Polana

Mravi su tu zbog lisnih vasi, oni ne jedu lisce. Ovo je verovatno neka gusenica grickala
 
24o7lev.jpg
Moja polana sađena krajem novembra 2015
 
Pozdrav. Moju malinu sam prskao juce sa decisem i quadrisem. Pogledajte ove slike,nazalost ima vise takvih kod mene
0ba5e184895ad6a6f6f58e8ff39c6c5d.jpg


d72cd7a74a4eb99a4ade8d1f95f75bf2.jpg
 
Moja polana , sezona druga , do sada nista tretrano sem prehrana sto preko lista sto djubrenje, danas prvo zalivanje kap po kap+prehrana , nisam priemtio nikakave vaske i bube , ne znam da li bi preventivno trebalo poprskati sa necim ili vrebati i cekati prve simptome?

viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Preprskaj je nekim od fungicida uz dodatak prihrane i onda prati, u drugom prskanju kada bude na 60 cm porasta ubaci insekticid.
 
Danas galenika poslala poruku o predlogu herbicidnog tretmana u "jednorodim sortama malina"...to je pomak za mene jer vidim da su poceli da razlikuju i prepoznaju jednorodne od remontantnih sorti.
 
A nista o PEHARU ,mislio sam njega protiv sive trulezi ove god. U Stvari hocu od sledece god da predjem na Galeniku ceo program zastite, npr- rotiram AKORD I PROMESU uz dodatak nekiog insekticida i pehar za sivu trulez. Danas kupovao one izvikane preparate koje svi spominjemo, kad nisam umro od cena a i ovo je brate nase.....
 
Nisu dzabe "izvikani". Kad je botritis u pitanju nije se igrati. Do duse ne znam kako je kod vas malinara, ali jagodari bez signuma i svica ne rade zastitu od botritisa. Ja sam prosle i ove godine za prvi tretman koristio Dional, posle toga signum i svic.
Zastita od botritisa se vrsi u cvetanju. Ako se tu omane, kasnije dzabe sve

@ dulebdp
Bojim se da si bacio pare. Imao sam ja takav i raspao se posle par dana. A o tacnosti i da ne govorim.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh