Predsetvena priprema zemlje

phoenixfendt

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Feb 2009
Poruka
1.425
kako radite pripremu zemljista za setvu,koje masine koristite kada je najbolje vreme za to? :bravo:
ja radim sa setvospremacem i zadovoljan sam sa pripremom zemlje za setvu :ppozdrav:

dragansavin

Član
Učlanjen(a)
28 Dec 2008
Poruka
874
ja isto radim setvospremac i to u 2 puta, Prvi put krajem februara pocetak marta(sve zavisi od vremena) a drugi dan pred setvu

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.142
Ja radim prvi prolaz drljacom sto ranije, ako oranje nije ujesen potanjirano(zavisi od kvaliteta oranja i slobodnog vremena u jesen) a drugi pred samu setvu spremacem!

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
23.284
mi sve radimo pred setvu e sad dal par dana a bilo je i kad idem ispred sejacice :haha:

u glavnom para dana pre setve derljaca 1 pa setvospremac ili 2 puta drljaca

MILE

Član
Učlanjen(a)
9 Feb 2009
Poruka
332
Setvospremac u dva prohoda- prvi prohod u martu, drugi prohod pred setvu.

milan89

Član
Učlanjen(a)
10 Nov 2008
Poruka
663
Pre nekoliko dana predsetvena prihrana urea 120 kg/kj

A danas prvi i jedini prohod spremacem, pa se ceka toplije vreme da se seje..

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.142
Evo kako to kod mene izgleda... Spremljeno za setvu secerne repe!

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.472
ima moj ujak za 800 eura agromerkurov 2,5 m ako nekom treba ,star godinu i po dana , kupio ga za imt 560 pa neocekivano kupio rusa pa mu ovaj mali
Post je spojen: [time]1258289095[/time]

Zrenjaninac

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2008
Poruka
3.132
Odg: Setvospremači

bubiša je napisao(la):
Moja preporuka: MTZ 892 --- Consum 3,6 odlična kombinacija:

Bubiša koliko imaš navoja na rotore na nekoj normalnoj dubini rada nap.7-8cm
i da li stavljaš klinove na krila u toku rada ili klip drži da se nedižu u radu

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.142

Lepo! Za sat vremena oranja potrosim 10-11 litara nafte i uzorem oko 80-85 ari a u spremanju za sat vremena potrosim 12-13 litara nafte i spremim oko 2 hektara ili malo vise...

kombajner

Član
Učlanjen(a)
5 Jul 2008
Poruka
3.430

nema veze sto traktor ide po mekom ne ides ti na 30 cm dubine jedino daska zatrazi snage malo vise rotori vrlo malo i Sopruge nista opasno na nekih 6 7 cm nemoze se meriti oranje i setvospremiranje ipak oranje je mnogo mnogo teze razmislite realno...
@Mityoo ja i dicki kazemo za opterecenje traktora za koje nebismo smeli da diskutujemo ocigledno je svakom ko radi nas posao...jedino kao sto ima u predhodnim postovima zakacis za rakovicom 2.9 ... ::lose::

dicki

Član
Učlanjen(a)
1 Apr 2009
Poruka
845

Za uradjenu povrsinu u spremanju potosim manje i goriva i vremena nego za uradjenu povrsinu u oranju.Prosto i ne dvosmisleno. E sad Mityoo ne razumem sta si drugo mislio.

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.142

Prepiremo se oko gluposti.... To i mala deca znaju da za oranje odredjene parcele treba cca 2 do 3 puta vise nafte nego za setvospremiranje iste.... Ali rec je bilo o opterecenosti traktora koja se meri potrosnjom goriva / vremenski interval ako se nevaram.... Tojest litara/sat sto je opet relativno ako se neuracuna ucinak jer ako okacis prikljucak manjeg radnog zahvata normalno je da ce potrosnja/sat biti manja i obrnuto sto opet neznaci da je u oranju traktor optereceniji jer sta se dogadja ako imas manji plug i veci setvospremac?...
Post je spojen: [time]1258315923[/time]

Vrh