Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovu je dobro osinuo..
f961cc2da0088d9a69eefe1110cb7d46.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Danas obisao ponovo, kao da je brener radio ima i drugih zanimljivosti kao sto je sorta, na primer Balaton je podneo mnogo bolje nego Sothis i Sobred, evo jedne slike, desno je Balaton u pitanju je jedna parcela sve sejano isti dan.
IMG_20210221_154231.jpg


IMG_20210221_154643.jpg


Balaton
Sobred
IMG_20210221_153535.jpg


Ova poslednaja je Basilio sejan u decembru, bice on dobar.
IMG_20210221_154040.jpg
 
Ja sam danas bas obisao, nista strasno kod mene, po neki list se vidi od mraza.
Avenue gledam kod drugara poprilicno opaljena. Jecam najbolje podneo
 
Jel mozes slikati kako izgleda svrdlo te sonde ....ja bas razmisljam nesto praviti za taj posao.
 
Uhh kako je na ovim vašim slikama kod mene ovoga nema. Sejana je 11.11. pa nije baš toliko velika. Msl ima je ali ne baš ovoliko kao kod vas. Sad krajem februara ili početkom marta će dobiti jednu količinu KAN-a. Druga sledi krajem marta.
 
@zcurcic kako si uspeo da tu sondu da zabodes do skoro 100cm?? Jbt ja kad uzimam uzorak za onu standardnu analizu, nekako mi maksimum mozda bih mogao jos 5cm vise....ali 100 :O
 
U pitanju je svrdlo,burgija ,okreces i ona ide u zemlju,vadis po desetak cm zemlje pa ponovo i tako do metar.Problem je sto ima mnogo razlicitih burgija,ja sam jednu pravio,ide ali tesko,tj jbt ja lipsem dok izbusim 2-3 rupe.Mozda je njegovo neko bolje resenje.
 
To i jeste problem, treba i to okretati...jos ako neki mraz, pa tvrdo...uzas...zato nisam nikada ni radio n-min analizu, zbog te patnje...
 
Najbolje onaj motorni busac rupa,sa najtanjom burgijom ,ne pitas jel mraz,suvo,ovo ono ,to izbusi rupe ocas posla,samo nekako mi se ne daje stotinak eura (kineski) da bi koristio samo za analizu xd,mada uvek ima i nesto kad se sadi ili cak buse rupe za stubove,i nije bas u potpunosti van opcije kupovine,tj dobro je imati tako nesto u domacinstvu.
 
Nije problem gornjih 30cm,bar kad sam ja probao,to ide lako da moze i obicnom ubodnom sodnom koju kao asovom ubodes u zemlju i izvuces.Problem je ispod,tvrdo u p.. mate...2 rupe sam izbusio i kao da sam trcao maraton lol,a ruke od okretanja burgije kao kod Svarcenegera :haha: :haha:.
 
У подне се вратио са њиве и прве прихране 'шенице сејане, ако се не варам, прве седмице новембра.

Ау, ала је стагнирала до сада. Гледам жита ту око своје њиве и види се лепо у ком термину је која сејана и то по бујности, али не и по боји - нема нешто свеже зелене боје.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh