Predsetvena priprema zemlje

srdjan7

Član
Učlanjen(a)
23 Dec 2009
Poruka
3.570
Da mene pitas nikada ti ne bih preporucio tesku, jer znam ljude koji imaju tesku da bas nije to, to.... Mnogo se teze vuce i trazi bolje uslove...
Poluteska 6.3m tupanjac, 25x25 dupli rotor. U jesen uzurana njiva i sada prvi i jedini prohod pre setve suncokreta, predusev kukuruz!

Slika i video nisu sa iste parcele. Znam, malo je vise preklapao u ovom prohodu.... Bozija volja... Brzina 10ta na 1800rpm, knap je vuce, ali i sa plugom mu puna kapa.
Zemlja...

Rasa91

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2013
Poruka
1.887
Kolega jesi ti nekad bio u mileticevu, velikoj gredi, hajdučici i vrsackim ritovima? Da ne nabrajam ostala mesta sad, ali ako bi trebalo da ocenim tezinu obrade zemlje onda bi taj kraj banata dobio 10+, jer su kod njih uslovi katastrofa.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

KishRobert

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
31 Dec 2008
Poruka
14.302
Kolega jesi ti nekad bio u mileticevu, velikoj gredi, hajdučici i vrsackim ritovima? Da ne nabrajam ostala mesta sad, ali ako bi trebalo da ocenim tezinu obrade zemlje onda bi taj kraj banata dobio 10+, jer su kod njih uslovi katastrofa.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Ako mene pitas,da bio sam,sluzio sam vosjku u B.Crkvu tako da znam taj krajolik.

Učlanjen(a)
25 Feb 2016
Poruka
288
A ova sa slike je poluteška?Ubežuje me jedan paor sa 1000+kj da samo teška nikako poluteška.
Najbitnije je da imas dobar plug sto lepo sastavlja i da je zimsko oranje, a da li ces sa teskom polu tesko ili spremacem da spremas sve jedno je,, imao sam tesku 6.6m tupanjac ulazio sam u parcele i januara ako je bilo lepo vreme i sejao sam medju prvima samo mana je cesti klinovi i zahteva vise snage ...

Nedeljko A.

Član
Učlanjen(a)
11 Nov 2013
Poruka
481
Mislim da u takvoj zemljti ništa bolje od toga ne treba. Sasvim dovoljno za prvi prohod.
Da li ima poništivače?

Poslednja izmena:
Vrh