Polana

Kriger...hvala ti za savet. Meni je ova prva godina tek sada izbiju mladari. Ja svakom slucaju cim stane ova luda kisa poprskacu sa bakrom ,misli pogresiti sigurno necu. Jos ako posle kise bude topolo vreme bude veliko isparivanja sto je za svake gljive amerika. Tako da po meni prskanje sa bakrom nikad nije bacanje para a ako bude neki bolest na pocetku vegetacije svakako pomaze.
Ja mislim da bi joj bas sad i stetilo jer iako hoces bakar a ne treba, sad je vec kasno.
 
Malina danas i takva i onakva. Tera, ali vidi se da je ova hladnoća zakočila. Ujutru bila stakla na šoferki zaleđena. RHMZ najavljuje za sledeće dane jutarnju temperaturu oko 1 stepen.
 
Gospodo malinari, da ne kazem Polanari. Juce sam pokusao da kupim 120 sadnica polane, medjutim sadnice mi se nisu ni malo svidele pa smo morali da prekinemo kupovinu. Sadnice su bile od debelih kao prst pa do cackalice, a od zila po par "dlacica" neke bas i bez jedne, kapiram da se ne bi primile. Moje pitanje je da li bi neko hteo da mi proda jedno 120 sadnica koje bi bile spremne za sadnju.
 
Ovim putem pozivamo sve zainteresovane.. "ZELENI HIT" u Backom Dobrom Polju. Petak 18.03. u 16h restoran Durmitor. Pored pomenute firme takodje ce nam se predstaviti ljudi iz osiguravajuce kuce "Delta Generali" i predstaviti ukratko svoj program.
Udruzenje proizvodjaca maline "BACKOPOLJSKI MALINARI"..!!! Vidimo se!










064/56 88 949
 
Zahvaljujem se Bojanu i Udruzenju , upravo se vratio sa prezentacije , vrlo zanimljiva prezentacije firme "Zeleni Hit" , stvarno iskren i elokventan predavac pomenute firme . Mozda da su ubuduce strucne teme prve po Dnevnom redu ,a ove suvoparne poput danasnje od Generalia na poslednjem . Ipak dajem prednost struci ,a menadzerima zacelje :). Sve u svemu odlicno i nadam se i u buduce drugim sadrzajima ovakve tematike.
 
Zahvaljujem se Bojanu i Udruzenju , upravo se vratio sa prezentacije , vrlo zanimljiva prezentacije firme "Zeleni Hit" , stvarno iskren i elokventan predavac pomenute firme . Mozda da su ubuduce strucne teme prve po Dnevnom redu ,a ove suvoparne poput danasnje od Generalia na poslednjem . Ipak dajem prednost struci ,a menadzerima zacelje :). Sve u svemu odlicno i nadam se i u buduce drugim sadrzajima ovakve tematike.

I sta rekose?
 
Dzungla u malinjaku i dilema :
1.da li je moguce rasadjivanje u ovom periodu vegetacije na neku lokaciju pored u vidu popunjavanja rupa ?
2.sta sa ovim lastarima koji izbijaju u sred reda i mimo vrste ? ( cunami tj, freza ? ;-))
3. proredjivanje ?

viewer.php
[/URL][/IMG]

viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Jasna je ideja pomenute firme, "uz sto manju upotrebu pesticida doci do vrhunskih rezultata"..
Bilo je u proteklom periodu zaista korisnih predavanja, gde je ovo velika stvar za sve malinare, a narocito ljude koji su tek krenuli sa proizvodnju. Uz savete strucnih ljudi lakse ce nam biti da ostvarimo zacrtano. Veliki pozdrav svim malinarima. Na nasa predavanja svi su dobrodosli, bez obzira da li ste clan ili ne.
Zahvaljujem se Bojanu i Udruzenju , upravo se vratio sa prezentacije , vrlo zanimljiva prezentacije firme "Zeleni Hit" , stvarno iskren i elokventan predavac pomenute firme . Mozda da su ubuduce strucne teme prve po Dnevnom redu ,a ove suvoparne poput danasnje od Generalia na poslednjem . Ipak dajem prednost struci ,a menadzerima zacelje :). Sve u svemu odlicno i nadam se i u buduce drugim sadrzajima ovakve tematike.

- - - - - - - - - -

Ne znam da li ste upoznati ali glavni predavac koji je bio ispred firme "ZELENI HIT" je iz vaseg mesta. Radi se o gospodinu Milosu Kljajicu. Veliki Pozz

- - - - - - - - - -

Jedna replika Max Men-u.. Prvi sam bio skeptik u vezi tih prica oko osiguranja.. Ali vidi ovako, NAZALOST upuceni smo svi sta je zadesilo kolege dole po Srbiji. Najbezbolnije je kad covek nauci na tudjem primeru, pa se obezbedi od nekih stvari koje mogu da se dese a mi na njih ne mozemo da uticemo. Mnogi nisu upuceni da drzava vraca 40% isnosa koji damo za osiguranje parcele, gde mnoge osiguravajuce kuce daju pogodnost gde veci deo iznosa polise uplacujemo tek nakon sto skinemo nas rod u oktobru mesecu.. Ne kazem da ovo mora da se odradi da bi covek bio bezbedan, ali bar vredi poceti razmisljati u tom smeru za sad je i to nesto.
 
Baci slobodno sada, ja ga takodje bacam sutra (u utorak najvljuju kisu) malina je dosta ujednaceno krenula te ce ga odmah i usvojiti.. Moj savet "AMON SULFAN" elixir ako ga neces zagrnuti, baci pred kisu.. Preporuka je da ide u dva navrata sada i u maju jednu turu. Provereno! Veliki PozZz
 
Kolege. U subotu sam bacio pored redova od 20cm na oba strana, Amon sulfat na 500 duznih metara 25 kg a takodje Fertor od 25 kg. Juce sam lepo ufrezivao i redove blago ukopao. Sadnice nisu jednako krenuli ,zato cekam malo sa prskanjem sa bakrom. Al kako racunam taman prodje ova kisa u utorak pa je plan tamo kraja nedelje da poprskam sa bakrom i djubrivom folijarno 15:30:15+2.4mg+me.
U pitanju je 1 godina.
 
pecan06 kako ti je ovako cisto i bez trave u redu gde izbija malina?Da li si ovo frezirao preko nje pre nego sto je izbila?Kod mene je krenula i trava,a malina nije jos poodrasla pa se plasim da ako budem okopavao travu da ne isecem i malinu....Sme li da se poprska nekim preparatom protiv uskolisnih korova sad kada je malina u ovoj fazi.Pozz
 
pozdrav ljudi,
moze li neko da prenese svoje iskustvo sa sadnjom polane u ovo doba godine? kapiram da je bolja jesenja sadnja,ali tada nisam stigao celu povrsinu da posadim,pa bih sada nastavio...
hvala unapred

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Pa ako si sadio jesenas,verovatno ti je zemlja pripremljena, uradi kao jesenas i ako ne bude kisa u aprilu vec polovinom meseca montiraj sistem i kreni sa zalivanjem malo ranije.... I sadi sto pre.....
 
Koji je ulog po jednom hektaru za polanu? Sadnice i otprilike navodnjavanje kap po kap. Nekako sam se zainteresovao čitajući ovu temu.
 
Imas u Kisacu Vladu koji uspesno radi i zna dosta o malini pa malo pitaj i pogledaj a novi zasad nisu samo sadnice i sistemi nego jos dosta toga do berbe.Treba vise od 5 000 evra...
 
Izorana je zemlja jos letos,i za vikend cu da je isfreziram. Nadam se da je to OK zemlja za sadnju
hvala
 
a ima li neko da proda 200 sadnica? za vikend bih sadio,ili pocetkom sl.nedelje...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh