Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Sinoc citam da je bio novi sastanak kod premijera i da je odluceno da u septembru bude uplata za sertifikovano seme. Da li je to tacno? Ima mnogo udruzenja. Nekibsu onda prihvatili a msl da dva nisu. Koji su sada prihvatili i nadam se potpisali.
Zao mi je sto ovde u mom kraju nikad ne bi mogla da se organizuje bilo kakva obustava saobracaja. Nisam za to i da obican narod ispasta ali ispastamo i mi. To je znak da se skrene paznja na poljoprivrednike da imaju more problema.
Ovo sam napisao da ne bude ovde onih koji ce da napisu da smo samo jaki na tastaturi a uzivo nista. Dakle ja bih isterao svoj traktor ali nema ko da mi se pridruzi. Mnogo toga ima sta da se postavi kao zahtev.
Ali ova drzava nema sluha.
Da su pametni i da uzmu sve iz Evropskih zemalja koji su lideri u nekom delu neke proizvodnje i to polako uvedu u stvaran zivot kod nas eto ti napretka koliko hoces. Ali..
Pridruži se ti drugima. Kod nas su dolazili oni koji su 80-100km daleko. Seli u traktor i došli.
Ko hoće nađe način, ko neće nađe opravdanje.
 
Ima ona narodna prica Tamni Vilajet. I nemoj mene da pitas, pitaj ljude sa kojima si zajedno bio na protestima.
prosvetli me dobronamerni COCI iz kikinde pa da kazem ljudima koji su me i sinoc pitali na zuraji a i danas ekipa iz Depotova,Savinog,Bajse sela itd itd


mislim kako stoje stvari da treba da org udruzenje za na 10clanova i da se dogovorimo sta i kako,pljunes potpis i teraj

govna ostala
 
Boderlica nemam ja izgovor. Mogu ja i kolima da dodjem do nekih na protestu. Traktor nije registrovan (duga prica). Nego ja bih voleo da se moj kraj ukljuci u ovakva desavanja. Ali izgleda da je svima ovo sve dobro. A koliko mogu da vidim svi grcaju u problemima. Ima naravno i onih koji stalno dobijaju preko grada mehanizaciju. Verovatno su podobni. I stalno jedni te isti dobijaju. Nije mi jasno kako ako mozes samo jedne god da konkusises. Mozda idu na zenu decu tetke strine i ostalu blizu i dalju rodbinu.
I nije mi jasno da niko nece da se pobuni da ceo moj kraj mora da vozi u silose na Ubu ili u Debrc ili preko u Surcin a tu nam je u Ratarima ogroman silos. Ali zapusten. Firma u stecaju. Proculo se da ih kupila cementara. Pa samo nam jos to treba od zagadjenja pored Elektrana i ovih kineza iz MeiTa. Pravo malo ludilo. Lose da losije ne moze.
 
Bolje bilo kako nego nikako. Većina protestanata nemaju registrovane traktore. Prvi uslov na pregovorima je da se ponište sve kazne za protestante.
 
U ovo vreme se uvek pojavljivao
Bio je jedno vreme standardno u junu, mnogi su ga zvali "junski konkurs".. Onda su nas prejahali za 2021 tada nije ni izlazio, pa je izasao pocetkom 2022 gde je obuhvatio i 2021, pa je 2023 bio u avgustu.. Ko zna sta ce sada biti avgust za par dana a nista se ne desava, meni bi isto dobro dosao..
 
Споразумом је предвиђено да ће Министарство пољопривреде до краја 2025. године усагласити и завршити правни акт којим ће се дефинисати статус „Активног пољопривредника“, у складу са прописима Европске уније. Овим ће се подстаћи пољопривредни произвођачи који се искључиво баве пољопривредом као основном делатношћу, без дискриминације других пољопривредника.
Sta ovo znaci i da li ce da se ostvari
 
Nazad
Vrh