Polana

Kolege. U subotu sam bacio pored redova od 20cm na oba strana, Amon sulfat na 500 duznih metara 25 kg a takodje Fertor od 25 kg. Juce sam lepo ufrezivao i redove blago ukopao. Sadnice nisu jednako krenuli ,zato cekam malo sa prskanjem sa bakrom. Al kako racunam taman prodje ova kisa u utorak pa je plan tamo kraja nedelje da poprskam sa bakrom i djubrivom folijarno 15:30:15+2.4mg+me.
U pitanju je 1 godina.

Koje su bili visine mladari kada si ih prskao nedavno bakrom? Koji si bakar koristio i u kojoj kolicini? I da li si jos nesto koristio sem bakra ? Hvala.
 
Stavio sam funguran oh u 10l vode 25grama i stavio sam prihranu 15:30:15 +mg+mikroelemnti u 10l vode 30grama . Upravo juce sam ih prskao kada su bili lastari oko 5cm do 10cm. Fosfof ce malo da pokrene koren a mora sad preko lista jer dok zemlja nedostigne temperaturu od 15stepeni fosor u zemlji nedostupna za biljku iako ima ih dosta kod mene.
 
Ne treba mesati bakar sa djubrivima

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Za clanove udruzenja i potencijalne nove u subotu 02.04.2016. u 19h u restoranu Durmitor u B.D.Polju odrzace se skupstina udruzenja. Svi clanovi su obavezni da prisustvuju.
Vidimo se!
 
Hteo sam da postavim jedno pitanje. Jel sme da se prska totalom izmedju redova? Posto one nicu i u sredini reda, da ne totaliram i maline..
 
Ako slucajno zakacis izdanak totalom (glifosat), usvojice ga cela biljka. Zato oprez sa totalom da ne prodjes kao jedan clan foruma kome je sva pozutela (pisano je o tome). Ako nemas nekih visegodisnjih korova, ili motika ili neki totalni ali kontaktni herbicid ili nesto za travne korove, zavisi kakve korove imas

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
U subotu zalivena polana prvi put ove godine sa djubrivima naravno ali poenta je da ne cekate nego zalivajte. Zemlja je suva kao barut na dubini koja interesuje nas koji gajimo polanu. Najavljuju vrucine ove nedelje.
 
Koliko dugo kod tebe nije padala kisa? I posto sam nov u svemu ovome koja je ta dubina koja nas interesuje? Ja se licno plasim za ove moje da ne skapu od vlage pa zbog toga pitam da se ne zeznem.
 
Mene interesuje od 5-20 cm, što se i vidi manje više ako se izvadi malina da je na toj dubini najveći deo korena. A kiša nije padala, pa ni ne znam, od utorka, srede...Uglavnom kad je sunce i vetar kod mene se zemlja brzo osuši. Danas je u planu Funguran OH i Fobos, jer nešto gricka listove ponegde. Pazite na aktivnu materiju kod insekticida, jer cipermetrin( aktivna materija) je najbolji do 20 stepeni Celzijusa, posle već mnogo brže isparava. Tako barem stoji na sajtu jednog proizvođača.
 
ja se takodje plasim da ne preteram. nov sam u ovome. zemlja je crna,nije braon kao na prethodnoj slici. gornji sloj je suv, ali vec kad rukom zagrebem,na 2,3cm je bas crna,tj.blago vlazna...kod mene su visoke podzemne vode,jer imam otvoren bunar,i vidi se voda na 1,5m...
Vlaimire,koje djubre su koristio kroz zalivanje?

Sent from my K013 using Tapatalk
 
inace,najavjuju poprilicnu kisu(preko 10mm) u vojvodini za vikend

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Neću da reklamiram nikoga, uglavnom naš proizvođač. Sa povišenim kalijumom, i korekcija pH vode i to je to. Roknuo sam 4 kile đubriva na pola jutra. Za dobro jutro :osmeh:. Sledeće zalivanje onda idem bez đubriva i tako je preporuka
 
Evo danas sam bas frezirao ove moje i situacija je kao sto rece kolega shonepa, gornji sloj 2-3cm je kao neka korica, a ispod koliko ide freza je zemlja crna i bas mokra.
 
Ispravka: zastitarka mi rekla danas da ne stavljam fobos(bifentrin) sa funguranom oh zajedno. iako sam uzeo zamenu-bifenicus.Kaze bakar je najsigurnije sam. Tako ce i biti. Ici ce odvojeno sa danom razmaka, prvo bifentrin a onda sutra funguran oh. Malo sam zagusio ali da se ispravim a i drugi da ne grese. Pozdrav
 
a ima li svrhe,tj.potrebe prskati plavim uljem? imam viska,pa da iskoristim ako moze...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh