Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
12.954
Lokacija
Bašaid
Neki nisu počeli žetvu a mi planiramo novu setvu.Površina ,još je upitno ali približno kao i ove godine.
Danas krenuli doradu semena za predstojeću setvu.
 
Odma na pocetku teme malo off topica. Kolega kako si zadovoljan sa tim selektorom? Planiram da ga uzmem za pasulj.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Imam skoro isti,takodje se slazem da ne moze nesto extra da odradi ali opet nije ni tako los,soju je ove godine odradio dosta dobro.Samo sita da se uklope dobra je najbitnije.
 
Ove godine ide psenica na pauziranje samo 2 hektara cu sejati radi isprobavanja novog sortimenta.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Vi imate racunicu jer vam je kisa bila naklonjena. Napravi kalkulaciju na 2.5t po ha.
Pa nisam ni ja mnogo bolje prosao sa 4.1t po hektaru. Ali se ne gleda samo 1 godina vec visegodisnji prosek.koji se krece oko 6 do 6.5t.
Ja moram da je malo batalim jer su mi njive jako zarazene sa divljim ovsom pa cu raditi malo vise suncokreta i uljane repice dok se ne isciate njive od njega.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Probaću ove godine LG sortiment uz moj semenski zefir. Što kaže Matić mora zbog plodoreda jer neke kulture slabije uspevaju.
 
Ja ne sejem soju tako da ne znam za nju, mogu samo da predpostavim, a pšenica kod mene i dalje ostaje kao najbolji predusev za kukuruz, zato je i sejem.. A zarada je i ovako smešna, samo kad nije nula ili minus pošto je bilo i takvih godina nažalost...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh