Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

To poskidaš kod njih,sada zvao gume iste šare isti proizvođač ,samo sam zaboravio dali ripne moraju da su u istom položaju jedna i druga guma jer ne mislim da skidam gumu sa felne,samo prebacim sa drugog traktora.
Jedno ne razumem...kada i kako je traktor,ili bila koja druga poljoprivredna masina prouzrokovala neki problem ako slucajno nije isti proizvodjac gume?naravno dimenzije guma na osovini moraju biti ISTE,ali proizvodjac...imamo na jednom vecem traktoru zadnje gume razlicitih proizvodjaca-letos menjali jednu(sara super,ali pocela da zvace unutrasnju),a takvu(isti proizvodjac i sara) kao sto je dobra ostala na traktoru nismo mogli u tom trenutku naci(proizvodnju pocinju tek krajem godine rece jedna Gospodja)...najjeftiniji komad gume tih dimenzija je preko 100 000 RSD,znaci za par guma bi trebalo izdvojiti oko 200-250 000rsd zbog tamo nekog propisa...Komsija na njegovom traktoru ima zadnje gume 650/65/38 komad kosta 311,000 RSD (cena sa jednog naseg sajta) znaci za dve gume preko 600 000RSD. Isuvise mnogo...previse novca za nesto sto nije od presudnog znacaja za bezbedan saobracaj,a sve zbog necijeg hira.
 
I onda kupis nov Trayal gde iz cele serije ne mozes da nadjes par guma iste dimenzije, a da su potpuno iste, zbog rastelovanih alata.

Inace ko ovih dana prodaje stakla i signalizaciju pare mlati, a stakla su u deficitu ne stignu da proizvedu kolika je potraznja.
 
Jedno ne razumem...kada i kako je traktor,ili bila koja druga poljoprivredna masina prouzrokovala neki problem ako slucajno nije isti proizvodjac gume?naravno dimenzije guma na osovini moraju biti ISTE,ali proizvodjac...imamo na jednom vecem traktoru zadnje gume razlicitih proizvodjaca-letos menjali jednu(sara super,ali pocela da zvace unutrasnju),a takvu(isti proizvodjac i sara) kao sto je dobra ostala na traktoru nismo mogli u tom trenutku naci(proizvodnju pocinju tek krajem godine rece jedna Gospodja)...najjeftiniji komad gume tih dimenzija je preko 100 000 RSD,znaci za par guma bi trebalo izdvojiti oko 200-250 000rsd zbog tamo nekog propisa...Komsija na njegovom traktoru ima zadnje gume 650/65/38 komad kosta 311,000 RSD (cena sa jednog naseg sajta) znaci za dve gume preko 600 000RSD. Isuvise mnogo...previse novca za nesto sto nije od presudnog znacaja za bezbedan saobracaj,a sve zbog necijeg hira.

Samo opusteno ,bice svako cudo za 3 dana pa posle po starom,tako je uvek bilo ,tako ce uvek biti:ppozdrav:Red bi naravno trebalo da postoji medjutim ovi nemaju kapacitet potreban za to a i motiv im je samo punjenje rupe bez dna{budzeta}
 
Pa na mom automobilu 4 gume od 3 proizvođača
Čak prednje i zadnje ni po dimenzijama nisu iste (205-55-16 i 195-65-16) i bez problema na tehničkom. Ko je ovde lud!?
 
Bili moji danas na tehnički i nisu prešli ni sa zetorom ni sa rusom.
Rus ima nove tablice ali prilikom očitavanja zapremine piše 4,75 i to nije dobro i sada ćemo morati sve ponovo registrovati zato što neki lik sa tehničkog nije dobro odradio svoj posao kada smo kupili traktor.
Na zetora,hteo ne hteo moramo menjati tablice jer u saobraćajnoj nema zapremine motora.
Šta reći.Kome da se žališ.Tehnički potpuno ispravna vozila ne mogu da pređu zbog njihovih grešaka.
Čega nas je oslobodio Stefanović.Sramota.
Slažem se ali neko treba da odgovara za propuste jer mi sad umesto 5000 treba da damo 20 i kusur hiljada na pravdi Boga.Nego,jednostavno ako hoćeš odradi ako nećeš ne možeš u saobraćaj jer predstavljaš veliku opasnost po saobraćaj jer ti nije dobro upisana zapremina motora.::jako_besan::
 
Kako ide plaćanje tehničkog ako ne prođeš? Meni je zadnje staklo na rakocvici malo napuklo, i ako me vrate zbog toga da li plaćam tehnički i sad i posle kad dođem sa novim staklom ponovo na tehnički?
 
Uradio ministar sve što treba da uradi, dobili smo subvencije za gorivo, dobili smo olakšice kod registracije - šta više hoćemo?

:)

Znači, stara saobraćajna, jedna olimpija kucaća mašina i rešen problem?
 
Možda da odeš do MUP-a i tražiš da to ONI upišu iz dosijea vozila, sa računa ili tehničke dokumentacije?
Na šta će ti verovatno reći da treba to da urade na tehničkom, a ti im kažeš hoćeš da se ispravi pogrešno upisan podatak.

Nagađam, cela situacija je lud-zbunjen, a mi plaćamo. A ja jako ne volim da plaćam što ne moram :osmeh:
 
Možda da odeš do MUP-a i tražiš da to ONI upišu iz dosijea vozila, sa računa ili tehničke dokumentacije?
Na šta će ti verovatno reći da treba to da urade na tehničkom, a ti im kažeš hoćeš da se ispravi pogrešno upisan podatak.

Nagađam, cela situacija je lud-zbunjen, a mi plaćamo. A ja jako ne volim da plaćam što ne moram :osmeh:
Mi sad moramo da čekamo 7-10 dana da oni dobiju tačnu informaciju.Znači ti nisi prešao tehnički i za policiju si ti neispravan.
Meni je logičnije da traže gabarite od zapremine motora.Zamisli,pita koliko zetor ide jer smo stavili nalepnice sa 30-mlađi sin kaže ide 30 a to ne može izvući ni u snu.
 
Bili moji danas na tehnički i nisu prešli ni sa zetorom ni sa rusom.
Rus ima nove tablice ali prilikom očitavanja zapremine piše 4,75 i to nije dobro i sada ćemo morati sve ponovo registrovati zato što neki lik sa tehničkog nije dobro odradio svoj posao kada smo kupili traktor.
Na zetora,hteo ne hteo moramo menjati tablice jer u saobraćajnoj nema zapremine motora.
Šta reći.Kome da se žališ.Tehnički potpuno ispravna vozila ne mogu da pređu zbog njihovih grešaka.
Čega nas je oslobodio Stefanović.Sramota.
Slažem se ali neko treba da odgovara za propuste jer mi sad umesto 5000 treba da damo 20 i kusur hiljada na pravdi Boga.Nego,jednostavno ako hoćeš odradi ako nećeš ne možeš u saobraćaj jer predstavljaš veliku opasnost po saobraćaj jer ti nije dobro upisana zapremina motora.::jako_besan::

Menjaj tehnicki pregled posto je to izgleda grupa neznalica. Pa sta ako ne odgovara zapremina, izdaje se registracioni list sa odgovarajucim podatcima i vadi se nova saobracajna koja ide na trosak tog tehnickog koji je pogresno uneo podatke.
 
[TABLE="class: tdData3"]
[TR]
[TD="class: tdat"]MTZ D240
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"] [/TD]
[TD="class: tdat"]diesel
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"] [/TD]
[TD="class: tdat"]4-cylinder
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"] [/TD]
[TD="class: tdat"]liquid-cooled
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"] [/TD]
[TD="class: tdat"]289.8 ci [4.7 L] [/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE="class: tdData3"]
[TR]
[TD="class: tdat"]MTZ D240
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"] [/TD]
[TD="class: tdat"]diesel
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"] [/TD]
[TD="class: tdat"]4-cylinder
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"] [/TD]
[TD="class: tdat"]liquid-cooled
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"] [/TD]
[TD="class: tdat"]289.8 ci [4.7 L] [/TD]
[/TR]
[/TABLE]
ovo zadnje ti je radna zapremina 4.7 l iliti 4700ccm al po direktivi ABS-a piše se 4750 ccm
 
IMT 533 2360ccm 1440 KG BEZ I 1620 KG SA KABINOM 25,7 KW
IMT 533 DL 2360ccm 1460 KG BEZ I 1620 KG SA KABINOM 25,7 KW
IMT 539 2500ccm 1440 KG BEZ I 1620 KG SA KABINOM 28,7 KW
IMT 539 2500ccm NEMA BEZ KABINE1730 KG SA KABINOM 29,5 KW (NOVI MODEL )
IMT 540 2500ccm 1730 KG BEZ I 2020 KG SA KABINOM 30,9 KW
 
Vala jes`:osmeh: nista bez 558,danas u prolazu video 2 sa sumskim prikolicama a 3 valda kod mene sece...bolje da ga ne vidim...sikiracija utice na lepotu,pa da posle ne mogu da modeliram za armanija djordja...
 
Nazad
Vrh