Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Регистрација старих трактора и пољопривредних машина и возила са нечитљивим бројем мотора

„Сл. гласнику РСˮ, бр. 41/2022 објављен је Правилник о измени и допуни Правилника о регистрацији моторних и прикључних возила који се примењује од 2. априла 2022. год. а којим је олакшана поновна регистрација возила која имају проблем са читљивошћу броја мотора, те старих трактора и пољопривредних машина за које власници не поседују уредну документацију.

Сада приликом подношења захтева за издавање регистрационе налепнице за возила која су уписана у јединствени регистар возила, код којих није извршена замена мотора, у рубрици П5 уписује се типска ознака мотора.

Имаоцима трактора, прикључних возила за трактор, мотокултиватора и радних машина намењених зарадовима у пољопривреди, старијих од десет година, који због губитка рачуна, престанка правних лица или смрти физичких лица од којих су купили возило или других оправданих разлога нису у могућности да прибаве одговарајући доказ. о власништву и пореклу возила и доказ о измиреним царинским и пореским обавезама за возило и који

су у законитом и савесном поседу возила најмање пет година, омогућиће се упис у јединствени регистар и издаће се саобраћајна дозвола, регистарске таблице и регистрациона налепница ако до 30. децембра 2024. год. подесу такав захтев уз другу прописану документацију.

О каквој документацији је реч, као и важећи текст Правилника о регистрацији моторних и прикључних возила („Сл. гласник РС“, бр. 69/2010, 101/2010, 53/2011, 22/2012, 121/2012, 42/2014 , 108/2014, 65/2015, 95/2015, 71/2017, 44/2018-др.закон, 63/2018, 96/2019, 87/2020 и 41/2022), у целини, погледати у оквиру Пропис софт.
 
Naravno da treba biti tehnicki ispravno, sto je kod nas jako nedoreceno, sta je tehnicka ispravnost, a sta se zahteva na tehnickom pregledu…
 
Dali brave na vratima i motor brisača mora da funkcioniše da bi traktor bio tex. Ispravan?
 
Приколица је била до пре пар година регистрована. Питам, зато што видим по огласима да сличне приколице региструју са мотокултиваторима.
Ако може механизација без ваљане документације зашто не би и ово могло?
 
Uopšte nije loše što su pustili opet na 2 svedoka. Ali generalno gledano verovatno će jako mali broj moći da se registruje. Jer traktori i prikolice moraju da budu ispravni i u "fabričkom" stanju. Da bi uopšte uspešno prošli tehnički pregled. I mogli da uđu u proces "legalizacije"..... Drugar što radi na tehničkom pregledu je rekao da se oni uopšte neće bakćati sa tim na dva svedoka. Planiraju i da izbace poljoprivredni program iz tehničkog pregleda skroz.
 
Онда сваке две године купуј нови трактор и приколице таман колико није у обавези да ради технички преглед.
 
Mene zanima ocemo na dva svedoka resavati i kamionske sa belih tabli
To je nesto drugo. Tu se menja namena. Ovo je pre svega populisticka mera tik pred izbore, a ne sustinsko resenje.
U normalnim zemljama nije bitno da li prikolica kamionska, ili poljorivredna. Bitno je da je tehnicki ispravna i da odgovara kacenje.
Vidjao sam traktore i prikolice, pa i kombajne, bez ikakvih tablica, al su imali trougao nazad.
Kad ima volje ima i nacina.
 
Kod nas su ostala dva tehnička pregleda koja rade poljoprivredni program.Kada i njih zatvore onda ćemo ići ne znam ni ja gde jer u opštini Pećinci nećemo moći da registrujemo poljoprivredne i radne mašine.
Drugar je registrovao dve Zmaj vagonke pre par dana, 11.000 rsd po komadu koštalo planinarenje a tehnički jedva odrađen na mišiće.
 
Pa ne menja se namena ako imam kamionsku koja je „oduvek“ poljoprivredna a nemam papire… ;)
 
Da dok ne dobije s papir o saglsnosti za promenu namene i dobijes zelenu tablu…
Za sta da dobijem saglasnost ako nemam saobracajnu i belu tablicu, znaci mogu svedoci da tvrde da je kupljena za korist poljoprivrede.. navodim primer. Imam dve kamionske i registrovao sam na zelene table jos davno, i znam kako ide..
 
I ja sam registrovao jednu na zelenu tablicu, znam kako ide i šta sam sve morao da odradim.Mogu svedoci da potvrde ali ti ni jedan tehnički pregled neće potvrditi da je poljoprivredna niti uraditi tehnički pregled, pogotovo ne sada kada ih kecaju za sve i svašta.
 
Jednostavno...ako imate vec npr registrovanu zmaj prikolicu, udarite novu plocicu i neki proizvoljan broj i registrujete ponovo...tu tablicu posle okacite na kamionku samo pazite da ne bude troosovinka🤣🤣🤣
 
Teraš ljude na kriminal.Bio je ovde sličan slučaj i sve je bilo u redu dok čova nije naleteo na pokrajinsku policiju.E moj batane ala je nagreb'o, kazna u ono vreme pre 10+godina astronomska da bi se i danas češao a imao sreće što mu je sin advokat pa na mišiće izbegao zatvor.
 
Nazad
Vrh