatio da pronadji originalni račun od traktora i prvu registraciju . Medjutim broj na računu jeste onaj koji je u saobraćajnoj a nije na traktoru. Preko broja motora je bio deblji sloj farbe i brojevi se teško mogli pročitati . Na takvom traktoru sam radio tehnički pregled o ispravnosti vozila i isti pokazivao saobraćajcima kada me zaustave . Svi su imali razumevanja i kada im odjasnim u čemu je problem puštali me . Dok nisam naišao na .............. Šta predlažete , ni oni u auto moto savezu neznaju šta činiti . Dali reći istinu i navesti razloge a to može da ode na drugu mnogo skuplji varijantu . Ili reći daje saobraćajna izgubljena i tablice pa to raditi na dva svedoka.
 
A kakav ti je problem da to stvarno napravis da bude 8 pogotovo ako su kucani malo je teza opcija ako su stampani al se i to resava.
 
Pitao sam ovde ranije ali nisam dobio odgovor. Jer na traktoru ili prikolici moraju da budu isključivo originalna svetla za signalizaciju ili mogu i led svetla? Jel se moraju skidati prednji i zadnji dodatni led farovi?
 
Најсербезније је да одеш тамо где ћеш радити технички и питати их шта и како може. Видиш да свако има своје аршине.
 
Pitao sam ovde ranije ali nisam dobio odgovor. Jer na traktoru ili prikolici moraju da budu isključivo originalna svetla za signalizaciju ili mogu i led svetla? Jel se moraju skidati prednji i zadnji dodatni led farovi?
Znaš kako kažu.
"Sve što nije fabrički ne može" Teško da mogu led svetla na prikolicama starim 20-30+ godina.....
 
SaleCar jeste da te stare prikolice nisu ni mogle da imaju fabrički led svetla jer tada nisu ni postojala. Ali po meni ove led bolje i jače sijaju nego one fabričke. Dakle i bezbednije (odnosno uočljivije su). Valjda se na tehničkom proveravaju stvari koje utiču na bezbednost a ne da li je fabričko ili ne. Neko može da skine antenu pa da stavi one moderne (ajkulin rep) i jel to znači da taj auto neće proći, kao i to da ima sada led sijalica koje se stavljaju u farove kola umesto običnih pa jel i njih neće pustiti.
Ali kako DraleTD kaže najbezbolnije je otići na tehnički i pričati sa ljudima koji će i raditi ispravnost i sa njima sve utanačiti. ako stignem ovih dana baš ću da odem na jedan tehnički i porazgovaram s njima. A onda ću ovde napisati koje sam sve dobio odgovore.
 
Sve sto nije fabricki ne moze, al npr fabricki nije bila ni rotacija na starije traktore , pa sad traze.
 
Led sijalice su 5 puta bezbednije nego sr... koje je fabricki na starim masinama....neke sijaju toliko da se danju ni ne primeti,a nocu kao fenjer slabiji ....
 
Treba mi pouzdana informacija...
Da li se na Tehničkom pregledu priznaje ovakva "librica" - pločica...
Naravno, ne prazna, već s ukucanim potrebnim podacima...

plocica-prikolice-dubrava-sremska-mitrovica-slika-123314621.jpg
 
Da. Ja ih znam bar 5 što su prošli na te tablice.... Samo je malo udari čekićem da bude kriva bar nege i dobroooo je izgrebeš, da skoro i nema tog crnog i zavrneš naravno starim šrafovima 💪😂
 
Ma imam originalnu pločicu, ali je toliko izlizana da se bukvalno ništa ne vidi na njoj....Čak i sa "lupom" jedva, ali jedva se naziru podaci, diskutabilno je jeli cifra 5 ili 6, jel 1 ili 4, JBG-a, i može biti jako velik problem da se pojavim na Tehničkom, zapadne mi kakav nadrndani, i komotno može da kaže, druže, pa to nije pločica od ove prikolice, ništa se ne vidi i vrati me..
Inače , prikolica je Dubrava 2.5 t ali iz 1971. godine, ovakve pločice su se koristile 2-3 decenije kasnije, to me muči...
 
Načuo saam da će produžiti registraciju na 2 svedoka i naredne godine , imali istine u tome"""???
 
Nemam takve "fontove"....😂
Veličina nije važna (😂😂😂) oblik brojeva jeste, malo su specifična, a takva ne postoje, u potrazi sam već par mjeseci, evo nove godine, a ja i dalje s neregistrovanom prikolicom...😀
Hoću to da riješim podhitno...
A i da imam takve brojeve, pa pokušam da prekucam, primetiće se da je prekucavano, garantujem, pa eto ti belaja bez veze...
Ovako izgleda originalna pločica (slika je preuzeta sa Interneta):
prikolica-dubrava-2.5-tona-plocicom-registraciju-slika-169550356.jpg
 
Ja baš sad hteo da postavim to pitanje...nešto sam se uznervozio bliži se kraj godine,a ja nikako da rešim moj slučaj...
 
Nazad
Vrh