Predsetvena priprema zemlje

Da mene pitas nikada ti ne bih preporucio tesku, jer znam ljude koji imaju tesku da bas nije to, to.... Mnogo se teze vuce i trazi bolje uslove...
Poluteska 6.3m tupanjac, 25x25 dupli rotor. U jesen uzurana njiva i sada prvi i jedini prohod pre setve suncokreta, predusev kukuruz!



Slika i video nisu sa iste parcele. Znam, malo je vise preklapao u ovom prohodu.... Bozija volja... Brzina 10ta na 1800rpm, knap je vuce, ali i sa plugom mu puna kapa.
Zemlja...
 
Kolega jesi ti nekad bio u mileticevu, velikoj gredi, hajdučici i vrsackim ritovima? Da ne nabrajam ostala mesta sad, ali ako bi trebalo da ocenim tezinu obrade zemlje onda bi taj kraj banata dobio 10+, jer su kod njih uslovi katastrofa.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Kolega jesi ti nekad bio u mileticevu, velikoj gredi, hajdučici i vrsackim ritovima? Da ne nabrajam ostala mesta sad, ali ako bi trebalo da ocenim tezinu obrade zemlje onda bi taj kraj banata dobio 10+, jer su kod njih uslovi katastrofa.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Ako mene pitas,da bio sam,sluzio sam vosjku u B.Crkvu tako da znam taj krajolik.
 
A ova sa slike je poluteška?Ubežuje me jedan paor sa 1000+kj da samo teška nikako poluteška.
Najbitnije je da imas dobar plug sto lepo sastavlja i da je zimsko oranje, a da li ces sa teskom polu tesko ili spremacem da spremas sve jedno je,, imao sam tesku 6.6m tupanjac ulazio sam u parcele i januara ako je bilo lepo vreme i sejao sam medju prvima samo mana je cesti klinovi i zahteva vise snage ...
 
Mislim da u takvoj zemljti ništa bolje od toga ne treba. Sasvim dovoljno za prvi prohod.
Da li ima poništivače?
 
Poslednja izmena:
Kada je zemlja laka i pogodna za rad-svaka masina uradi lepo... Teska 6.6 i MF 8160 prvi prolaz.
IMG_20200323_124950518_HDR.jpg
 
Nazad
Vrh