Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
E prava rečenica kolega coci,skoro da nema, ima nešto razlike ali nije sad stvar u tome.
Jedno pitanje,zašto je onda ovaj prihvatilo?
Molim te odgovori ako možeš,ali razmisli.
Verovatno zato sto je zapreceno protestom sedam udruzenja za 19 07. To je bio idealan datum za protest jer je taj dan Solc dolazio, a nikom nije odgovarao haos na putevima. Nego Bane zajedno smo bili u Kisacu na jednom sastanku i tada si se i sam usprotivio poostravanju blokada uz obrazlozenje da drzite prelaz drzavne granice i da je samo pitanje casa kada ce doci jace policijske snage. Na istom sastanku nije postignut interni dogovor oko sertifikovanog semena jer su pojedinci iz Inicijative i iz Subotickog udruzenj hteli da i seme psenice i jecma bez racuna udje u tih 17000. To sa semenom nije ispeglano ni na drugom sastanku u Kisacu kad je bila Brnabicka. Pa evo i dan danas se vuku ti repovi nesuglasica. oko semena.
 
na pitanje odgovaras pitanjem

nisam clan ni jednog udruzenja kao ni pol. stranke

forumas sam i poljoprivrednik i pitam se zasto ste toliko zurili da se dogovorite sa takozvanom vladom,gde je toliko gorilo


---На састанку са премијерком Аном Брнабић у Кисачу били су представници Иницијативе за опстанак пољопривредника Србије, Удружења пољопривредних произвођача Суботице, Савеза удружења пољопривредника Баната и Удружења пољопривредника Арадац.---

ukoliko se ne varam vas u novembru nije bilo na dogovoru
Evo ja ću ti odgovorim, ti i takvi kao ti nećete izaći na proteste ali ćete zapitkivati, mudrojebisati, i terati neku svoju pravdu do sudnjeg dana ali **greška se neće pomeriti dalje od tastature pa makar i svi zahtevi bili prihvaćeni i ma koliko oni bili dobri uvek će biti "a zašto to tako".Zašto se žuri pa za 10-ak dana kreće vršidba suncokreta a nedugo zatim i soje i kukuruza, sezona godišnjih odmora je već počela, ide nova ekonomska godina i setva ozimih kultura pa i plan setve za jare kulture, valda treba da se zna na čega možemo da se oslonimo i šta će biti i koliko, da li vredi više raditi arendu ili ne i pošto, i ko da izađe onda na proteste, ti nećeš sigurno i takvi kao ti, najlakše je podjebavati, šta misliš da je lako ići na te pregovore sa praznim pištoljem a na blokadama ni 1% poljoprivrednika a svi kukaju, a kad je trebalo u trezor a sad u eagrar onda svi postali pismeni i traže neku pomoć i prava i angažuju se agencije da se preda među prvima, jako sam razočaran u kolege poljoprivrednike od prvih protesta.Proće i ovo samo prođe i život ali no.
 
Verovatno zato sto je zapreceno protestom sedam udruzenja za 19 07. To je bio idealan datum za protest jer je taj dan Solc dolazio, a nikom nije odgovarao haos na putevima. Nego Bane zajedno smo bili u Kisacu na jednom sastanku i tada si se i sam usprotivio poostravanju blokada uz obrazlozenje da drzite prelaz drzavne granice i da je samo pitanje casa kada ce doci jace policijske snage. Na istom sastanku nije postignut interni dogovor oko sertifikovanog semena jer su pojedinci iz Inicijative i iz Subotickog udruzenj hteli da i seme psenice i jecma bez racuna udje u tih 17000. To sa semenom nije ispeglano ni na drugom sastanku u Kisacu kad je bila Brnabicka. Pa evo i dan danas se vuku ti repovi nesuglasica. oko semena.
Rekao sam da je vreme za pregovore(to je bilo moje licno misljenje) jer je ljudima generalno bilo dosta,predugo je trajalo,a za nas konkretno sam rekao sa nije problem ostati koliko hocemo ako se secas tacno mojih reci ali video sam sta se desava na drugim mestima.
Uvek je bolje dogovoriti se i postici nesto,nije protest cilj sam po sebi.
Ali sad su problematicni ljudi koji su kao potpisali,znas dobro na koga mislim,njima ljudi ne veruju ni u svom udruzenju vise.Niti imaju ikakvu podrsku niti predstavljaju neki ozbiljan deo poljoprivrednika,a moral im je odavno poznat.
 
Evo ja ću ti odgovorim, ti i takvi kao ti nećete izaći na proteste ali ćete zapitkivati, mudrojebisati, i terati neku svoju pravdu do sudnjeg dana ali **greška se neće pomeriti dalje od tastature pa makar i svi zahtevi bili prihvaćeni i ma koliko oni bili dobri uvek će biti "a zašto to tako".Zašto se žuri pa za 10-ak dana kreće vršidba suncokreta a nedugo zatim i soje i kukuruza, sezona godišnjih odmora je već počela, ide nova ekonomska godina i setva ozimih kultura pa i plan setve za jare kulture, valda treba da se zna na čega možemo da se oslonimo i šta će biti i koliko, da li vredi više raditi arendu ili ne i pošto, i ko da izađe onda na proteste, ti nećeš sigurno i takvi kao ti, najlakše je podjebavati, šta misliš da je lako ići na te pregovore sa praznim pištoljem a na blokadama ni 1% poljoprivrednika a svi kukaju, a kad je trebalo u trezor a sad u eagrar onda svi postali pismeni i traže neku pomoć i prava i angažuju se agencije da se preda među prvima, jako sam razočaran u kolege poljoprivrednike od prvih protesta.Proće i ovo samo prođe i život ali no.
Hahahaha.Drugi deo poruke bravo kolega.
Samo gledaju da dobiju pare i vidim po porukama konkursi ovo ono,sad su pametni mnogo mnogi.
 
Evo ja ću ti odgovorim, ti i takvi kao ti nećete izaći na proteste ali ćete zapitkivati, mudrojebisati, i terati neku svoju pravdu do sudnjeg dana ali **greška se neće pomeriti dalje od tastature pa makar i svi zahtevi bili prihvaćeni i ma koliko oni bili dobri uvek će biti "a zašto to tako".Zašto se žuri pa za 10-ak dana kreće vršidba suncokreta a nedugo zatim i soje i kukuruza, sezona godišnjih odmora je već počela, ide nova ekonomska godina i setva ozimih kultura pa i plan setve za jare kulture, valda treba da se zna na čega možemo da se oslonimo i šta će biti i koliko, da li vredi više raditi arendu ili ne i pošto, i ko da izađe onda na proteste, ti nećeš sigurno i takvi kao ti, najlakše je podjebavati, šta misliš da je lako ići na te pregovore sa praznim pištoljem a na blokadama ni 1% poljoprivrednika a svi kukaju, a kad je trebalo u trezor a sad u eagrar onda svi postali pismeni i traže neku pomoć i prava i angažuju se agencije da se preda među prvima, jako sam razočaran u kolege poljoprivrednike od prvih protesta.Proće i ovo samo prođe i život ali no.
nisam bio ni 2010 godine na protestima
dok je tada kolega tj komsija bio na istim ja mu isao napajat krave,bikove i ostalo sto je imao(nije imao pojilice a nema ni sada,a u kosari sad nema nista al nije to tema),odneo sam gajbu piva ekipi nekoliko puta jer se protestvovalo citav dan,bio je i gradonacelnik na nasem punktu(mislim da je bio Sasa Vucinic tada grd. Subotice,popili po pivo i pricali sasvim normalno)

vi se sada dogovarate sa organizovanim kriminalom i vrlo ste srecni sto ste nesto potpisali sto mora da se prvo promeni zakon za 3 meseca pa tek onda da donesu odluku sta ce biti
sklonili vas sa ulica do nove godine i aj zdravo

ekipa koja je ovo potpisala se protivi nekim navodnim protestima drugih udruzenja jer nisu zadovoljni sa ovim sto je navodno dogovoreno i potpisano


kazi mi kupujes seme za jesenju setvu psenice ili ne??? dobija se povrat,kako stoje stvari,znas li
 
Kolega lule pretera ga ,mešaš babe i žabe.
ma sve je to ok sto ja preteram

niko nema najprostiji odgovor na ono sto pitam jer ga niko ni nezna

ove forumaske objave nekih clanova za neke lajkove meni presmesno ali sta da se radi,tako je pa kako je

sve se svodi na to cuvajte racune jer ce mozda trebati da pravdate sertifikovano seme(a niko ne zna zvanicno da li ce to tako biti ili ne jer se ne zna sta je dogovoreno i potpisano,pa mozda izvisimo i za ovu godinu jesenju setvu)
sad je jul-seje se u septembru i oktobru
bukvalno 2 meseca razlike

potpisano je u sporazumu gde nema dodavanja novih zahteva i ono sto je napisano to je to


cekamo sredu
 
Ma slušam te (mislim čitam ) i pun si ideja i rešenja za te ideje samo ih prezentuješ na pogrešnom mestu.
Hoćeš da znaš sve u detalje ali iz komfora svoje fotelje.
Učlani se u najbliže ili osnuj novo udruženje i imaj inf.iz prve ruke pa da mi tebe zapitkujemo o detaljima.
I nemoj mešati borbu polj.udruženja sa političkom borbom. Politička borba ide između ibornih ciklusa ,a polj.udruženja se bore za boljitak svojih članova ma ko bio na vlasti.
 
Ma slušam te (mislim čitam ) i pun si ideja i rešenja za te ideje samo ih prezentuješ na pogrešnom mestu.
Hoćeš da znaš sve u detalje ali iz komfora svoje fotelje.
Učlani se u najbliže ili osnuj novo udruženje i imaj inf.iz prve ruke pa da mi tebe zapitkujemo o detaljima.
I nemoj mešati borbu polj.udruženja sa političkom borbom. Politička borba ide između ibornih ciklusa ,a polj.udruženja se bore za boljitak svojih članova ma ko bio na vlasti.
ma sve ok razumem i ja tebe tj vas

ali jedno veliko ali

ovi su na vlasti 12godina,to je jedan sada vec ozbiljan period u jednom polj. domacinstvu
ocigledno da oni ne zele dobro nama
svi su vec zaboravili da su oni i ukinuli tako reci subvencije koje su do pre neku godinu bile mizerne

oept ponavaljam ovo je forum i ne vidim da je problem pisati i pitati o necemu

kroz 2-3 pitanja koje sam postavio ocigledno nema odgovora a islo se potpisati nesto a vec je bilo dogovoreno i to bolja verzija jos u novembru

Sta ako nam premijer bude smenjen do oktobra i dodje novi premijer i kaze ovo vise ne vazi sto je dogovoreno a mi od ovog dogvora nemamo apsolutno nista tek moguce od novembra meseca kada ce se ici uveliko u zimsku brazdu?

zog toga govorim da je ovo sve na brzinu iz nekog razloga uradjeno a verujem da cemo ubrzo i saznati zasto
 
ma sve ok razumem i ja tebe tj vas

ali jedno veliko ali

ovi su na vlasti 12godina,to je jedan sada vec ozbiljan period u jednom polj. domacinstvu
ocigledno da oni ne zele dobro nama
svi su vec zaboravili da su oni i ukinuli tako reci subvencije koje su do pre neku godinu bile mizerne

oept ponavaljam ovo je forum i ne vidim da je problem pisati i pitati o necemu

kroz 2-3 pitanja koje sam postavio ocigledno nema odgovora a islo se potpisati nesto a vec je bilo dogovoreno i to bolja verzija jos u novembru

Sta ako nam premijer bude smenjen do oktobra i dodje novi premijer i kaze ovo vise ne vazi sto je dogovoreno a mi od ovog dogvora nemamo apsolutno nista tek moguce od novembra meseca kada ce se ici uveliko u zimsku brazdu?

zog toga govorim da je ovo sve na brzinu iz nekog razloga uradjeno a verujem da cemo ubrzo i saznati zasto
Naporan si mnogo... silujes tastaturu jer verovatno nemas druga posla.
 
Auuuu, došao sam do informacije da Jovanov nije jedini pritiskao vlast da se ne potpiše u Kisaču.
Ono što je došlo do mene (ne znam da li je tačno) je da je Goran Vasić bio na vezi sve vreme pregovora u Kisaču i pretio Brnabićki da nesme da potpiše 35.000 /ha.
Gde to ja živim i zašto se o tome javno ne priča ?
 
Nazad
Vrh